Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Michal Horáček: Čitelnost je od začátku základem mé kampaně

„Miloš Zeman je nejen osobně, ale i vším, co v úřadu prezidenta činí, pravým opakem toho, jak je koncipován můj program, moje vidění světa a vnímání, co je poctivé a dobré. Chci, aby mu lidé dali vysvědčení, a aby na něm byla nedostatečná,“ říká v rozhovoru prezidentský kandidát Michal Horáček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Morální autorita?

Líbí se mi Horáčkovy texty k písničkám, v tom je opravdu šikovný. Kdysi se mi líbily i jeho články, které jsem četla v časopise Mladý svět..:-) Nelíbí se mi ale jakým "zvláštním" způsobem zbohatl - na úkor hlouposti a naivnosti lidí, nelíbí se mi jakých švindlů a možná i podivných výhod využíval za "totality," aby se dostal do zakázaného zahraničí. A možná měl i modrou knížku, aby se vyhnul vojně. Žila jsem v té době a švindlování a podvodů jsem nevyužívala - a ani jsem nevyužívala "známostí", které by mi to umožnily. (Vím jak to bylo - a za co - za prachy, nebo za nějakou "službu". Hnusilo se mi to. Nevážím si lidí, kteří lžou a podvádía ještě se tí chlubí. A někteří se tak chovají po celý život, mají to v krvi... A takový se mi bohužel jeví i schopný textař - a rétor, Michal Horáček... Prezident České republiky by měl být pro své občany nejen schopným politikem (a státníkem), ale i morální autoritou. Pro mne je M.Horáček nevolitelný... :-(

0/0
30.7.2017 10:28

Moje vidění světa a vnímání co je poctivé a dobré.

Pokud je pravdou, že pan Horáček v kampani toto předvádí, je to naprosto v pořádku. Ostatní kandidáti dělají totéž a to proto, aby voliči věděli a mohli si vybrat podle svého vědomí a svědomí, koho volit. Výsledkem je zvolený prezident po druhém kole voleb. Základem každé rozumné kampaně je čitelnost. Pokud je kampaň pro občany nečitelná, je zcela zbytečná. Býti čitelnou však zdaleka nestačí. Musí být pravdivou a nesmí zamlčovat důležité věci, aby se nestala polopravdivou. Mezi velmi důležité věci řadím členství v KSČ, jakoukoliv spolupráci s Stb, preference kterékoliv z politických stran a hnutí, názor na nezákonnou migraci t.zv. uprchlíků, názor na politický systém v ČR a ev. snahu jej změnit k lepšímu, názor na přísné dodržování textu ústavy a nikoliv nějakých duchů ústavy, názor na členství ČR v současné EU a pod. pokud toto pan Horáček ve své kampani neuvede, je pro mne nevolitelný již v prvním kole.

0/0
25.7.2017 7:56

nekvalitni prace novinare nebo slabe PR

SSM mu nedalo souhlas, presto odjel. A kdo mu asi daval vyjezdni dolozku, bez ktere se nedalo vyjet, kdyz ne jeho ministerstvo vnitra?

Proc se investigativni novinar zapomnel zminit o tom, ze po zatceni v 80.letech mohl Horacek dal jezdit navstevovat svou sestru v emigraci? Ma snad novinar pocit, ze to bylo bezne, kdyz ani provereni obcane nedostali vyjezdni dolozku?

Nenapadlo novinare, ze v zivotopise pana Horacka chybi dost podstatna informace o urcite organizaci az do listopadu 1989?

