Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Úterní LN: Kauza Key Investments

Média

  22:58
Klienti zkrachovalého obchodníka s cennými papíry Key Investments čelí dalšímu úhybnému manévru. Via Chem Group, jejíž bezcenné dluhopisy nakupovala pro své zákazníky Key Investments, na sebe v lednu podala insolvenční návrh. Nyní vyplynulo na povrch, že svůj úpadek chce řešit reorganizací. A­ to by znamenalo prominutí velké části dluhů a odklad jejich splatnosti o pět let.
Peníze (ilustrační foto)

Peníze (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Ze situační analýzy LN vyplývá, že soudce Miroslav Veselý reorganizaci pravděpodobně schválí a klientům Key Investments v nevděčné roli nezajištěných věřitelů zůstane jen malá naděje, že v roce 2019 dostanou alespoň část investovaných peněz zpět.

  • Velkou analýzu najdete v LN.

Chotěboř a pivní vlastenectví

 Český slad, chmel, voda a­veškeré další suroviny, stále stejná varna v Chotěboři, stejný český sládek. Přesto podle některých odběratelů už není pivo z produkce Pivovaru Chotěboř české. Stačilo, aby firmu koupila společnost Rade, a­část dosavadních zákazníků a obchodníků dává od piva z­Chotěboře ruce pryč. Rade totiž patří německé podnikatelce.

  • Více o případu se dočtete v úterních LN.

Zkuste si přijímačky z angličtiny

 Příloha LN Akademie oslovila dvě pražské školy, které pořádají přijímací řízení z anglického jazyka ve vlastní režii. Zvládnete jejich test?

  • Dočtěte si články v úterním vydání Lidových novin i s přílohou LN Akademie.

Autor: