Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Volkswagen popřel plán převzetí amerického výrobce Paccar

Ekonomika

  6:44
Německá automobilová skupina Volkswagen popřela zprávy, podle nichž se chystá podat nabídku na převzetí amerického výrobce nákladních vozů Paccar. S touto informací přišel ve středu večer šéf divize nákladních vozů německé automobilky Daimler Wolfgang Bernhard.

Lídrem Evropského trhu s automobily je společnost Volkswagen. foto: VolkswagenLidovky.cz

Bernhard analytikům výzkumné firmy Bernstein Research řekl, že podle "více seriózních zdrojů" připravuje Volkswagen podání nabídky na příští rok. Mluvčí Volkswagenu z ústředí skupiny ve Wolfsburgu ale podle agentury Reuters takovou zprávu "rozhodně" popřel.

ČTĚTE TAKÉ:

Volkswagen se snaží vytvořit silnou divizi nákladních vozů, která by mohla lépe soupeřit s evropskými konkurenty Daimler a Volvo. Nyní jedná o plném převzetí švédské Scanie, je většinovým vlastníkem německého výrobce nákladních automobilů MAN a vyrábí také užitkové vozy pod značkou VW. Volkswagen, jehož součástí je rovněž mladoboleslavská Škoda Auto, je největším výrobcem osobních automobilů v Evropě a má ambici stát se i světovou jedničkou.

Paccar je se značkami Peterbilt, Kenworth, Leyland, Foden a DAF druhým největším výrobcem nákladních aut ve Spojených státech a třetím největším celosvětově. Jeho hlavními soupeři jsou americká Navistar a švédské Volvo.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!