Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

American Airlines zmírňují pravidla pro cestování s mazlíčky. Cena zůstává

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Cestujícím americké letecké společnost American Airlines povolí od začátku dubna nová pravidla vzít si s sebou na palubu s přepravkou pro zvíře i plnohodnotné palubní zavazadlo. Dosud to možné nebylo. Aerolinky tak vyhověly četným stížnostem majitelům zvířat, že jsou vůči ostatním diskriminování, přestože za zvíře platí.
  11:17

„Na palubu letů společnosti American si můžete vzít kromě jedné přepravky s domácím mazlíčkem i plnohodnotné příruční zavazadlo,“ potvrdil mluvčí společnosti. Zvíře ve schránce tak bude moci být po celou dobu letu pod sedadlem, vysvětlily aerolinky.

Do nynějška platila pravidla tak, že si pasažéři mohli vzít na palubu společně s boxem se zvířetem pouze malé zavazadlo, které se vešlo pod sedadlo. Za cokoli většího, například příruční zavazadlo, bylo nutné zaplatit 35 dolarů (792 Kč).

Některým majitelům domácích mazlíčků se zdála stará politika nespravedlivá, protože již poplatek za domácího mazlíčka platili. „Vždycky mě frustrovalo, že se pes počítal jako příruční zavazadlo, přestože jsem poplatek za zavazadlo již platil a byl mnohdy vyšší než cena letenky,“ řekl blogger Gary Leff, který o této změně napsal jako první.

Poplatek za vstup na palubu s domácím zvířetem se však nezměnil. Zůstává i nadále podle webových stránek společnosti American Airlines ve výši 150 dolarů (3 394 Kč). Přepravky s domácími mazlíčky je nadále nutné odbavit.

Společnost American Airlines na žádost listu USA TODAY na otázku, co ji vedlo ke zmírnění politiky, neodpověděla.

I přes uvolnění pravidel doporučují odborníci před cestováním s domácími mazlíčky vždy pečlivě cestu naplánovat a zvážit všechny faktory, jako je například výběr letecké společnosti, pojištění či příprava zvířete na cestu. Každá letecká společnost má navíc své vlastní regule pro cestování s domácími mazlíčky, uzavírá list USA TODAY.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!