Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Travel Service jedná s Maďary, chce převzít lety Malévu

Ekonomika

  19:08
PRAHA - Majitelé českých charterových aerolinek Travel Service vyjednávají s maďarskou vládou o převzetí byznysu zkrachovalé letecké společnosti Malév. Lidovým novinám to dnes potvrdil Jiří Šimáně, majitel společnosti Unimex Group která vlastní Travel Service.

Generální ředitel letecké společnosti Travel Service Roman Vik foto: ČTK

Travel Service nyní nabízí Orbánovu kabinetu, že převezme lety, které provozoval Malév. Mohl by je uskutečňovat i s letouny, které patřily Malévu, ty by však létaly pod jiným označením. „Ve hře je úplně všechno, včetně převzetí letadel. Malév bychom ale určitě nekupovali. Návrh je postaven na založení nové společnosti,“ uvedl Šimáně.

ČTĚTE TAKÉ:

„Náš návrh spočívá v tom, že jsme jim dali plán, jaké linky bychom z Budapešti provozovali a za jakých podmínek. Nyní je na maďarské vládě zvážit, jestli jsou pro ně tyto podmínky přijatelné,“ řekl Šimáně. Podnikatel uvedl, že jednání s maďarskou vládou v současnosti neprobíhají. „Oni teď mají spoustu svých starostí. Mají od nás návrh nového uspořádání, předpokládáme, že jednání povedeme dále. Domníváme se, že během jednoho nebo dvou týdnů bude situace jasnější,“ řekl Šimáně.

O zájmu Travel Service převzít Malév informovala agentura Bloomberg již lonii v srpnu, v prosinci pak o něm informoval i maďarský ekonomický deník Világgazdaság. Travel Service je v Maďarsku hlavním hráčem na charterovém trhu, Malév byl jeho největším konkurentem

Objemné plenky mohou způsobit horší paměť
Objemné plenky mohou způsobit horší paměť

Není asi velkým překvapením, že dostatek vhodného pohybu je pro správný vývoj miminka naprosto zásadní. Jen málokdo si ale dokáže představit, co...