Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Dřímající téma eurovoleb? Imigranti.

Z českých parlamentních stran hlásá uzavření Evropské unie přistěhovalcům jen Úsvit přímé demokracie, ostatní prý problematiku cizinců nehodlají v kampani zneužívat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

29. 4. 2014 23:09
agenturní pracovníci
Kvůli nedostatku pracovních sil není třeba  dovážet Afričany  s početnou familii  a všem dávat občanství.Kokrétní racovníky  lze dovés  přes  agenturu  na  určitý čas a práci. Tak to lze dělat  do nekonečna.Pro důchodový systém to je také nejlepší řešení.Vymírání se nebojím.  Nikdy  v minulosti neměla naše země tolik obyvatel jako nyní.A Zelení dokonce říkají, že zemi škodíme.
0 0
možnosti
Foto

I14v17o 95P34a18t68t13a

27. 4. 2014 8:35
Imigraci bychom měli přestat řešit!
Místo toho je nezbytné vytvořit prostředí přátelské pro pracující rodiče s dětmi. Zatím takové rodiny stát okrádá na daních:•Souhrnný účet za dvacet let (od roku 1993), okrádání rodin s dětmi nadměrným zdaněním:•Stát ušetřil (s přihlédnutím k aktuální cenové hladině), celkem 29 000 Kč x 20 let x 2 miliony dětí = 1 160 000 000 000,- Kč•Prokazatelný důsledek nadměrného zdanění rodin s dětmi:nenarození 600 000 dětíKdyž odejdete do starobního důchodu, tak stát Vám při průměrné době dožití nadělí z I. důchodového pilíře:•Bezdětným 500 % z vkladu.•Rodičům jednoho dítěte téměř trojnásobek vkladu (278 %)•Rodičům tří dětí se investice do výchovy dětí v době stáří vrátí jen částečně (92,6 %) •Investice do výchovy čtyř a více dětí jsou pro rodiče finanční katastrofou. Transfer peněz probíhá od důchodců - rodičů tří a více dětí k bezdětným a rodičům jednoho dítěte aktuálně ve výši 35 miliard korun ročně.
0 0
možnosti

Marek Kyncl

25. 4. 2014 16:18
Bohužel nejškodlivější formou
Bohužel nejškodlivější formou imigrace je levná pracovní síla a na tento nešvar se nikomu nechce zaměřit. Vždy vystartují ekonomové, že prý je to potřeba a ekonomika se bez takových pracovníků neobejde. Pravda je ale jiná. Pokud by pro všechny byla minimální mzda 20 000 Kč, zaměstnání by bylo atraktivní i pro naše obyvatele a cizinci by o místo soupeřili na základě svých osobních kvalit a nikoliv proto, že jsou ochotni dřít jako otroci a spát v maringotkách. Tak by částečně zmizel i problém tolik kritizovaných cizineckých ghet a komunit. Ono je velmi těžké chtít po lidech, kteří žijí hluboko pod existenčním minimem, jenom proto, že doma by se měli ještě hůře, aby se nějak integrovali. A dále je také třeba se podívat na napůl bezprávné postavení, kdy se cizinec proti porušování svého práva ničeho nedovolá, protože pokud cekne tak se mu zruší vízum a šupajdí domů. Co se týče toho, že cizinci zachraňují náš sociální systém, tat to je také úplný nesmysl. Sociální systém závisí ani ne tak od počtu lidí v určitém věku, ale od počtu plátců a příjemců. Pokud je dvanáctiprocentní nezaměstnanost, je logické, že proporce je zcela jiná, než pokud by nezaměstnanost nebyla. A cizionci s tím opět mnoho společného nemají. Myslím, že přijímat cizince bychom měli mnohem vstřícněji, ale z jiných pohnutek, než se děje dosud.
0 0
možnosti

V.Hricák

25. 4. 2014 8:18
Všichni hlavouni,vč. Sobotky,
se křečovitě drží svých židlí.Odstraňují reptaly a snaží se dělat líbivou politiku.Tak nějak si nepřipouštějí,že si sami řežou větev,na které sedí.Nezodpovězená zůstává otázka,kdo je nahradí.Bárta se nám už předvedl a o Babišovi nemám také žádné valné mínění.
0 0
možnosti

V.Hricák

25. 4. 2014 4:27
Ať už je problém s imigranty velký,nebo malý,prostě tu je.
A čím později ho Evropa začne řešit,tím drsnější budou dopady pro samotné imigranty i domácí populaci.A pravděpodobně i samotnou demokracii.Nedávno se k imigrační politice země vyjádřili švýcaři,a nevyhne se jim ani EU.Po nepokojích ve Francii a Švédsku je jenom otázkou času,kdy něco podobného vypukne v dalších zemích,kam míří statisíce běženců z různých koutů světa.Brusel by měl okamžitě začít s nějakými pravidly,které by příliv běženců zmírnily a sjednotily pro celou EU.Běženci,kteří velmi často pracují načerno za minimální mzdu, vytvářejí vlastní komunity,kde bují organizovaný zločin.Kdysi otevřená Amerika na to také přišla a zpřísnila pravidla.Nechápu,proč Brusel čeká na to,až evropskou společnost začnou ovládat různé gangy a sami evropané začnou volat po vládách pevné ruky.
0 0
možnosti

