Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Každá krize je nová

Podle článku agentury Bloomberg chceme-li porozumět dnešní globální ekonomice, máme se podívat o 80 let zpět. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Opravdu se dnešní globální ekonomika podobá ekonomice 30. let? Jak se vám paralela s 30. lety jeví?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Tatana

Krize ve 30 letech - koloniální mocnosti

nechtěly za žádnou cenu pustit ostatní na svá území.

Anglie - země Comnonwealthu v Africe - Jihoafrická rep., Ghana, Nigerie, Sierra Leone, Tanzanie, Uganda, Keňa, Malawi, Zambie, Botswana, Lesotho, Mauricius, Svazijsko, Seychely, Namibie, Mosambik, Kamerun, Rwanda. V Asii - Indie, Pákistán, Srí Lanka, Malajsie, Bangladéš, Maledivy, Brunej.

Francie - v Africe - Benin, Burkina Faso, Guinea-Bissau, Pobřeží slonoviny, Mali, Niger, Senegal, Togo, Čad, Gabon, Kamerun, Rep. Kongo, Rovníková Guinea, Středoafrická rep.

O Arabský poloostrov se VB a Francie podělili.

Všude si nakreslili hranice jak se jim hodilo bez ohledu na domorodce, ale s ohledem na přínos do vlastní kapsy, kam peníze tečou dodnes.

Nechápu, proč by obyvatelstvo těchto zemí mělo putovat jinam, než do zemí, které je plundrovaly.

Takže by se měly země EU měly rozhodnout, zda by za VB se neměly zbavit i Francie a tím začít odznova, nezatíženy koloniálním dědictvím.

0/0
25.6.2016 17:23

S. Stoklásek

Re: Krize ve 30 letech - koloniální mocnosti

Přestaňte hulit, je to fakt nebezpečné.

Nechápu, proč by obyvatelstvo bývalých kolonií mělo někam putovat, když si svoje věci už téměř 60 let může spravovat samo. Takže například Zimbabwe, dřívější obilnice Afriky, upadla protože to tam doteď vedou bílí farmáři? Takže Indie se stále nemůže rozvíjet jako Čína, protože ji Londýn brzdí? Úplně stejná logika jako u Cikánů, kteří, jak každý ví, jsou diskriminovaní a kdyby diškriminácia nebyla, tak by polovina byla minimálně univerzitními profesory na Zábrdovické Sorboně.

Nehledejte zlý úmysl tam, kde to můžete vysvětlit lidskou blbostí. A to platí i pro některé příslušníky evropské rasy :-)

0/0
15.8.2016 17:12