Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Energetický dinosaurus Česko čelí špatné pověsti

Děsivá česká bilance ve spotřebě energie a obava z diplomatické izolace v Evropské unii jsou hlavními faktory, které vedou naši vládu k obratu a podpoře evropského cíle pro energetickou účinnost. Potvrzují to materiály, které má ČESKÁ POZICE k dispozici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

T. Tamchynová

Kocourkov

Zajímala jsem se o využití setu na ohřev TUV.

Odborníci doporučili pořídit si na zahradu bazén.

Dívala jsem se na nabídku praček a myček na nádobí s přívody teplé a studené vody.

Za normální cenu je nabídka 0.

0/0
7.10.2014 23:16

J. Růžička 250

Pokud tahle parta z brusele

bude pokračovat v ničení průmyslu a energetiky a zároveň bude prohlubovat multikulturní bratrství s těmi hodnými muslimy, nejspíš ještě během této dekády přejdeme na plně ekologické velbloudotrusové elektrárny a bude vymalováno. Tou dobou bude ale většina z nás už podřezaná, takže nám to zaplaťpámbu bude šumafuk.

0/0
6.10.2014 22:17

Jak to vlastně ve skutečnosti je ...

Strategie "energeticky nenáročných" a tedy v tomto směru úspěšných zemí EU je zřejmá. Stejně jako Německo mohu jmenovat ze své zkušenosti i Rakousko. Energeticky náročné výroby přesunují do druhořadých zemí EU. Není to jen ČR, ale i jiné země, které musí být rády, že takto získají zakázky a tedy i práci pro své občany. Jedná se o technologie svařování, odlévání železných i neželezných kovů, následné obrábění na velkých obráběcích strojích, zpracování plastů a další.

Doma je pak "čisto", tam se pak tyto výrobky montují do finálu. Pokud to nějaká evropská komise hodnotí, měla by vzít každý finální výrobek a posoudit jeho celkovou energetickou náročnost a hodnotit ji k tíži země, která ho nakonec prodává.

Na druhou stranu je nutné uznat, že manufaktury se zastaralým technologickým zařízením je nutné tlačit k jeho obnově a tedy ke snížení nároků na spotřebu energií.Co se týká zateplování,tak v tom stát udělal velkou chybu,že neudržel jeho širokou finanční podporu, jak jsme to mohli vidě

0/0
6.10.2014 21:20

J. Křivan

Re: Jak to vlastně ve skutečnosti je ...

Pane Podroužku, napsal jste to i za mně!!!

0/0
6.10.2014 23:58
Foto

V.Hricák

Re: Jak to vlastně ve skutečnosti je ...

Víte,ono tlačit a tlačit.Nakonec ono tlačení skončí u státní podpory,kterou zaplatíme my všichni.Majitelé oněch zastaralých manufaktur velmi často také bydlí v Německu,nebo Rakousku.A těm představa,že jim česká vypelichaná slepice přestana snášet zlatá vejce moc nevoní.Jakmile je začneme tlačit k nějaké velké investici,sbalí svůj krám a přestěhují ho do jiné destinace,kde jsou na tom ještě hůř,než my a nikdo je k vyšším investicím do energeticky úspornějším technologiím nutit nebude.(Vlastní zkušenost)Neochota(nebo záměr) celé slavné EU řešit tyto problémy,jako celek je dobře patrná na obchodu s Čínou,potažmo dalšími zeměmi třetího světa.Nejdříve tam přesunou výrobu a potom naoko pranýřují otrockou práci a absenci jakýchkoliv ekologických limitů.Místo,aby na tyto výrobky uvalila clo,které by alespoň vyrovnalo náklady s nákupem emisních povolenek.

0/0
7.10.2014 6:27
Foto

V.Hricák

Re: Pokrytec Bursík

mohl učinit alespoň pokus,kdyby v pozici ministra,za nedodržování lidských práv v Číně navrhnul vyšší cla na čínské zboží.On raději vyvěsil vlajku Tibetu.To bylo lacinější a pro naše zaprodaná média vděčnější.Stejně dopadla jeho snaha o omlazení našeho vozového parku,resp. zvýšení tržeb výrobců a dovozců nových aut.O kolik se snížilo průměrné stáří našich aut od zavedení jeho ekodaně?Kdysi jsem si koupil pět let starou ojetinu , po 4-5 letech ji nechal sešrotovat a koupil jinou.Dnes,když si k ceně ojetiny připočítám ekodaň,raději jí omladím a jezdím dál.Tak že,alespoň v mém případě,se stáří o několik let prodloužilo.A jezdit musím.Od revoluce se téměř polovina autobusových linek zrušila a bez auta se nedostanu do práce,děti do školy,k lékaři ani na nákup.Český venkov se díky porevoluční politice stává místem nevhodným pro život.

0/0
7.10.2014 6:42

Re: Jak to vlastně ve skutečnosti je ...

Přesně tak.

Jenom bych doplnil, že  vliv  zpomalení  globálnío oteplování na  naši ekonomiku je  naprostá fantasmagorie.

Pokud ho vůbec dokážeme ovlivnit a  změřit, jako že  ne,  tak  pokles  rychlosti globálního oteplování je pro nás

ekonomickou ztrátou.

0/0
7.10.2014 14:24
Foto

Jiri Janecek

Re: Jak to vlastně ve skutečnosti je ...

Pozmnenovaci navrh k tomu vasemu predposlednimu odstavci - nebo to pripsat na vrub zemi, kde sidli firma vlastnici onen provoz...

0/0
8.10.2014 11:23

I. Dobrota

Už komouši hovořili o nutnosti snížit náročnost

nešlo jim to a nezapomenutelný inženýr Klaus ve své neomylsné předvídavosti pokřtil obří rypadlo a posmíval se alternativním zdrojům.

Drahá elektřina spolu s její vysokou spotřebou zavinila delší průběh zotavování ekonomiky po roce 2008 a vedle privatizace způsobila jen 50% zvýšení HDP za stejnou dobu, kdy v Polsku vzrostl o 100%.

0/0
6.10.2014 14:18
Foto

V.Hricák

Víte,Klause jsem nikdy moc nemusel,

ale v jedné věci jsem s ním souhlasil.Ekologie,alternativní a obnovitelné zdroje energie jsou především dobrým byznysem pro velmi úzkou skupinu privilegovaných.Vyjadřoval se v tomto smyslu ještě v době,kdy jsme neměli ani potuchu,jakou morovou ranou se pro české daňové poplatníky jednou stanou solární elektrárny,nebo výroba biopaliv.

O statistikách vypracovávaných EU mám také své pochybnosti,stejně,jako o rovnosti jednotlivých členských zemích unie.Myslím si,že jsou silně tendenční a vypracované na zakázku.Např. Německé firmy přesouvají energeticky náročnou výrobu do zemí třetího světa,kde neexistují žádné emisní limity.Jim ubývá zplodin a nespotřebovávají ani tolik energie.Korunu tomu všemu nasadí,když tyto výrobky dovážejí do Evropy bez adekvátní celní zátěže a ještě naoko pranýřují otrockou práci dětí a nedodržování jakýchkoliv emisních limitů v oněch destinacích.V alternativních zdrojích vidím velmi dobrý doplněk.

0/0
6.10.2014 19:33
Foto

V.Hricák

pokračování

Se střízlivou podporou by se jistě dal najít rozumný kompromis mezi vloženými náklady,energetickou účinností a celkovými dopady na ekologii.

0/0
6.10.2014 19:36

Investice?

Tady se chce někdo napakovat.

0/0
6.10.2014 13:32