Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vítězové Křišťálové lupy: iDnes.cz i Česká televize

Média

  22:50
Vítězem letošní odborné ankety Křišťálová lupa se stala Česká televize za své webové a mobilní aktivity. Ocenění osobnost roku získal zakladatel a majitel slevového serveru Slevomat.cz Tomáš Čupr, který tak navázal tak na loňské vítězství svého projektu. Letošní anticena patří přílepku loterijního zákona o cenzuře internetu. Uvedli to organizátoři z odborného serveru Lupa.cz.
Práce s počítačem (ilustrační foto)

Práce s počítačem (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Novinkou letošního šestého ročníku je vznik kategorie s názvem Inspirace roku, jejímž vítězem se stala aplikace časopisu Respekt pro iPad. Porota také nově přidělila cenu Globální projekty českých tvůrců, a to projektu Socialbakers.com.

Ve výsledcích ankety dominoval Seznam.cz. Ten získal zcela nové ocenění All Star, o které se utkaly nejsilnější značky českého internetu napříč obory.

Jeho Mapy.cz uspěly v kategorii Nástroje a služby a za multiplatformní Mapy.cz obdržel cenu i v kategorii Mobilní služby. Přímý konkurent Google.cz zase vyhrál v prestižním souboji vyhledávačů. Rekord v počtu vítězství si znovu pojistilo zpravodajství iDNES.cz.

Vítězové vzešli z hlasování široké veřejnosti a odborné poroty, které probíhalo od 19. září do 25. října. "Ve finále se letos objevila stovka projektů a polovina z nich dokonce vůbec poprvé. V historii ankety jde o rekordní číslo a dokazuje to, jak se digitální sféra dynamicky proměňuje," uvedl ředitel společnosti Internet Info Ján Simkanič.

Anketu Křišťálová Lupa 2010 uspořádal server Lupa.cz ve spolupráci s generálním partnerem společností Nokia Česká republika.

Server Lidovky.cz děkuje za vaše hlasy, tentokrát to nestačilo.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!