Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

USA přitvrzují. Porušujete sankce, obvinily šéfa největší ruské banky VTB Kostina

Andrej Leonidovič Kostin prezident a předseda představenstva VTB. foto: Profimedia.cz

Spojené státy ve čtvrtek obvinily generálního ředitele největší ruské státní banky VTB Andreje Kostina a dva jeho spolupracovníky, kteří sídlí v USA, z porušení sankcí v rámci série donucovacích opatření namířených proti Rusku. O kroku informovala agentura Reuters s odkazem na americké ministerstvo spravedlnosti.
  21:13

„Ministerstvo spravedlnosti je více než kdy jindy odhodláno přerušit tok nelegálních finančních prostředků, které pohánějí Putinovu válku, a pohnat k odpovědnosti ty, kteří ji nadále umožňují,“ uvedl v prohlášení americký ministr spravedlnosti Merrick Garland.

Kostin, na kterého Spojené státy uvalily sankce v roce 2018, je podle obžaloby u federálního soudu na Manhattanu obviněn z praní špinavých peněz a porušování sankcí prostřednictvím údržby dvou jachet a domu v letovisku Aspen v Coloradu.

Dva společníci, Vadim Wolfson a Gannon Bond, byli ve Spojených státech zatčeni na základě obvinění, že se podíleli na péči o nemovitosti v Coloradu, přičemž zatajili, že je Kostin vlastní, uvedli představitelé amerického ministerstva spravedlnosti. Kostin, který se pravděpodobně nachází v Rusku, zůstává na svobodě.

Autoři: ,

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...