Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Arogantní realista versus předčítačka

Kdo neviděl interview Jiřího Vyvadila s redaktorkou Zuzanou Tvarůžkovou v České televizi, o hodně přišel a měl by to rychle napravit. Řeč se točila kolem Ukrajiny, Majdanu a proruských separatistů, a byl to v mnoha ohledech střet pozoruhodný, píše Přemysl Houda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

V.Hricák

Už dlouho se v Evropě nevedla žádná válka.

A bohužel je to znát.Spousta lidí si neuvědomuje,že jsou země a národy,které nikdy nepřekročí svůj stín a naopak země,které ať se nám to líbí,nebo nelíbí,budou vždy určovat dění okolního světa.Buďme rádi,že je zájem Putina upřený,alespoň zatím,pouze na země bývalého Sovětského svazu a smiřme se s tím,že jsou věci,kterým při nejlepší možné vůli nemůžeme zabránit.Tak,jako nejsme schopni plně zabránit hladomorům v některých zemích Afriky,kde hlavní příčinou jejich problémů je nekontrolovaný růst populace,nikdy nebudeme schopni zabránit mocenským choutkům rusů,nebo američanů.A ty horké hlavy.které dnes vybízejí k nejtvrdším sankcím a mnohdy i k vojenskému řešení ukrajinského problému asi nastavovat krk do přední linie nepůjdou.Jestli např. Zaorálkovi chybí adrenalin,ať vystoupí z limuzíny a připojí se k ukrajinským vojákům v boji za správnou věc.

0/0
23.5.2014 7:32

Souhlasím s Vámi pane Hricáku

napsal bych to asi stejně. Musím ale sušit seno, aby měli králíčci co žrát. Problém těch Afrických hladomorů je v tom že ti Afričané seno nesuší a králíčky neopatrují a s tím se potom nedá nic dělat. Pomoc vyspělých státu je problematická. Afrika kdyby se využíval její potenciál uživí celý svět několikrát. Proč myslíte , že se tam hrnou Číňani ti nejsou hloupí hloupý byl Havel a spol když připustíl abychom opustily třeba Angolu. Těď tam cukrovary staví Číňani a my máme půl miliónu nezaměstnaných. Jinak co když válkou na Ukrajině některé síly chtějí snížit počet obyvatel Evropy? Tak se mějte!

0/0
23.5.2014 8:05
Foto

V.Hricák

Víte,většina těch největších křiklounů se ohání Hitlerem

Nevím,jestli úmyslně,nebo z nevědomosti,ale vůbec si nepřipouštějí,že hlavním problémem té doby nebyla nechuť Anglie a Francie ho vojensky včas zastavit,ale skutečnost,že se Hitler vůbec dostal,a to zdůrazňuji, DEMOKRATICKY  k moci.Když se pak ohlédneme,co mu otevřelo cestu,tak tam najdete nenažranost mocných.Ti uvalily na Německo po první sv. válce obrovské reparace,které umocněné hospodářskou krizí vedli k obrovské chudobě.Když si k tomu připočítáte ještě politickou izolaci,dojdete přesně k situaci,kdy začnou masy lidí naslouchat samozvaným mesiášům.Přesně to se dnes děje v Rusku.Po pádu komunistů,místo,aby Evropa s Amerikou Rusy zapojily do evropských struktur,odřízla je jako prašivé.Proto má dnes Putin podporu,jakou nikdy nemíval.Izolace a další sankce povedou pouze k dalšímu zvyšování napětí a vzdalujou nás i je od jednacího stolu.Každý,kdo takové kroky podporuje,je blázen,který nevidí,nebo nechce vidět ani krok kupředu.Voliči by měli dobře vážit,zejména nyní,před eurovolbami,komu

0/0
23.5.2014 10:16
Foto

V.Hricák

Pokračování

...dají svůj hlas.Protože ti,kterým ho dají za ně následky jejich počínání neponesou.Ty zbydou na nás,obyčejné plebejce.

0/0
23.5.2014 10:19

Víte,většina těch největších křiklounů se ohání Hitlerem

Souhlasím s Vámi pane Hricáku izolace Ruska je cesta špatným směrem. Domnívám se však že Merkelová si to uvědomuje je ale ve složité situaci.

0/0
23.5.2014 12:51

J. Křivan

Re: Souhlasím s Vámi pane Hricáku

Rozumím, pospěšte si budou bouřky.

0/0
23.5.2014 14:02
Foto

Pavel Šefl

Hlouposti, lžím a snaze o manipulaci, se nemá ustupovat

Pokračování předchozího příspěvku:

Na chabou obhajobu paní Tvarůžkové musím říci, že lidí s obdobně nízkými profesionálními a osobnostními kvalitami, kteří do veřejnosti šíří nepravdivé informace i vyložené pitomosti, je v České televizi více, takže s toho zástupu zase tolik nevystupuje.

