Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Dobrovolná regulace digitálního obsahu nestačí

Evropská komise navrhuje, aby výzvy s teroristickým obsahem z internetu do hodiny zmizely. Všechno ale regulovat nejde, a lidé by se měli víc řídit hlavou a méně zapojovat emoce, říká v rozhovoru Věra Jourová, eurokomisařka pro spravedlnost.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Je to další snaha o cenzuru

Je to další snaha o cenzuru. Kombinace megakorporací jako facebook a totalitních nadnárodních institucí jako je EU bude vést jenom k cenzuře a nesvobodě. EU stále utahuje šrouby. naposledy, že nenávistné příspěvky musejí zmizet do hodiny.

http://www.epshark.cz/clanek/547/eu-vice-cenzury-pro-vase-dobro

0 0
možnosti

T. Klepal

8. 10. 2018 18:10
Dobré myšlenky, ale realizace bez efektu

Bohužel se nemohu zbavit pocitu, že se tady někdo snaží bránit proti lednímu medvědovi tím, že si připraví hodně sněhových koulí, aby na něho měl čím házet. Zkušení IT experti pracující pro někoho, komu nevadí, že dělá něco nelegálního, dovedou podobná opatření obejít. Podobnými zákony se dá bojovat proti drobné kriminalitě, ale skutečně velké nebezpečí to moc nesnižuje. To je problém většiny legislativních aktivit současné "ochrany" proti zneužití digitálních dat, že legislativci pokulhávají za technickou podstatou. Povinnost vyžádání si souhlasu s používáním cookies nebo celé naprosto netransparentní GDPR rozpitvané do nesmyslných detailů. Dobrá myšlenka na začátku, ale nakonec to udělá víc škody než užitku, protože to je pro běžné lidi zmatené a v přemíře vynucených aktivit, kterým nerozumí, to vede naopak k jejich otupělosti před skutečným nebezpečím.

0 0
možnosti