Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Důsledek šestidenní války před 50 lety: Odpovědnost Židů za Araby

Události 5. až 10. června 1967 byly dlouho posuzovány zejména ve vojenských a mezinárodně-politických souvislostech. Ani v Izraeli totiž nikdo nečekal, že i po půl století bude stát označovaný za jedinou demokracii na Blízkém východě vystupovat v roli okupační mocnosti. Platí za to celá izraelská společnost.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

8. 7. 2017 8:43
poznámka

Samozřejmě, že je na světě spousta států, které někomu zabrali uzemí po vítezné valce a je to mezinárodě uznáváno, jen s vyjímkou,že to neplatí pro židy.

Arabové mohou žít na židovském území, ale židé na arabském nesmějí. Arabové se svých zemí vyhnali židy, což nikomu nevadí, ale pokud židé šlápnou některému arabovi na kuří oko, je zle.

0 0
možnosti

19. 6. 2017 11:46
Je třeba si vybrat pro (Židy) nebo proti

„..mezinárodní společenství v této věci prakticky za jedno.“ je v článku nic neříkající konstatování. Stejně tak: „ Mezinárodní výbor Červeného kříže snaží prosazovat práva civilních obyvatel s odkazem na Ženevské konvence, ...“.

Je to podobné, jako když hovoříme o vládě lidu a jeho demokrácii.

Autor si vybírá pouze argumenty z poslední doby a nemůže se tak opřít o komplikované historické skutečnosti, kdy si na tamním územím, na úkor Židů, rozehrávaly své politické hrátky velmoci.

0 0
možnosti

19. 6. 2017 10:45
Palestina je umělý výtvor

Předmětnému území dal název Palestina římský císař Hadrián po potlačení židovského povstání Barch Korby ve 2 století s úmyslem vymazat povědomí o nepodajném izraelském národě. Tento územní název se nijak nevztahuje na žádný národ. Označení předmětného území Palestina se po staletích znovu objevilo až když zřídila Společnost národů v roce 1922 "Britské mandátní území Palestina", na němž žili Arabové, Křesťané, Drúzové a Židé, ale žádní Palestinci.. Název se nestahuje k žádnému národu, je to národnostně neutrální název pro území místními nazývané Eretz Jizrael, které dostali Britové od Společnosti národů pod svou správu po první světové válce jako dědictví po Osmanské říši, s cílem zaručit Izraelskému národu domovský stát.

Před Peelovou komisi, která v roce 1937 vyšetřoval násilnosti na tomto území, prohlásil vedoucí představitel Arabů Auni Bey Abdul-Hadi: „Nic takového jako Palestina a samostatný národ Palestinci neexistuje. Tento pojem vynalezli sionisté!"

0 0
možnosti

19. 6. 2017 15:18
Re: Palestina je umělý výtvor

Tento výborný příspěvek pana Jana Ráže ukazuje mimo jiné, že autor článku Břetislav Tureček je v problematice Palestiny vlastně úplný ignorant. Ignorantem zůstává i když pobýval na blízkém východě jako dopisovatel českého rozhlasu - je všeobecně známé, že antisemité mají nenávistí zatemnělý mozek a jsou naprosto nepřístupní jakékoliv diskuzi. Je ovšem velice podivné, že tento antisemita Tureček našel místo u metropolitní (soukromé) university - to ovšem také ukazuje na velice slabou intelektuální úroveň této "university".

