Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Americký precedent lži: Sestřelení íránského airbusu v létě 1988

Ať už malajsijské letadlo MH17 sestřelili východoukrajinští separatisté nebo ozbrojené síly Ukrajiny či Ruska, budou se nejspíše snažit zbavit zodpovědnosti stejně jako USA při incidentu před 26 lety nad Perským zálivem. O co tehdy šlo? Píše Břetislav Tureček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Zeman 421

USA jsou nejagresivnějším státem ve světě a druhým tímto

státem je Izrael. Pak zde ještě je kolonie USA - VB a zblblíci - Francie. Celé NATO jsou vlastně kolonie USA, vždyť se podívejte na naše vojáky, okupují cizí země, jen aby legalizovali agresi USA.

0/0
6.8.2014 11:25

Jsem téměř šokován

Pan Tureček napsal tolik řádků a ni jednou nezmínil Izrael. Neuvěřitelné!

Současně mě vůbec nepřekvapilo, že jsem nepochopil, co svou "analýzou" chtěl říci. Že sestřelovat civilní letadla je nyní již obhajitelné a lhaní je přípustné???

To, že v očích pana Turečka největším zlem na tomto světě jsou USA (a samozřejmě také Izrael), snad už všichni jeho čtenáři vědí. Přesto se těším na jeho další tendenční kompilát.

0/0
28.7.2014 16:44

Nejste zřejmě šokován dostatečně.

V současném světě se projevily jiné hrozby, než je USA a Izrael. Máme co dělat s neokonzervativismem a sionismem. To jsou ideologie, které ohrožují současný svět. Po krachu bolševismu, který se ukázal jako ideologie naprosto zcestná se svým "Proletáři všech zemí, spojte se" se nám spojily síly sionismu a euroamerického neokonservativismu proti demokracii, v jejich vlastních zemích a kdekoliv jinde ve světě, která je v jejich pocitu výjimečnosti a "předurčení" k světovládě brzdí. Tentokrát nemáme co dělat s nějakou třídou, nebo rasou, ale s lidmi, kteří jsou přesvědčeni, že je jejich rodové tradice a materiální bohatství předurčuje vládnout "masám", které nedosahují jejich "kvalit". V této "informační společnosti" to asi jinak nemohlo dopadnout. Teprve tento svět jim dal možnost sdílet své pocity a domluvit se na "jednotném postupu". Vypadá to jako konspirační teorie ? Vypadá. Ale bohužel není. Všimněte si do jakých to "občanských sdružení" se shlukují mocní vyspělého světa, najdete je

0/0
31.7.2014 18:14

J. Zeman 421

Re: Nejste zřejmě šokován dostatečně.

S tím se dá souhlasit.

0/0
6.8.2014 11:30

R. Jackl

NWO

Jsme v rukou oligarchických klanů a jejich politických a mediálních

loutek, které brnkáním na struny sociální, rasové, politické,

náboženské, genderové či nacionální nesnášenlivosti odvádějí společnost

od žádoucích změn.

Je snadné označit nepohodlnou skupinu občanů za teroristy a zbavit se

jich tzv. protiteroristickou operací, kdy se za bílého dne na očích veřejnosti všichni zavraždí - včetně dětí, žen a starých lidí. To bychom si měli stále připomínat, odsuzovat zločiny proti lidskosti a nenechat sebou manipulovat.

0/0
24.7.2014 8:24

Mé ego je nafouknuté jak míč / musím si hlídat

aby neprasklo/ přečtěte si Cílka. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ukrajina-Rusko-valka-a-bida-Filozof-Cilek-zcela-otevrene-a-bez-iluzi-o-hroznych-vecech-ktere-nam-lezou-do-zivota-328053

Potvrzuje moji myšlenku , že západ bude ještě prosit Putina , aby už tu Ukrajinu uklidnil.

0/0
24.7.2014 7:55

Re: Mé ego j

me ego nezapomina, ze tato agrese byla vyvolana putinem. putina je nutno odsoudit, nikoli prosit. muz s takovou déderáckou minulosti nemůze pusobit positivne. nezapomenme, že on rozseva kromě lzi nenavist, extrémní nacionalismus stejného bolševického typu jako za dobu nasi ochrany od roku 1945 az do konce okupace.

