Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Jak multikulturalismem subtilně ovládat společnost

Označování odpůrců populismu za liberály a populistů za fašisty neodpovídá realitě. Nejde totiž o střet liberálních a neliberálních sil, ale dvou postliberálních demokratických konceptů – multikulturně zaopatřovacího s národním.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

L. Kašparová

29. 10. 2018 10:41
všimli jste si

u korektních Američanů, že se omlouvají za otrokářství a diskriminaci černochů, ale ani slůvkem nenaznačují omluvu Indiánům? Trochu mi to připomíná Němce, kteří vstřícně vítají Turky a Araby, ale Lužičtí Srbové nesmějí mít v dokladech ani svá srbská jména, musejí tam mít německou formu (místo Měrcin Martin apod., a ženy nesmějí mít svá přechýlená příjmení). Takže miltikulti jen pro někoho.

0 0
možnosti
Multikulti nás ničí

Lidé už mají plné zuby politické korektnosti a multikulturalismu. Multikulturalismus štěpí společnost přináší rozbroje, násilí a konflikt. A to přesně asi politici chtějí aby tím ospravedlnili vznik totalitního režimu.

http://www.epshark.cz/clanek/160/multikulturalismus-rozbiji-zapad

0 0
možnosti

C. Sangrail

24. 10. 2018 23:02
Zrno a plevy...

Článek je zajímavý a kniha bezesporu také. Některé postřehy opravdu oceňuji, např. ten o sílícím vlivu státu v blahobytných a "multikulturních" společnostech podle principu "něco za něco": zajišťované svobody a blahobyt jsou zaplaceny větším vlivem státu na běžný život.

Nicméně článek je zbytečně polemický a agresivní. Je znát sympatie autora článku k tezím vysloveným v knize. První věty slibují konfrontaci obou vůdčích tendencí dneška (multikulturalismu a populismu), ale dále je kritizován jen multikulturalismus. Líbivá hesla o "genderově neutrálních toaletách", na která se chytnou útoční ultrakonzervativci, a výpady proti homosexuálům a hlavně zkratkové věty jako "stát a média považují některé skupiny za oběti diskriminace, a proto je vědomě upřednostňují před jinými skupinami" odhalují, že text není recenze ani zpráva o zajímavé knize, ale polemický příspěvek k honu na "sluničíkáře". Pardon, ale některé skupiny prokazatelně jsou oběťmi diskriminace. Že jste to nezažili na vlastní ků

0 0
možnosti

C. Sangrail

24. 10. 2018 23:02
Re: Zrno a plevy...

Že jste to nezažili na vlastní kůži? Máte štěstí, ale zásluha to není.

0 0
možnosti