Způsobu reagování pana Vyvadila, na otázky paní redaktorky a na očividnou snahu vmanipulovat jej do odpovědí, které by se hodily do scénáře rozhovoru (tak jak si jej připravila, nebo jí byl připraven), se proto vůbec nedivím. Inteligentní a hrdý člověk se veřejně nemůže nechat ponížit tím že by ustupoval hloupým argumentům a snaze nechat se manipulovat.

0/0
22.5.2014 9:52
Foto

Pavel Šefl

Hlouposti, lžím a snaze o manipulaci, se nemá ustupovat

Nedalo mi to, a podíval jsem se na debatu pana Vyvadila s paní redaktorkou Tvarůžkovou (http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/214411058040513/). Byla to opravdu katastrofa a výstavní ukázka ubohé úrovně politického zpravodajství a publicistiky České televize. Paní redaktorka Tvarůžková má jistě mnohé kvality, ale solidní základy znalostí z politiky, práva a historie (i té nejbližší) a schopnost jejich kritické analýzy a samostatného názoru mezi ně určitě nepatří.

Upřímně mne štve, že přispívám, jako koncesionář, na dobré platy lidí, kteří pouze papouškují naučené ideologické fráze a svou neznalostí a neschopností (a chci doufat, že ne vědomým lhaním a překrucováním faktů) manipulují veřejným míněním a složí politickým cílům, které ve skutečnosti škodí naší zemi a většině lidí, kteří v ní žijí. Na chabou obhajobu paní Tvarůžkové musím říci, že lidí s obdobně nízkými profesionálními a osobnostními kvalitami, kteří do veřejnosti šíří nepravdivé informace i vyložené

0/0
22.5.2014 9:40

J. Václav

Kdybych chtěl odhalit

špatné vlastnosti pana Vyvadila na veřejnosti, udělal bych to také tak. Proč to neudělal žádný kandidát do europarlamentu ? Zřejmě ČT 24, která rozhodně fandí někomu jinému než Vyvadilovi, posloužila všem najednou a nakonec i Vyvadilovi. Myslím, že tím žalostným divadlem nakonec prokázala medvědí službu všem. Ukrajinský problém v současnosti poskytuje jen příležitost k prezentaci, ať už jsou to media, politici, nebo obchodníci, každý si najde možnost jak situace využít tak, aby tam nakonec zbylo mistečko na vlastní zájmy. Problém totiž nikdo nerozpoutal, ten tu existuje už od Sovětského svazu, západní a východní Ukrajina byla vždy diametrálně odlišná, jen to za Sovětů nebylo vidět. Vnímali to jen sami Ukrajinci a samozřejmě Rusové. Jsem přesvědčen, že je to opravdu situace na občanskou válku a měli bychom všichni, opravdu všichni, nechat Ukrajince, ať si to vyřeší po svém. Válčí se na celém světě, tak ať si to rozdají také, myslím, že by to nebyla až zas taková pohroma, spíš větší hosp

0/0
22.5.2014 9:05
Foto

K11a33r68e42l 20P59l19í64h48a69l 2559985908121

Re: Kdybych chtěl odhalit

Problém tam opravdu byl, s tím s Vámi souhlasím. Jen si nemyslím, že by se to mělo nechat být bez povšimnutí či přesněji bez zásahu z vnějšku. Jednak se každá občanská válka táhne běžně desítky let a přispívá k vyvážení zločinu do okolních zemí, jednak je to lidsky velmi nespravedlivé vůči těm dole, kteří se stali pouhými nástroji k moci několika rádoby vůdcům. Separatistům jde prdlajs o Rusy, ale pouze cítí možnost stát se vládci na jimi vysněném hnojišti, trošku si zastřílet a zahrát si na hrdiny (stačí se na ně podívat). Chtějí zaplnit onen mocenský prostor poté, co mezi lidmi vycítili nesounáležitost s garniturou v Kyjevě. Společenské uspořádání má mířit k tomu, aby státy sloužili občanům, nikoliv omezené skupině "privilegovaných". Kyjev to podělal, ale separatismus vedený více emocemi než rozumem je oním z deště pod okap. A navíc nekontrolovatelná občanská válka může být dobrým precedensmem pro šílence nejen na Ukrajině.

0/0
22.5.2014 11:03

Re: Kdybych chtěl odhalit

Dobrý den. Nesouhlasím se zásahem z vnějšku, proč mají umírat lidi za cizí zemi .A za koho by bojovali ? Nejspíš víte, kdo dnes vládne té zemi. Vím jedno, není to demokraticky zvolená vláda a parlament.Takhle nějak začínají světové války,a to díky podobným teoriím jakou máte vy..Opravdu, jen ať si to vyřídí sami mezi sebou .Po každé bouřce se vyjasní....

0/0
22.5.2014 11:15
Foto

K50a93r93e50l 34P20l10í97h16a97l 2359685608601

Re: Kdybych chtěl odhalit

Necitlivý zásah z vnějšku se již udal - Rusko anektovalo Krym (=voda na mlýn separatistům). Občanské války se vlečou proto, protože je někdo z venku přiživuje - dodává zbraně nebo jinou podporu a sleduje vlastní cíle (odkud asi berou na východě zbraně, munici a jídlo?).