0/0
24.7.2014 18:06

J. Kratochvíl

Re: Mé ego j

Za co přesně je nutné Putina odsoudit? Za nenásilné umožnění referenda na Krymu? Za to, že neuznává nedemokratickou násilnou změnu demokratického režimu, kvůli násilné akci 0,1% obyvatel (cca 45000 lidí a Majdanu)? Mimochodem, Putin je asi bývalý agent KGB, za což má u mě velký vroubek, ovšem my tu dnes máme Babiše, bývalého slovenského agenta STB. V čem v této věci vidíte morální rozdíl?

0/0
24.7.2014 22:29

Víte pane Kratochvíle v čem je výhoda Putina

i Babiše? /Tedy nevím jaké možnosti jste měl Vy?/ Ale já když jsem západ znal jen ze Svobodné evropy tak oni ho znali in natura a to je velký rozdíl. To už já nikdy nedoženu. V roce 83 byl bratranec obchodním zástupcem v Londýně. O tehdejších mírových aktivistkách /jestli se pamatujete na ty bengály/ říkal něco jiného jak Svobodná evropa i Rudé právo. Co Vy na to pane Kratochvíle????

0/0
25.7.2014 5:55

Jinak ale za všechno může Pán Bůh, protože

když nás lidi tvořil, ne že byl ožralý, spíš si dal o pár šluků mariánky více a pak stvořil takovouto kreaturu. Když pozoruji zvířata žádné zvíře není tak zákeřné a podlé jako člověk. Zvířata se také vzájemně zabíjejí, ale pouze čestně a pouze jestliže je to nezbytně nutné. To co dělá člověk nemá žádnou logiku.

0/0
24.7.2014 5:44

Clovek je minimalne zcasti zvire ...

Clovek je minimalne zcasti zvire a proto se jako zvire casto i chova. Ze zvirata zabijeji jina zvirata "pouze ... jestliže je to nezbytně nutné"? Videl jste nekdy kurnik, ktery navstivila kuna? Pokud ne, nechte si o tom vypravet od nejakeho chovatele. Sotva vam bude tvrdit, ze kuna pozabijela jen tolik, co potrebovala pro sve nasyceni. A nezbytnou nutnost lze take chapat velmi siroce. Napriklad kdyz lvi smecku ovladne novy vudci samec nebo koalice samcu, jednou z jejich prvnich starosti je pozabijet vsechna kojena mladata a vyhnat nebo pozabijet vsechny nedospele lvy, zvlaste samce (potencialni konkurenty). Ucel je, aby mohly samice znovu zabreznout a privest na svet mladata novych vudcu smecky. Toto chovani se vyskytuje i u rady jinych druhu, mj. u nam blizkych goril. JIny model infanticidniho chovani je pozorovan u simpanzu, kde samci bezne zabijeji mladata samic, ktere se s nimi neparily. A tak by se dalo dlouho pokracovat ...

0/0
24.7.2014 12:20

Takže z hlediska etologie jsme v normě

pane Dvořáku. Omlouvám se na kuny a lvi jsem zapomněl. Chovám ptáky a býložravce.

0/0
24.7.2014 12:59

A co sankce ?

Zajímavé je, že  ačkoliv není v případě aktuální tragedie Boingu vůbec nic  prokázáno, tak "vyspělé země" již zostřují  ekonomické sankce a chystají válku s Ruskem.

Proč nebyly tehdy uvaleny sankce na USA za tento teroristický čin ?  Provedený navíc  nikoliv v příhraničí USA ale na  protilehlé polokouli.

0/0
23.7.2014 22:49

Protože vítězové se pane Šejnoho nesoudí!

USA je stále ještě vedoucí ekonomickou silou této zeměkoule. Je to sice už pouze nesmyslnému finančnímu systému který dokázali po 2.WW díky tehdy svému skutečně exklusivnímu postavení nastolit. A všechny války a krize , které od té doby vedli /Korea, Vietnam, Kuba, Panama, Irán, Irák atd/ jsou války za udržení tohoto exklusivního postavení. Ano je to provokativní otázka na kterou tady radši nikdo nereaguje, ale zamyslete se nad tím? Churchill který dal souhlas s kobercovými nálety na německá města byl podle Haagu válečný zločinec. Stejně jako dnes dávají žalobu na Izrael. V čem je rozdíl mezi Gazou a bombardováním civilního obyvatelstva Německa Brity a Amiky? Co vy na to diskutéři????

