Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Michal Žantovský: Halík se s podstatou Západu minul

Článek „Proč nejsem Charlie“ teologa a sociologa náboženství Tomáše Halíka zveřejněný v lednu v LN vyvolal řadu kritických i vstřícných ohlasů. S nimi se Tomáš Halík vyrovnal v přípěvku „Případ Charlie“ v únorové příloze LN Česká pozice. Na něj nyní reaguje diplomat Michal Žantovský.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

B. Rudolf

30. 3. 2015 6:25
myslím, že to je nedorozumění

Těsně po útoku nápis: "Jsem Charlie" neznamenal obdiv ke karikaturám, ale solidaritu s oběťmi teroristického útoku.  A článek pana Halíka byl tak trochu útokem na tuto solidaritu.

0 0
možnosti

J. Skodak

30. 3. 2015 11:01
Re: myslím, že to je nedorozumění

Hluboce se solidarizuji se všemi, kdo odsuzuje jakékoliv projevy násilí a nesnášenlivosti, vždy jsou neospraveditelné. To napsal T.Halík o solidaritě v článku."Proč nejsem Charlie". Kde jste pane Rudolce přišel na to, že Halík TROCHU útočí na solidaritu? To je další mylné tvrzení. Ani TROCHU!!!

0 0
možnosti

J. Skodak

28. 3. 2015 21:25
Proč nemohu být Charlie-dokončení

Naše západní kultura je založena na principech anticko-křesťansko-židovských. Asi jste pane Žantovský na některé zapomněl a doufám,že to není z důvodů manipulace,jinak by jste sváděl na scestí Vy.

0 0
možnosti

J. Skodak

28. 3. 2015 21:14
Proč nemohu být Charlie

Nemohu si dovolit tolik diplomatické omáčky jako pan Žantovský a tak k věci.Když jsem se dozvěděl konkrétněji,že autor karikatur nemá respekt před ničím,jak se vyjádřil,věděl jsem okamžitě,že se s tím nemohu identifikovat!Proto jsem přivítal článek Prof.Halīka a nesouhlasím s tvrzením Žantovského,že se Halík s podstatou západu minul.Je to svědomí,které nám říká,jak se v určitých situacích zachovat.Poslední úsudek o tom,co se nám jeví jako žádoucí nebo zavrženíhodné,nemůžeme přenechat druhým!Ve svědomí jde vždy o to,zda mám na sebe vzít určité jednání nebo nejednání.nikoli o to,co by na jiném místě učinili nebo měli učinit druzí.A proto tvrzení,že jsme volky nevolky Charlie je nesmysl!Kde bere Žantovský jistotu,že se Halík minul podstatou Západu?Tvrzení,že neodbytný hlas svědomí svedl Halíka na scestí je další nesmyslSvědomí nelze totiž zapínat a vypínat podle potřeby jen proto,aby zaznělo v pravý čas.Byla by to manipulace se svědomím,jak se nám to právě hodí. Naše západní kultura

0 0
možnosti