0/0
24.7.2017 17:13

Re: nekvalitni prace novinare nebo slabe PR

Ve svých CV Horáček zmiňuje, že souhlas SSM "padělal". Zdá se to být nemožné - ale možné to bylo. Již nejméně od počátku 80. let fungovala i tato část moci mnohde na šedo-černé bázi, doplněné typickým českých chlívkem a švejkováním. Případů, kdy si někdo vyrobil razítko SSM (nebo i jiná) a mával bumážkou bylo mnoho; leckdy všichni věděli, oč jde, ale dělali (chtěli dělat) , že nevidí. A procházelo to, dokud to někdo nepráskl. Výjezdní doložku bylo také možno získat mnoha různými způsoby, počínaje úplatkem až po náročné nastudování systému předpisů devizového hospodářství a rozhodovací praxe ministerstva financí, resp. tzv. "Správy pro věci majetkové a devizové"; s malým podvůdkem a cca 14 měsíci vyřizování a psaní žádostí bylo možné získat tzv. devizové krytí. Tajemná STB se toho vůbec neúčastnila; resp. dělala, že nevidí.

0/0
25.7.2017 7:57

Re: nekvalitni prace novinare nebo slabe PR

Pane Fučíku, poctivý a zásadový člověk, nečlen KSČ či SSM, ten, kdo nespolupracoval s Stb ani s KSČ něměl naději vycestovat z ČSSR. Pokud byste řekl, že toto není pravda, potom jste v době před listopadem 1989 ještě nežil a nebo byl v dětském věku.

0/0
25.7.2017 8:02

J. Křivan

Re: nekvalitni prace novinare nebo slabe PR

No pane Čechu spíš to vypadá, že jste tu nežil Vy, nebo žil ale na nějakém zapadlém ostrůvku.

0/0
25.7.2017 10:51

P. Majer

Re: nekvalitni prace novinare nebo slabe PR

To snad nemyslite vazne! V pulce 80tych let cestoval bez devizoveho prislibu na Zapad kdekdo. Ja osobne ne, ale rada mych slusnych pratel, kteri nikdy nebyli v KSC ano. Stacilo nekoho, nejlepe cizince, pozadat o slozeni deviz na ucet.Tim se nechci samozrejme zastavat bolseviku, ale tak to proste bylo.

0/0
26.7.2017 12:57

J. Křivan

Přiznejte se, kdo jste to jedním

dechem přečetl až doknce.

0/0
24.7.2017 13:43
Foto

Babul

Jednička s hvězdičkou

Bude mu vystavena podtržená jednička, Horáčku. Lidi nejsou tak blbí, aby se nechali oblbnout vašimi medovými řečmi. Zeman má na rozdíl od vás čisté ruce. Věnujte se textům, tam vám to jde, ale politika je špína, do které byste rád zapadl. Zeman aspoň čeří ty páchnoucí stoky parlamentu a senátu. Praha je malá proti zbytku republiky a venkovská lůza nezapomíná, co kdo z Pražáků řekl či napsal.

0/0
24.7.2017 13:23

Re: Jednička s hvězdičkou

Zeman nemá čisté ruce. A nebo si myslíte, že ruce se myjí členstvím v zavrženíhodné KSČ?

0/0
25.7.2017 7:59

Re: Jednička s hvězdičkou

Čím nemá čisté ruce ? A kdo jste bez viny, ať hodí kamenem.

0/0
25.7.2017 8:31

Re: Jednička s hvězdičkou

Měl jsem na mysli čisté ruce ve smyslu politickém (členství v KSČ, spolupráce s Stb atd.). Mám za to, že pokud by takoví lidé (a není jich zrovna málo), hodili kamenem, byla by asi Praha úplně kameny zasypaná.

0/0
25.7.2017 10:00

volby jsou daleko

Pan Horáček se obdobně jako pan Drahoš vymezuje proti panu Zemanovi, ale jeho hlavním cílem musí být dostat se do druhého kola. Takže útočit na hlavního favorita je poněkud kontraproduktivní, ledaže by se domníval, že cílí na stejnou voličskou skupinu - což je nesmysl. Měl by se snažit představit jako nejlepší z politických amatérů, kteří se rozhodli prosadit se na nejvyšší politickou funkci ve státě. Ve srovnání s některými nemastnými neslanými kandidáty je čitelnost skutečně jeho největší předností, ale i slabinou.

0/0
24.7.2017 10:35

Re: volby jsou daleko

Přesně tak. Pan Horáček se chová tak, jako by byl již v druhém kole. Takto se tam však nedostane

0/0
25.7.2017 8:05