Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Databáze chemických charakteristik firem pomůže určit zdroj znečištění

Policie s odborníky z České inspekce životního prostředí stále hledá viníka, od něhož pocházel nedávný únik kyanidu do řeky Bečvy. Při příštích podobných incidentech by mohli mít o něco snazší práci najít viníka havárií – vědci spojení v projektu Centrum Voda dávají dohromady centrální databázi chemických „otisků prstů“ společností.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Tenhle případ byl spíš o vyklízení skladu, než o výrobě. Tady by žádná databáze chemických charakteristik výroby nepomohla.

0 0
možnosti

Nehledají viníka, ale hledají cestu, jak viníka ochránit, je přece předsedou vlády.

0 0
možnosti

M84í52r16a 96K89o67z61á63k

4. 11. 2020 16:25

No, snaha odbornost, ale tak pro zdš. Milá autorko, ono už za komančů měl každý podnik svého ekologa s odd ovzduší, vody, odpady. Firmy měly zpracované tg výrobních postupů s materiálovou bilancí. Technické podmínky pro provoz zařízení. To vše kontroloval čižp. Kdyby toto měly všechny fy , které vypouštějí odpady do té Bečvy zpracováno , mnoho by to ulehčilo vyšetřování. No a k té vědě. Vždyť jde jen o sběr dat na centrální úrovni a určitě si podle ní nebudu vybírat místo na stavbu domu. A regulace zásobování vodou bude mít smysl po propojení území saturována s územím nedostatkovým. Že by měl prezident v něčem pravdu?!?

0 0
možnosti

Při dnešní kvalitě detekce jedů až v řádu jednotek molekul a atomů, je poselství Bečvy jasné - zatloukat, zatloukat, zatloukat.

Paní Surmanová je (omylem?) mimo mísu. Nabízí složité organizační řešení něčeho tak jasného, jakým je selhání policie, hygienika,ČIŽP.

0 0
možnosti