Prosím Vás, neházejte na mne teorie, které vedou k válkám. Válka se již děje v souladu s Vaším tvrzením, že zásah z venku ji může vyvolat - právě Rusko má o ni zájem. Cílem je rozpad Ukrajiny. V tomto souhlasím s p. Václavem.

0/0
23.5.2014 9:03

J. Václav

Re: Kdybych chtěl odhalit

Právě toho zásahu z vnějšku se bojím nejvíce, ledaže by se na něm dohodli obě velmoci a zapojili do toho citlivě i EU, Jenže si neumím představit jak se Obama s Putinem dohadují v Bruselu jaké jednotky tam budou vyslány a co budou dělat. Zastávám stále názor, nechat Ukrajince ať ještě chvíli střílí, ony jim dojdou nakonec patrony, žrádlo i chuť bojovat, aby se nakonec radovalo jen Rusko, protože to jediné na tom vydělává.

0/0
22.5.2014 18:03

J. Křivan

Re: Kdybych chtěl odhalit

Bohužel, patrony jim nedojdou. Koukněte na Sýrii a to je proti Ukrajině trpaslík.

0/0
22.5.2014 18:38

Žalostné divadlo...

Arogantní, bohorovně se vyjadřující egoista (takové máme ve špičkové politice) proti poměrně milé a slušné redaktorce-začátečnici...takoví Vyvadilové nikdy nepřipustí právo na jiný názor než na svůj vlastní, prostě nadčlověk...

0/0
22.5.2014 7:42
Foto

Katmer

Vyvadil o vzniku onoho rozhovoru

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vyvadil-ktery-kvuli-Ukrajine-deptal-Tvaruzkovou-nam-prozradil-co-se-kolem-toho-v-CT-delo-A-doplnil-co-uz-nestihl-rict-do-eteru-319492

0/0
22.5.2014 6:40
Foto

K33a48r86e98l 50V34y82š96a25t64a

Jenom malá poznámka na okraj,

zamyslel by se prosím autor článku taky nad úlohou aktérů trapného "interviewa"? Redaktorka v podstatě nekladla normální otázky, kladla je přímo s doprovodnou odpovědí, kterou nutila svůj názor na otázku jako neměnný fakt. Nátlakově a neprofesionálně tlačila na zpovídaného takovým způsobem, že neměl možnost odpovědět a ani vysvětlit svůj postoj. Nakonec to skončilo monologem na obou stranách s nulovou hodnotou pro diváka. ČT neustále překvapuje, po Drtinové která byla někdy až směšná svým skákáním do řeči, nasadila moderátorku mnohem horší kvality a profesionality.

Otázkou je, odpovědnost jejích nadřízených kteří dopustili takovou trapnost a nezabrzdili moderátorku už v průběhu pořadu. Televize pozvala pana Vyvadila snad proto, aby se diváci seznámili s jeho názory, myšlením a pohledem na události. Přesvědčení a nevraživost moderátorky k jedné straně probíraného konfliktu diváky asi nezajímala, to si nemusí nikoho zvát a přednést z papíru své (nebo svých nadřízených) názory.

0/0
21.5.2014 11:09

Re: Jenom malá poznámka na okraj,

Nemyslím si, že "Televize pozvala pana Vyvadila snad proto, aby se diváci seznámili s jeho názory, myšlením a pohledem na události.".

Mnohem spíše bylo snahou TV upevnit mainstreamové vnímání ukrajinského příběhu a divákům ukázat, jak ten, který chápe události jinak, než p. Schwarzenberg, je europejsky zpátečnický a omezený.

Pro každého moderátora by to byl nesnadný úkol!

0/0
21.5.2014 16:04
Foto

V.Hricák

A je vá

0/0
22.5.2014 6:27
Foto

V.Hricák

A překvapuje vás to ještě?

Mne by čt,potažmo i zbytek českých médií spíš překvapil opačným přístupem.Polovinu života jsem žil za socíku.V té době jsem si zvykl na roli médií při "formování" lidských názorů i lidí samotných.Je docela zajímavé,jak se česká média v průběhu oněch pětadvaceti let vyvíjela,aby nakonec skončila v té samé pozici,z jaké v roce 89 jejich vývoj započal.Opět slouží nějaké skupině privilegovaných.Pokud by jsme opravdu moc stáli o poznání skutečné situace na Ukrajině,bez přibarvení východu,či západu,asi by jsme se tam museli vydat a nějaký čas tam i žít.Život mne naučil,že pravda bývá zpravidla někde uprostřed a černobílé vidění,ať už nám ho podsouvá Brusel,nebo Moskva,neodpovídá skutečnosti.S názorem,že na Ukrajině probíhá občanská válka plně souhlasím.A i když je vysoce pravděpodobné,že současnou situaci ukrajinská armáda vyřeší,ještě to zdaleka nemusí znamenat,že tím odstraní skutečnou příčinu problému.A pak už bude jen otázkou času,kdy to tam bouchne znovu.

0/0
22.5.2014 6:42