0 0
možnosti

19. 6. 2017 10:44
Antisemita Břetislav Tureček

Nejen v Německu a ve Francii, ale nyní také v Česku vylézají z děr různí odporní antisemiti typu Břetislav Tureček a snaží se svými bláboly mimo jiné zpochybnit oprávněnost Izraele v šestidenní válce. Hrubým způsobem zamlčují, že těsně před touto šestidenní válkou byly arabské státy vojensky připraveny k úplnému zničení Izraele a šestidenní válka byla jedinou možností jak tento stát zachránit. Tento Tureček blábolí o okupaci. Zamlčuje, že Izrael dobrovolně vrátil Arabům Gazu. A to byla hlavní chyba Izraele, vracet Gazu neměl. Před vrácením byla Gaza kvetoucí zemí, po vrácení je to stupidní centrum různých teroristů a dokáže žít pouze z darů Evropské unie. Antisemitské a antiizraelitské útoky byly běžným úkazem hloupé komunistické diktatury - a nyní takoví Turečkové ve stejných útocích pokračují.

0 0
možnosti

19. 6. 2017 6:35
Kdo jsou palestinci

Něco jako u nás cikáni. Co s nimi chcete dělat vážení? Nikdo z Vás to neví. Každý o tom ale kecá.

0 0
možnosti

18. 6. 2017 22:33
poznámka

Autor zapoměl na okupaci německého území Polskem, kdy původní obyatelstvo, kolem 10 000 bylo vyhnáno. A co z Čech, bývalé Jugoslavie. atd. Prostě pokud se podíváme do dějin ,tak agresor, který prohrál válku na to doplatil. Jenže pokud jsou to ŽIDÉ, tak tady je vyjímka, po každé válce musí arabům vše vrátit, aby arabi nic neriskovali a mohli začít válku znovu. Takže ono upozornění z Německa, že by se mělo vše vrátit, má hlubší smysl, němci cítí, že nakonec utrpěli víc než arabové a tak poukazování na stejný problém se nakonec změní názor i na jejich ztracené území.

Takže pokud budu mít na židy jiná pravidla, než na ostatní, a pokud nechci přiznat, že muslimové považují CELOU Izrael za okupované území, tak proč prostě nepřiznat, že jsem antisemita..

Arabské státy vyhnali se sváho území židy a nyní se snaží zbavit i křestanů. Izraeli žije 3 miliony arabů a mohou tam vlastnit majetek. Ovšem opačně to nejde, arabské území musí být jude fŕei.

0 0
možnosti

P. Mach

18. 6. 2017 20:55
Hlavní důsledek šestidenní války

Hlavní důsledek šestidenní války je ten, že Izrael přežil a prosperuje. Což je hlavní problém, který uctívače pedofila a jejich fandy turečkova typu štve.

0 0
možnosti

18. 6. 2017 18:36
Autor uvádí úmyslně zavádějící fakta

Tzv. "Palestinci" nejsou žádný národ, tím se začali tamní Arabové označovat teprve před nemnoha lety z čistě politických důvodů. A autor to zcela jistě ví, tedy lže...

0 0
možnosti

18. 6. 2017 22:41
Re: Autor uvádí úmyslně zavádějící fakta

Za stejného důvodu, muivili němci o utlačovaném sudetském národě.jenže pak se z nich stali zase němci.Palestinští arabi, měli bud jordánské, nebo egyptské občanství, protože do šestidenní války tato území patřila jim, tedy West Bank Jordánsku a Gaza Egyptu. A dokut jim patřila, nic jim nebránilo, aby část svého ůúzemí neprohlásili za palestinský stát. Jenže na to se přišlo až když prohráli válku a o ty území přišli.

0 0
možnosti

M. Konečný

18. 6. 2017 16:50
Teorie vs. realita

Dlouhý filosofický rozbor, ale v praxi byly jen dvě možnosti. Izrael se bude bránit a chcete-li okupovat strategické území nebo nebude. Stejným neštěstím je Krym. Škoda, kdyby neexistovaly snahy zničit Izrael a oslabit Rusko, byl by klid.

0 0
možnosti

P. Mach

18. 6. 2017 20:57
Re: Teorie vs. realita

Rusko se oslabuje samo. Naopak, kdyby si rusko (tedy psychopat puťka a jeho poskoci) nehráli na vojáčky a nesnažili se ze sousedních států udělat své loutky, tak by byl klid.

0 0
možnosti