Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Jízdenky, Rittig a padělatelská „story“

Policie rozpletla kauzu statisíců padělaných jízdenek pražského dopravního podniku. Případ zamířil k soudu a může ovlivnit příběh kolem politického podnikatele Iva Rittiga, jenž je v centru kauzy údajně předražených jízdenek pro pražskou MHD.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

26. 2. 2015 7:10
Co je podstatné

Dle mého názoru je podstatný fakt, že z firmy Neograph šly peníze na Rittigovy účty. A za tyto vytunelované peníze žádné protiplnění dopravní podnik nedostal. Celé toto šaškování by mohlo dávat smysl tehdy, pokud by šlo o přípravu vhodného materiálu pro dohodnutého soudce, aby se měl o co opřít v osvobozujícím rozsudku pro Rittiga a jeho spolupachatele. Drzost celé party z AK Nelegál&Gauneři je stále neuvěřitelná, byť policejní smyčka kolem jejich krku se pomalu stahuje.

0 0
možnosti

27. 2. 2015 17:24
Podstatné může být jedině to, jestli jiný podnik

mimo Neograph by dokázal a byl ochotný dodávat jízdenky v požadované kvalitě a množstvích za nižší cenu.

Do toho, co je mezi soukromým Neographem a soukromníkem Rittigem, je každému prd. I kdyby mu Neograph odevzdával veškeré peníze od DP, je to jen a jen věc Neographu.

Já vím ,že Rittig je už od pohledu prase odporné, ale i Rittig má právo na spravedlivý soud - ne lynč. Bránit se u soudu není drzost - jak si možná myslel jistý prokurátor Urválek - a obhajoba není součástí obžaloby, jak si myslel zcela určitě.

0 0
možnosti

Igorjansen

25. 2. 2015 13:30
Proc necitovat cely puvodni clanek s vyjadrenim p. Sitty???

Pane Koutniku, nechci hanit vase nadseni a zapal, ale pokud si prectete cely clanek odkazany nize, ze ktereho jste si jen vypujcil/vytrhl jeden odstavec, tak z neho vcelku jasne vyplyva, ze padelane jizdenky byly odhaleny prave diky papiru od Neographu a pan Sitta tam byl prizvan jako odbornik, ktery jim ukazal, ze falsovanych je 1/3 vykupovaneho mnozstvi a ne jen par kousku, jak si do te doby mysleli... Kazdopadne logika toho clanku je, ze sikovni padelatele kvalitne napodobili vsechny tisknute ochrany dodane Statni tiskarnou cenin a jedine, co nedokazali, byl prave papir od Neographu ("Ochranné prvky viditelné na UV světle i chemickou reakci kontrolní fixy se podařilo padělatelům napodobit, a tak hlavním rozpoznávacím znakem zůstává vodotisk a barva papíru, na který je lístek vytisknutý."). Takze 1:0 pro Rittiga.

http://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/padelky-jizdenek-jsou-prvotridni-dpp-odhalil-276-kusu/r~i:article:707841/

0 0
možnosti

25. 2. 2015 13:35
2 : 0 pro Rittiga. Jak je mi od pohledu odporný...

Jízdenka samozřejmě JE cenina - stejně jako kolek nebo poštovní známka. Je to doklad, že byla uhrazena konkrétní částka konkrétní osobě.

0 0
možnosti

25. 2. 2015 9:32
A čím ta padělatelská story nabourává tvrzení

o nezfalšovatelnosti jízdenek? Jak jsem pochopil, onen ukrajinský padělatel byl odhalen dřív, než stačil způsobit nějakou (větší) škodu. tskže jak byly ty jeho padělky kvalitní, nakolik byly nerozlišitelné od pravých?

To, že si namaluju vodovkama pětisetkorunu, ještě neznamená, že by pětistovka byla snadno zfalšovatelná, že...

0 0
možnosti