Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Filosemitské hledání konspirace

Na článek Pavla Macochy Evropští liberálové zřejmě nenávidí stát Izrael zareagoval Joseph Grim Feinberg. Domnívá se, že chtějí-li se evropští konzervativci vyjádřit k otázce Palestiny a Izraele, ať se vyjádří, ale k věci, ne ve jménu všech židů. Dle něho kritici nového antisemitismu chtějí chránit židy, ale jde jim ale opravdu o ně?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mnoho zbytečných slov

Stačilo napsat: Jsem Žid, přesvědčený marxista a hlásím se k ideologii socialistického internacionalismu.Proto odmítám národní státy a proto nemám rád i Izrael.

0/0
22.4.2019 14:17
Foto

Karelkarel

Re: Mnoho zbytečných slov

Blahopřeji, výstižněji se to napsat nedalo. Na druhé straně ten člověk trpí strašnou frustrací z toho, že je Žid, a potřeboval se svěřit, bohužel si udělal vrbu z nevinných čtenářů. Ale pokud mu to pomohlo ...

0/0
23.4.2019 10:48

C. Sangrail

Re: Mnoho zbytečných slov

Klasická argumentační klička. Nesouhlasím, protivník v diskusi má jiné názory než já, ergo je psychicky narušený. Stejné, jako když Sověti zavírali disidenty do blázinců.

0/0
26.4.2019 8:17

C. Sangrail

Re: Mnoho zbytečných slov

Národní státy je možné odmítat i na jiném než na marxistickém základě. Ostatně, národní státy jsou fenoménem 200 let z šestitisícileté historie lidstva a pochybuji, že epochy, které vytvářely státy na jiném než národním principu, byly ovlivněny marxismem... A mimochodem, necenzuroval bych cizí výroky, zvlášť jsou-li představeny kultivovaně a strukturovaně v dobře napsaném článku, jen proto, že s nimi nesouhlasím. Nechovejme se jako ten středověký vojevůdce, který nechal zapálit alexandrijsou knihovnu se slovy: "Buď je v těch knihách něco jiného než v Koránu, a jsou tedy škodlivé, nebo je v nich totéž, a jsou tedy zbytečné." Žádné slovo, které budí náš intelektuální odpor, není zbytečné.

0/0
26.4.2019 8:21