Pondělí 19. dubna 2021svátek má Rostislav 4 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

Z vaší zdi zmizí koronavirové dezinformace. Facebook prý začne mazat nepravdy o vakcínách

Facebook v pondělí oznámil rozšíření svých pravidel namířených proti dezinformacím o očkování. Nově prý bude na svých platformách mazat vybraná vyvrácená tvrzení o všech používaných vakcínách, nejen o těch proti covidu-19. Podle listu The New York Times (NYT) Facebook změny označil za reakci na nedávné stanovisko svého kontrolního panelu, který přezkoumává zásahy do uživatelského obsahu na facebooku a instagramu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Koutský 10.2.2021 10:50

No,konečně!!R^EU

P. Čech 10.2.2021 7:56

Nepravdy o vakcínách? Jak pozná facebook co je pravda a co není? Kdo o tom rozhodne? Onu skutečnou pravdu o vakcínách dnes nikdo nezná a jen proto se mohou šířit i nepravdy. Ostatně, novináři nic jiného než spekulace zveřejňovat neumí.

V. Kopta 10.2.2021 8:21

je to tam napsané. Nepravdivé informace jsou takové, které které byly vyvráceny při testování nebo výzkumem, který má odborné recenze.

P. Pruner 10.2.2021 9:34

Nemohly být testováním vyvrácené, protože to oficielní skončí 2023. Povolení používání vakcin je tak říkajíc "provizorní". Cenzura má mimo jiné za účel zařídit, aby se vědci dostali pod tlak, že nic než "ano" nebude přijatelné, protože jiné myšlenky v prostoru nebudou.

R. Vacek 10.2.2021 6:03

A evidentní nepravdy, typu 1+1=3 tam mohou být, nebo i je bude bystrý cenzor mazat?

P. Pruner 9.2.2021 23:12

Jakákoli cenzura je špatná a nedemokratická. Navíc o covidu a vakcinách jsem četl už tolik rozdílných "oficielních" informací v mainstreamu, že vydávat něco za pravdu je prachsprostá lumpárna - ostatně testování končí Léta Páně 2023 - oni jsou jasnovidci ? Teď to ještě zkomplikovaly nové mutace (anebo nové viry) nazývané anglický a jihoafrický.

Na druhé straně uznávám, že obecně někteří lidé píší na sítě úplné hovadiny.

P. Čech 10.2.2021 7:58

Celý internet je těch howadin plný. Nejméně z poloviny plný lží a výmyslů duševně chrých jedinců. Lidstvo se řítí do záhuby!

P. Pruner 10.2.2021 9:30

V dějinách byli vždy vzdělaní kverulanti, kteří šířili takové pitomosti proti hlavnímu proudu všeobecně podporovanému jako že Země je kulatá, DDT lidem škodlivé, rentgenování škodlivé, to že kouření škodí zdraví atd.

Teď je už neupálíme, jen je ve veřejném prostoru zneviditelníme, prostě menšinové vědecké názory nedostanou šanci. Nepochybuji o tom, že se to rozšíří na další diskutabilní záležitosti týkající se třeba globálního oteplování. Jsme v 50.tých letech 20.století...

J. Kostelanský 9.2.2021 23:04

Popierači výhod očkovania vadia aj mne, ale na druhej strane som proti tomu, aby facebook či iné médiá čokoľvek cenzurovali.

Robiť "zlé veci" v záujme "vecí dobrých" je vždy cesta do pekla.

Dnes som po dlhšom čase stretol staršieho známeho s právnickým vzdelaním - má 77 rokov. Pýtal som sa ho, či, resp. kedy sa dá zaočkovať (vo svojom veku má na to prednostné právo), a on že nie. Že sa nikomu nebude prosiť (!), a že on má nejaké vážnejšie nemoci, takže to očkovanie by pre neho bolo nebezpečné. A že keď má umrieť na Covid, tak nech umrie. :-)

Smrti z Covidu sa nebojí, ale smrti z očkovania áno... Logiku to síce nemá žiadnu, ale budiž.

Pritom je to vitálny, usmievavý chlapík, má manželku, rodinu. Ja len dúfam, že ho čoskoro neuvidím na tabuli s parte v našom meste...

Nie som fanatický zástanca očkovania. Veľakrát som v minulosti v diskusiách písal o tom, že odmietam spôsob očkovania (nie

J. Kostelanský 9.2.2021 23:05

... že odmietam spôsob očkovania (nie samotné očkovanie) malých detí formou multivakcín.

P. Čech 10.2.2021 8:01

Právě že to logiku má. Zmře-li na COVID, zemře přirozeným způsobem. Pokud ovšem zemře v důsledku očkování, zaviní si to sám tím, že se nechá očkovat. A očkování není přirozený způsob zbavování se nemocí.

V. Kopta 10.2.2021 8:25

nemá, úmrtí na vakcínu je mimořádně vzácné a o několik řádů méně pravděpodobné než úmrtí na nemoc samotnou. Krom toho vakcíny jen využívají přirozenou schopnost našeho těla. První efektivní vakcína byla vymyšlena už na konci 18. století.

J. Sedlář 9.2.2021 22:42

Je-li něco zdarma, produktem jste vy. Fuckbook, Win10, školství,.....


Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

Otevřeme školy, vše ostatní počká, říká ministr zdravotnictví Arenberger

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (16. dubna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ministr zdravotnictví Petr Arenberger po týdnu ve funkci poodhaluje další vývoj boje s pandemií, prioritou zůstává...

Bojím se, že papírové peníze v Česku skončí do pěti let, říká ekonom

ekonom Tomáš Havránek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mezinárodní měnový fond již před pár lety poukázal na to, že by papírové bankovky či kovové mince mohly z ekonomiky...