Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Lze vyřešit uprchlickou krizi?

Podle komentátora Johna Lloyda uprchlická vlna z Afriky a Blízkého východu je horší než ukrajinská nebo řecká krize. V případě Řecka i Ukrajiny totiž Evropa ví, co má dělat, stačí se domluvit a odhodlat. Řešení uprchlické krize prý ale žádné neexistuje. Co o imigrační politice EU, případně Česka, soudí a co doporučují přední čeští ekonomové, pedagogové a analytici?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

K uprchlíkům se vyjádřil naprosto reálně

jedině Petr Strejček. Ostatní jen kličkují..

0/0
7.5.2015 19:19

J. Poděbradský

reseni

Prestat vojensky a politicky rozvracet okolni staty a emigranty vracet zpet.

0/0
2.5.2015 8:37

J. Krejčí 336

Italská mafie

je pravděpodobně hlavním strůjcem tohoto migračního průšvihu. Své lidi má i v nejvyšších kruzích italské politiky, kteří agitují za podporu od EU a migrační kvóty, které jí zajistí další zisky za přepravu ubožáků. Italie stejně jako Řecko není schopná racionálních opatření a proto nejprve je třeba odmítnout kvóty stejně jako rozptylování tisíců běženců po celé Evropě. Když si je do Italie nechají od darebáků navozit, a´t se o ně taky postaeají sami, vychytralí jižané.

0/0
30.4.2015 13:56
Foto

Dank

Re: Italská mafie

Jste úplně mimo mísu. Většina migrantů nechce zůstat v Itálii, ale dostat se dál na sever! Itálie a Řecko mají dlouhá pobřeží a jsou prostě nejblíže k severní Africe. Rádo se vám zapomíná třeba na fakt, že Italská hranice je naše hranice, protože jsme v Schengenském prostoru, že? Tyhle čecháčkovské maloměštácké názory jsou genialní: hurá do EU, budeme mít peníze ze západu! A ejhle, jakmile je tu nějaké negativum společného evropského prostoru, tak se hned distancujeme od 'zlého Bruselu' jižních darebáků atp... Jako kdyby se nás to netýkalo! Dokonalé, tímto přístupem se určitě dostaneme daleko...

0/0
2.5.2015 10:15

jasně sdělme migrantům že je u nás nic dobrého nečeká

Co je příčinou migrace: jistě z menší části útěk před válkou ( ale to spíše do sousedních arabských zemí) .Do Evropy migrují Aafričané Arabové prostě proto, že očekávají že se zde budou mít lépe ( Evropa je pro ně něco jako pohádka opečených holubech co létají přímo do huby) ale vůbec neuvažují že většinou nic neumějí a neznají a že svých vlastních neschopných a nevzdělaných lidí má Evropa dost , PROSTĚ POČÍTAJÍ S TÍM ŽE EVROPA SE O NĚ POSTARÁ A TOTO OČEKÁVÁNÍ MUSÍME ZARAZIT . JASNĚ ŘÍCÍ NECHCEME VÁS ZDE A KAŽDOU LOĎ S MIGRANTY KTERÁ SE PŘIBLÍŽÍ K BŘEHŮM EVROPY OTOČÍME A VRÁTÍME ZPĚT ODKUD VYPLULA NEBO JI POTOPIME A NIKOHO Z MOŘE LOVIT NEBUDEME. JE TO VAŠE HLOUPÉ ROZHODNUTÍ A VAŠE RIZIKO . Takto to zní drasticky , jenže takové věci, pokud budeme opravdu důslední se rychle rozkřiknou a bude stačit prvních pár potopených lodí a vlna přistěhovalců ustane A OBĚTÍ TAK BUDE NAKONEC MNOHEM MÉNĚ NEŽ NYNÍ KDY SE SPOUSTA EMIGRANTŮ V MOŘI CESTOU UTOPÍ .

