Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Hlasem Česko Slovenska se stala Bagová z Ukrajiny

Slovensko-cest

  7:32aktualizováno  11:28
PRAHA - Vítězkou pěvecké televizní show Hlas Česko Slovenska se dnes večer stala osmnáctiletá studentka konzervatoře Ivanna Bagová, která pochází z Ukrajiny. Formou textových zpráv o jejím prvenství rozhodli diváci Grandfinále vysílaném v přímém přenosu televizí Nova a Markíza ze stadionu Přátelství v Praze.

Ivanna Bagová patřila do týmu Michala Davida. foto: TV Nova

Bagová získala odměnu 100 000 eur (asi 2,5 milionu Kč) a kontrakt na natočení hudebního alba u společnosti Universal.

"Jsem velmi šťastná a děkuji všem, co mi posílali hlasy. Nevím, jestli se mám smát nebo brečet," poděkovala Bagová s dojetím v hlase. Cílem soutěže, která je licencí nizozemské televizní show "The Voice", bylo najít ten nejlepší hlas na území Česka a Slovenska.

Hlasem Československa se stala studentka konzervatoře Ivanna Bagová.
Hlasem Česko Slovenska se stala studentka konzervatoře Ivanna Bagová.

Hlasem Česko Slovenska se stala studentka konzervatoře Ivanna Bagová.

Důležitou úlohu v pořadu, který přes tři a půl měsíce moderovali Leoš Mareš a zpěvačka Tina, měli čtyři koučové Dara Rolins, Rytmus, Michal David a Josef Vojtek. Každý z nich sestavil svůj tým soutěžících, o jejichž dalším postupu ve finálových kolech rozhodovali televizní diváci a koučové.

O přízeň diváků se ve více než tříhodinovém Grandfinále utkala čtveřice zpěváků Miloš Novotný, Ivanna Bagová, Markéta Poulíčková a Anna Veselovská, tedy ti nejlepší z jednotlivých týmů.

Každý z nich zazpíval během večera čtyři písně: sólově svoji nejlepší píseň, kterou předvedl v soutěži, a nový singl a dále duet se svým koučem a duet s jedním ze zpěváků vyřazených před branami Grandfinále.

Z úst Markéty Poulíčkové a Josefa Vojtka tak například zazněla rocková píseň Jedeme dál, kterou v originále zpívá Petra Janů s Petrem Jandou.

Miloš Novotný si s Darou Rolins zase vybrali anglicky zpívanou píseň Higher Ground od Stevieho Wondera.

Favoritka sázkařů

Bagová, která reprezentovala tým Michala Davida, zazpívala mimo jiné píseň I Will Always Love You od americké zpěvačky Whitney Houstonové. Za předvedený výkon sklidila bouřlivý aplaus publika, které jí na pódium hodilo velkého plyšového medvěda.

"Máš ukrutnou sílu v hlase," pochválil její zpěv Vojtek. "Nikdy jsem u nás neslyšel nikoho takhle dobře zazpívat tuto písničku," doplnil ho David. Speciálním hostem večera byla skupina Kabát s písní Banditi di Praga.

Bagová byla favoritkou na vítězství také podle kurzů vypsaných bookmakery sázkové kanceláře Tipsport, kteří na její triumf vypsali kurz 2,30:1. Celkově se u Tipsportu na Hlas Česko Slovenska prosázelo přes půl milion korun.

Autoři: ,