Michal Palivoda

27. 4. 2014 17:14
jste mimo, náš problém je jinde
do Čech se nikdy přistěhovalci nehrnuli, zato gangy, které nás ovládají, jsou tuzemské provenience.
0 0
možnosti

Kiebitz

24. 4. 2014 23:45
Politikem se z ničeho neuplete ani kandidát Zdechovský
Když přijde evropan do Sýrie, tamní muži zajásají, neb se s ním mohou popasovat a jejich sebevědomí si žádá mít jasno, zda na něj mají nebo ne. V druhém případě se podrobí, neb vítěze ctí. Český vlastenec , nevolitelný kandidát, to má naopak, jen se třese, cvakaje chrupem trousí slova méněcenných. Je imán na předměstí, tu pospěšme a poučme předměstské, co naši křížoví ozbrojení poutníci obmýšleli. Zatímco Jerusalém byl cílem spíše pro masy prostých, ideou spirituální, zasvěcení věděli jasně, že se hraje o Mekku. Hotely tam už stojí, katedrála by pasovala do středu. Proto i stavby hradů u Rudého moře. Nevyšlo. Snad příště. I katolíci mají rozumné principy rozumného džihádu, nejprve vlastní rozhodnost, odhodlání, a potom - když je vhodné počasí - lze i dál. A tam podřezaní rytíři jako ovce si zaslouží pomník. Nesnáz kromě naší slabosti vidím i ve správcích Mekky posledního sta let, jsou to docela slušní lidé a tak i řešení kompromisem není vyloučeno. Zeman je bere vážně, jeho odstřelovači co hejkalové plní parky i oboru. Arab je ale pozná na dálku, nehýbou se, když fouká vítr; a plaší divoká zvířata.
0 0
možnosti

Kecálek

24. 4. 2014 20:50
Snad se dožijeme toho
kdy multikulti ideologie a její propagátoři budou souzeni v novodobém Norimberském pocesu.
0 0
možnosti

Bt

24. 4. 2014 7:57
To jsou paradoxy...
Pokud v demokracii politické strany dlouhodobě nereprezentují názory lidu, nelze hovořit o demokracii reálné, ale jen o jakési demokracii nominální, pro oko, aby se neřeklo. Čí názory potom politické strany hlásají, ve jménu koho mluví? Koho reprezentují? Sebe? Imigranty z třetího světa? Nebo vlastní občany, kteří je vlivem mediálních masáží volí? Nelze smést vůli občanů frázemi o populismu nebo "nadbíhání většinovému mínění". Pominu-li údajné ekonomické přínosy imigrantů (které jsou sporné - jsou tu enormní sociální náklady na zdravotní péči, ubytování, jazykové kurzy, sociální péči a jednou se ti imigranti také přihlásí i o důchody), za daleko důležitější považuji ochranu vlastní kultury, tradic a charakteru země, zachování její tváře. Údajný kolaps sociálního a důchodového systému (ke kterému by pravděpodobně stejně nikdy nedošlo) je pro mě 100x přijatelnější, než totální přeměna celé společnosti. Ze sociálního kolapsu se totiž společnost vzpamatuje a obnoví (to, že dnes je porodnost nízká neznamená, že bude nízká navěky), ale z nahrazování původního obyvatelstva imigranty z třetích zemí se již nevzpamatuje nikdy - nikdy se už neobnoví indiánská Amerika nebo byzantský blízký východ, protože jejich národy byly vytlačeny a nahrazeny agresivnějšími kulturami a etniky. Nelze řešit hrozící zdravotní problémy spácháním sebevraždy. Česko nelze mít bez většinové populace Čechů a Evropu bez Evropanů, stejně jako nelze mít holubník bez holubů plný vran a říkat mu holubník a nelze mít záhon tulipánů plný třeba brambor a stále mu říkat záhon tulipánů. Hraje se o naši identitu - buď ji budeme bránit nebo ji ztratíme. Jsou tací, kteří si kultury/civilizace/charakteru této země neváží a klidně by jí nahradili nějakým multikulturním gulášem - já mezi ně nepatřím.
0 0
možnosti

Milota

24. 4. 2014 4:41
Miroslav Poche z ČSSD, to je
Miroslav Poche z ČSSD, to je vskutku velmi kvalitní kandidát do europarlamentu. Je dobré si připomenout, že to je ten šmejd z pražské politiky z Bémovy éry, který proslul tím, jak se pochlubil svou šikovností při získávání peněz pro rodnou stranu z odměn vyplácených komunálním politikům za jejich účast ve statutárních orgánech firem. Bylo by dobré připomenout případným voličům tohoto vysoce inteligentního kandidáta tuto obdivuhodnou část jeho politického CV. Zmrd se recykloval a spoléhá na slabou paměť občanů.
0 0
možnosti
Když nemá ČSSD jiné kandidáty
a musí ji trčet na kandidátce profláklý politik, umetá si strana cestu k prohře ve volbách. Přirovnal bych to ke slupce banánu na které se snadno uklouzne a padne na zadek. Zdá se, že se ČSSD žene z kopce popularity za uhasínající ODS.
0 0
možnosti