0/0
24.7.2014 5:31

Re: Protože vítězové se pane Šejnoho nesoudí!

pokud jde o bombardování civilních aglomerací v průběhu II.války postupně padala veškerá tabu která překračovalo nacistické německo jako první jinak USA jede neustále na válečném hospodářství již více než 50 let proto se také úporně snaží vyvolávat po světě uměle konflikty a války

0/0
24.7.2014 9:08

To že nacistické německo se dopouštělo

válečných zločinů nedávalo právo Angličanům a Američanům jakožto Rusům se jich dopouštět také. Němci byli souzeni v Norimberku.

0/0
24.7.2014 13:04

Re: To že nacistické německo se dopouštělo

to je pravda jenže historii od nepaměti píší vítězové

0/0
25.7.2014 21:32
Foto

V.Hricák

Re: A co sankce ?

...a chystají válku s Ruskem.

Všimli jste si přátelé,kolik se najednou vyrojilo novinářů typu pana Jocha?Jak se neustále přiostřuje jejich rétorika?A jak rychle přibývají další?A to nejsmutnější na závěr.Kolik mají tito demagogové vděčných čtenářů a posluchačů?

Je mi téměř do breku nad svou bezmocností s tím cokoliv podstatného udělat.Lidstvo,u kterého bohužel převládají pitomci,začalo opět toužit po krvi.A když tak sleduji dění kolem sebe,začínám nabývat přesvědčení,že na veškeré starosti s klimatickými změnami,palivoenergetickou krizí,či pádu asteroidu,můžeme v klidu zapomenout.Ty už nás zřejmě trápit nebudou.

0/0
24.7.2014 6:23

Re: A co sankce ?

asteroid dinosauřího formátu by vyřešil na nějakou dobu většinu problémů současného světa bylo by to v podstatě požehnání

0/0
24.7.2014 12:51

L. Šušlík

Návrh panu Turečkovi

Pane Turečku, zdá se, že jste expertem na Írán. Mohl byste se ve svém příštím článku věnovat zrušení sankcí na Írán a navazování vztahů s touto nespravedlivě proskribovanou zemí? Ve světle ukrajinských událostí se náhle Írán začíná jevit jako přijatelný strategický partner Evropy a USA. Rozhodně - z hlediska hodnot západní civilizace je režim ve "spojenecké" Saúdské Arábii horší, než ten v Íránu. Zajímavé by bylo i připomenutí éry šáha Rézi Páhlavího. Děkuji!

0/0
23.7.2014 20:40

L. Šušlík

Velmi poučné!

Velké díky panu Turečkovi za tento článek. O zelených mozcích všech původů a barev netřeba dělat si iluze. Účastníci bojových akcí mají svou empatii někde v suterénu. Mohou být na vraždění natolik adaptovaní, že je pro ně nepřítelem každý, kdo nenosí jejich uniformu, včetně civilistů. Jak pravil ataman donských kozáků Kozicyn poté, co jeho lidé sestřelili malajsijský boeing a sdělili mu, že nešlo o ukrajinské výsadkáře: "No, co - neměli tu co dělat. Stejně to byli špióni." Nějaký rozdíl mezi novináři ruskými a americkými tu přece jen najdeme. Američané se nezabývají výrobou a šířením naprostých dezinformací včetně absurdních lží, jako to činí jejich ruští kolegové ve věci Ukrajiny. Američtí novináři ve službě vlasti zřejmě podléhají autocenzuře a obdivu k vůdcům národa, kteří toho tolik dokázali - a šíří americkou propagandu - tj. zdůrazňují zločiny protistrany, a pomíjejí zločiny vlastní. Je to tak špatně, ale v době válečné (USA válčí na všech frontách) je něco takového pochopitelné.

0/0
23.7.2014 20:25

L. Šušlík

pokračování ...

