Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Když vládl Nečas s Nagyovou

Soudní líčení v případu údajného zneužití vojenské rozvědky připomene léta dávno minulá – Jan Schneider vidí nevábnou asociaci mezi nedávným chováním Petra Nečase a rokem 1962, kdy Antonín Novotný s Lubomírem Štrougalem přišli osobně zatknout místopředsedu vlády Rudolfa Baráka.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

B. Rudolf

14. 3. 2015 18:51
Nemístné kopnutí do Nečase

Od toho má premiér podřízené, aby ho upozornili na to, jaké formální postupy použít může, a jaké nikoliv. A úvaha, že by jako premiér mohl mít právo úkolovat vojenské zpravodajství, je poměrně logická. Takže nevidím nic zvláštního na tom, když se premiér obrátí na šéfa tajné služby s úkolem. Pokud na to nemá bez souhlasu ministra obrany právo, je povinností šéfa tajné služby na to premiéra upozornit. Což se nestalo.

Rád bych v této souvislosti připomněl něco, za co si Nečase upřímně vážím. Když přišli na Úřad vlády policisté a požádali Nečase o povolení provést úkony související s vyšetřováním, pouze jim odpověděl: "Konejte svou povinnost."

0 0
možnosti

J. Schneider

15. 3. 2015 11:54
Nemístná poznámka

Přečtěte si prosím článek ještě jednou. Jde o výrok právníka, kterým v němž komentuje klientovo jednání a motivy.

Za druhé, nemístné je plést emoce a fakta, jak jste předvedl.

Podle §8/4,5 zákona č. 153/1994 Sb. zpravodajské služby úkoluje vláda (rozumí se ve sboru) a prezident republiky s vědomím vlády, přičemž u Vojenského zpravodajství se tak děje prostřednictvím ministra obrany (ten je pouze "pošťák").

Takže pouze prezident a vláda, nikoliv premiér či ministr. Komické je, co píšete, protože na koho by se měl obrátit ředitel služby, když by se ho nezákonně pokoušel úkolovat premiér? (Napovím Vám: na nejvyššího státního zástupce).

Váš respekt k Nečasovi zčásti chápu, o to větší bylo moje zklamání, co s ním "ta ženská" udělala.

0 0
možnosti

J78i44b 73J98i70b

13. 3. 2015 21:34
Neskončil Nečas spíše kvůli Pussyriotizmu a Dallajlámismu?

Pane Schneidere, když skončil Nečas-Kalosková vláda kvůli bezprecedentnímu zákroku několika stovek policistů jehož jediným hmatatelným výsledkem po dvou letech je obžaloba několika vojenský zpravodajců za zneužití vojenské rozvědky ke šmírování někdejší Nečasové manželky, tak jsem zprvu jásal radostí. Později jsem si však začal klást otázky, zda by tato partička asociálů šla od válu, kdyby se půl roku před tím Nečas na brněnském strojírenském veletrhu nepronesl něco v tom duchu, že českému exportu nejvíce škodí Dalajlámismus a Pussyriotizmus?

Viz:

http://m.ihned.cz/c1-57422060-ceskemu-exportu-podle-necase-skodi-falesne-adorovani-pussy-riot-i-modni-dalajlamismus

Mimochodem vzpomínáte si ještě, jak půl roku před tím Bakala varoval Nečase, aby se do něj nenavážel a dával si bacha na svou pussu?

Viz.:

http://www.novinky.cz/domaci/265426-bakala-napsal-dopis-necasovi-prestante-me-osocovat-vyzyva-premiera.html

Dále domníváte se, že by byla nějaké kauzy CASA či Barták, kdyby Kalousek v zápalu boj

0 0
možnosti

J50i15b 38J60i60b

13. 3. 2015 21:42
Re: Neskončil Nečas spíše kvůli Pussyriotizmu a Dallajlámismu?

Pokračování:

Dále domníváte se, že by byly nějaké kauzy CASA či Bartákova Tatra, kdyby Kalousek v zápalu boje o dominanci na českém politickém rybníčku nevytáhl na světlo boží kauzu Promopro Saši US ambasy Vondry???

.

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/08/22/bartak-tatraadams/

0 0
možnosti
Nečase je škoda

Nebyl to darebák a po Topolánkovi se mi zdálo, že je tu jistá naděje na zkultivování politiky nejen po stránce slovní. Podle míry podlehnutí své milence zřejmě nebyl příliš silný jedinec pro roli premiéra a časem by ho skolilo něco jiného. Jinak nám tu vylézá zajímavý řetězec: ODS-Nečas-Nagyová-Rittig-Dbalý-nemocnice. Na konci řetězce chybí důležitý článek - VZP. A ten se zase napojuje na začátek - ODS. Pojítko? Šnajdr, Tluchoř, Fuksa... Podle mne otázka času.

0 0
možnosti