0/0
30.4.2015 8:57
Foto

S47u91p52r59a86b42o88l32a69k 63Z 16B70o88l13e85s36t22i 7755867375833

LOL

relativni klid Egypt to me pobavilo :DD

0/0
30.4.2015 0:29
Foto

Habadac

Austrálie náš vzor

Kdyby tihleti černoušci fakt utíkali před válkou, tak jdou do zemí Afriky kde je relativní klid, do Egypta, Tunisu, Alžírska, Maroka atd. Tihle jsou ekonomičtí migranti, jdou za bláhovým snem evropských dohuby létajících pečených holubů. A EU jim to žere. Je třeba je vytrvale vracet zpátky do Afriky.

0/0
29.4.2015 17:20

Pane Outrato, nesdílím pocit solidarity s imigranty.

Ten můžete cítit vy, jenž jste sám imigrantem do Kanady. Po tzv. revoluci jste si přivezl kanadský důchod a nyní nám dáváte dobré rady. Jakýkoliv imigranti nejsou jen sami od sebe přínosem. Již nyní se řada evropských zemí potýká s nedostatkem pracovních míst pro starší občany. Těm tedy imigranti rozhodně nepomohou, zejména proto, že neumí jazyk, neumí vlastně nic a jdou jen za představou země, kde peníze rostou na stromech, protože proč by jinak posílali do Afriky ty hromady jídla, očkování, stavěli tam školy a bojovali proti ebole atd. Mimochodem ebola je prostě přírodní výběr, jako byl mor před pár stoletími v Evropě. Neměli bychom jí bránit, měli bychom odvézt Evropany a ty izolovat. To je vše. Ostatně soudím, že o imigranty by se mělo postarat OSN, protože tato instituce již dávno nehájí civilizaci, ale barbary všech barev. Tak ať jim také pomůže.

0/0
29.4.2015 10:25

Re: Pane Outrato, nesdílím pocit solidarity s imigranty.

Náš sociální systém přilákal do naší země např. Romy že Slovenska. I u nás mají vše zdarma a neomezeně.

0/0
29.4.2015 12:49
Foto

Tatana

Řešení je jednoduché, ale bolestivé

Stačí z dotčených států odvolat všechny Evropany a Američany a přestat tam dodávat zbraně.

Zbraně po určité době dojdou a domorodci se budou muset domluvit.

Jenže nám zkolabuje zbrojní průmysl a co si počneme s přebytečným kanonenfutrem?

Stačí, že musíme živit ten náš, přebytečný, který dostává různé výsluhy, rekvalifikace.......

0/0
29.4.2015 10:18

J. Křivan

Re: Řešení je jednoduché, ale bolestivé

Zůstanou jim nezničitelné mačety a pojedou dál

0/0
29.4.2015 13:45

rozdil

je velky rozdil mezi cernochama za zapadni Afriky - a muslimama. Jako by to pisatel nevedel, nebo vedet nechtel. Kazdemu co cte (!!) je jasne, ze muslim se nebude asimilovat. Svedsko je skvely pripad blbecku co pravdu nechtej znat.

0/0
28.4.2015 23:06

rozdil

je velky rozdil mezi cernochama za zapodni Afriky - a muslimama. Jako by to pisatel nevedel, nebo vedet nechtel. Kazdemu co cte (!!) je jasne, ze muslim se nebude asimilovat. Svedsko je skvely pripad blbecku co pravdu nechtej znat.

0/0
28.4.2015 23:06
Foto

Habadac

Všechny vrátit zpět

Pan Strejček má naprostou pravdu. EU je jeden průser za druhým. Na fotkách jsou samí mladí černí chlapi, téměř žádné ženy a děti, to nejsou uprchlíci, ale pátá kolona islamistů která má dobýt Evropu. A EU to vůbec nedochází.

Pokud je všechny nevyženeme zpátky, tak nám brzy půjde o přežití. Evropa je už teď přelidněná, žádné imigranty nepotřebujeme a už vůbec ne negramotné islamisty, kteří nám chtějí kroutit krky.

0/0
28.4.2015 20:03

J. Křivan

Re: Všechny vrátit zpět

omyl Evropa je svým způsobem liduprázdné.

0/0
29.4.2015 13:46