Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Z Maláčové se stala královna luxusu, ovládla Pařížskou ulici

Ekonomika

  11:20aktualizováno  15:28
PRAHA - Obchodní skupina Luxury Brand Management podnikatelky Michaely Maláčové koupila většinový podíl v prodejci luxusního zboží Prospekta Moda. Ta provozuje řadu luxusních obchodů mimo jiné v pražské Pařížské ulici.

Ředitelka soutěže Michaela Maláčová. foto: ČTK

Po dokončení transakce, která podléhá schválení antimonopolního úřadu, vznikne silný subjekt na trhu luxusního zboží s ročním obratem až jedna miliarda korun.

ČTĚTE TAKÉ:

"Již dlouhou dobu sledujeme úspěšně se rozvíjející podnikání společnosti Prospekta Moda. Jejím začleněním do naší skupiny postupně naplňujeme náš záměr dále rozvíjet LBM tak, aby se stala významným středoevropským partnerem pro výrobce všech významných luxusních značek," uvedla majitelka LBM Michaela Maláčová.

LBM koupí získá do svého portfolia další luxusní módní značky. Společnost Prospekta Moda je vlastníkem franšíz na prodej zboží luxusních módních značek a přímo provozuje mimo jiné značkové prodejny Salvatore Ferragamo, Zegna, Versace, Diesel a Bottega Veneta a multibrandový obchod pro značky Valentino a Giorgio Armani.

Zdeněk Bakala a Michaela Maláčová.

V České republice provozuje celkem 14 kamenných obchodů, z toho sedm v Pařížské ulici v Praze. LBM provozuje prostřednictvím společnosti John Grove & Partners síť butiků s klenoty (Boucheron), hodinkami (Hublot, Audemars Piguet, Girard-Perregaux, Tag Heuer, Breitling), luxusní mobilní telefony značky Vertu a prodejnu luxusního prádla La Perla v Praze, ve Varšavě a v Budapešti.

"Chceme zahájit další expanzi a rozšířit naši nabídku o nové značky a butiky v České republice," dodala předsedkyně představenstva a spoluzakladatelka firmy Prospekta Moda Lenka Vejvalková.

Ta zůstává výkonnou ředitelkou společnosti a ponechá si v ní také menšinový podíl. Kupní cenu společnosti nezveřejnily. Transakce podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

"O Prahu je ze strany mezinárodních luxusních značek velký zájem a je nedostatek kvalitních prodejních prostor. Všechny značky hledají silné partnery a lokality, kde by se mohly realizovat. Já si myslím, že se LBM stane ještě silnějším partnerem, než byla doposud pro významné luxusní značky. To si myslím, že je cílem paní Maláčové, vytvořit velice silnou skupinu, která bude mít celou řadu luxusních značek ve svém portfoliu," komentoval transakci partner poradenské společnosti Cushman & Wakefield Jan Kotrbáček.

Autoři: ,

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...