Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Kauza Panamské dokumenty: Češi s delikátním povoláním

Uniklé dokumenty z panamské právní firmy Mossack Fonseca ukázaly několik Čechů, kteří mají zakládat účty pro bohaté a mocné byznysmeny v zahraničních bankách a vytvářet firmy v daňových rájích, aby jejich majitelé zůstali co nejvíce ve stínu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

M. Kyncl

Zákonnost v uvozovkách

Díky za zajímavý článek. Nesouhlasím pouze s jedním konstatováním - totiž, že na offshorech není samo o sobě nic protizákonného. Zajisté - mít firmu v daňovém ráji může mít svůj význam, pokud tam například vlastním hotel, restauraci nebo půjčovnu automobilů. Všechny ostatní případy jsou pouze a jedině o kriminálu. Buď se jedná o daňové úniky nebo o černé peníze, korupci atd. Protože, pokud mám čisté peníze, není proč je skrývat. Pokud poctivě podnikám, nemusím mít firmu zapsanou na advokáta. Pokud řádně platím daně, mohu to dělat tam, kde podnikám. Podobné praktiky by se měly zarazit z principu, protože v situaci, kdy jsou státní rozpočty zadlužené až po uši a práce lidí je zdaňována větší sazbou než alkohol a cigarety, mají devastující efekt. Myslím, že ten, kdo přišel k bohatsví poctivou prací anebo alespoň zákonnou cestou, má platit daně a ne se skrývat.

0/0
13.4.2016 10:17

J. Poděbradský

Re: Zákonnost v uvozovkách

bla bla bla a teď tu o Červené Karkulce! Účet můžu mít kce chci a kde mně ho otevřou!

0/0
13.4.2016 10:57

M. Kyncl

Re: Zákonnost v uvozovkách

Samozřejmě, že účet si můžete založit i v jiné zemi než v České republice. Třeba i v Panamě. Nicméně mi vysvětlete, z jakého důvodu jej nemůžete mít pod svým jménem a musíte se skrývat za fiduciárním vlastníkem, pokud jste peníze nabyl zákonnou cestou?

0/0
13.4.2016 11:15

J. Poděbradský

Re: Zákonnost v uvozovkách

stačí jen vzpomenout na vyděrače a jejich komplice v českých bankách nebo finančním úřadě. Nehledě na to, že firma má firemní účet a ne osobní. Pod svým jménem máte osobní účet

0/0
13.4.2016 11:38