Na rozdíl od produkce naprostých lží, což je zločin proti novinařině. Pokud taková kampaň iniciuje válku - lze takové konání považovat za zločin válečný. Putinovi dvorní novináři, píárovec Surkov, televizák Kiseljov, i ti pěšáci, co stojí na východu Ukrajiny v první linii - hned za ruskými žoldáky - jsou prolhanými válečnými štváči, manipulujícími s myslí lidí na území cizího suverénního státu. A celou tuto podlou operaci Putin eufemisticky nazval informační a hybridní válkou. Tedy pamatujme - když dva dělají zdánlivě totéž, jde pouze o naše zdání.

0/0
23.7.2014 20:28

Pane Šušlíku Voni jsou hlava, jakto že už

nekandidujou na ministra zahraničí. Hned bychom předběhli v lezení do záděle Američanum i ty Anglány. Vás je opravdu na psani blogů a příspěvků škoda. Voni jsou zakopaný talent , jen ho vykopat.

0/0
23.7.2014 20:52

Re: Pane (Šušlíku Voni jsou)

pane cerman, vase jmeno nemohu zapomenout, nebot je representantem obcanu zvlastniho razeni.

0/0
24.7.2014 18:15

Vítám Vás pane Bojnare do diskuze na ČP

Přečtěte si : http://www.lidovky.cz/cesti-vojaci-si-porizuji-vesty-za-sve-d8n-/zpravy-domov.aspx?c=A140724_125244_ln_domov_ele

To je prezentace naší demokracie. Co tomu říkáte?

0/0
24.7.2014 19:35

R. Jackl

Re: pokračování ...

pane vachmajstr vy ste ale hlava! vy můžete hned radit panu císařipánu....!

0/0
23.7.2014 21:06

Re: Velmi poučné!

Ještě  se zamyslete, proč musí nějaká země neustále "válčit na všech frontách" po celém světě a hlavně se podívejte  na výsledky těchto "humanitárních válek".

Pokud  mně chcete připomenout, že USA spoluporazili Německo, tak já zase připomínám, že 90% tehdejších vojáků již sešlo věkem.  Skutečnost, že  USA  vykonaly  v polovině  minulého století něco velmi záslužného vůbec neznamená, že je musíme  chválit na věčné časy bez ohledu na jejich současnou válečnou hyperaktivitu.

0/0
23.7.2014 23:02

Re: Velmi poučné!

A možná by bylo dobré připomenout chování USA za II. sv před vstupem do války, a pak po něm. Myslíte si,že vstoupily do války kvůli pomoci okupovaným státům,nebo kvůli tomu,aby Rudá armáda nedošla až k Atlantickému oceánu? A co Jaltská konference a porcováni Evropy? Já bych nepřeceňoval význam USA .Nemám pocit,že bych měl překypovat vděčností vůči USA za něco,co udělaly především kvůli sobě.

0/0
24.7.2014 8:51

L. Šušlík

Re: Velmi poučné!

Jistě. Můžete překypovat vděčností vůči SSSR - Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak! Možná jste četl knížky bývalého člena Hitlerjugend a vojáka Wehrmachtu Ulricha Frodiena. Jedna se jmenuje "Přežij!" Frodien ke konci popisuje, jak byl ohromen americkým filmem, který ukazoval dobytí Okinawy - a nepokrytě zobrazoval strach a utrpení amerických vojáků. Pro Frodiena to prý byl zlomový zážitek, který ho nutil přemýšlet, v čem je síla demokracie. Ten film totiž ostře kontrastoval s německými propagandistickými filmy o tom, "jak naše zbraně vítězí", i když se ustupuje. Jistě si sám vzpomínáte, jak vypadaly výchovné filmy o hrdinství sovětských vojáků, na které jsme rádi chodili místo školního vyučování. Dnes už víme (ti, co touží vědět), jaká byla celá pravda, co byl Rževský masakr, co byly trestné oddíly a NKVD, kdo to byl Lenin, Stalin, Žukov, a také jak to bylo s "banderovci" a hladomory v SSSR. K poznávání zamlčované historie přispívá i zdejší server, za což lidem z České pozi

0/0
25.7.2014 3:15

L. Šušlík

Re: Velmi poučné!

... za což lidem z České pozice náleží dík.

0/0
25.7.2014 3:16