Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Finanční detektivka, díl IV.: Před soudem

Od roku 2009 si finanční firmy odnášejí každý třetí až čtvrtý dolar vydělaný americkými společnostmi na území USA. Nezbytněla americká finanční sféra natolik, že škodí veřejnému zájmu a obohacuje se neoprávněně? Zlomí obžaloba na základě sesbíraných argumentů „finanční pijavici“ vaz?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
E

Emele

19. 1. 2015 23:40
grmatika

clanek dobry, ale.. aspon vyjmenovana slova, kdyz uz ne interpunkci

0 0
možnosti
IP

I. Patta 677

18. 1. 2015 10:19
Monetární ekonomové

zachází s penězi jako s komoditou, tj. jako s cukrem, naftou, obilím. To je základní omyl. Peníze mají jen hodnotu důvěry v ně občany vkládané.

Nárůst finančního sektoru a finančních trhů byl z části realizován na základě lží o zabezpečení na stáří. Více zde: http://sociologie.netstranky.cz/3-cast-bankeri-a-dite.html

"V příběhu jednoho bankéře" je konkrétní případ jednoho, který se pokoušel prodat spoluobčany bankám za třicet stříbrných. Přitom od samého začátku věděl, že lidem jen lže do očí. Naštěstí neuspěl.

0 0
možnosti
KP
Gratuluji k seriálu,

opravdu jsem dlouho nečetl tak komplexní článek o finančním sektoru. Poslední graf jasně ukazuje, že jednou z hlavních příčin růstu podílu fin. sektoru je internet a přeměna anti-kapitalistických zemí na kapitalistické po r. 89. Toto propojení přineslo na trhy mnoho peněz od menších obchodníků, kteří by se na trhy nikdy nedostali. S tím spojená rozšířená nabídka brokerů a podílových fondů umožnila snížit vklady k zahájení obchodování na částky hluboko pod 10 tis. Kč. Investorem či spekulantem tak může být i ten nejobyčenější člověk, který má alespoň občas přístup k internetu nebo navštěvuje svou banku (podílové fondy). Podotýkám, co jsem psal minule - chybí zde zásadní zmínka o zrušení zákona oddělující komerční a investiční bankovnictví. Jinak chválím!

0 0
možnosti
JK
Re: Gratuluji k seriálu,

Dobrý den,

děkuji za uznání, dalo to také poměrně dost práce. Jinak s tím zrušeném rozdělení bank na komerční a investiční v USA máte pravdu - nějakou roli to také hrálo. Zatím jsem ale nenarazil na nějakou ucelenější studii na toto téma. Třeba někdo s něčím zajímavým přijde. Ostatně téma není tak černobílé - existují i odborníci, kteří odstranění zákazu vítají, například kvůli lepší diverzifikaci činnosti bank. Jakub Kučera

0 0
možnosti