Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Miloš Zeman to schytává za své „proruské“ postoje

Chce-li se český prezident vzepřít stádnímu myšlení, musí se chovat nestádně. Jak chceme mít demokracii, když se neumíme ani důstojně pohádat? Když se pravidla či argumenty nahrazují hrubostí? Když nejsme schopní systémově generovat prostor?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

K61a12r97e79l 71V36y16š57a53t36a

Chceme-li s někým,

a je jedno jestli s jednotlivcem nebo třeba vládou manipulovat, musíme mít na to páku. A tak po celém světě odjakživa tajné služby sbírají informace nejenom o nebezpečích hrozících jejich zemi, ale i o morálnosti a temných stránkách lidí na rozhodujících pozicích. To co dělají v námezdném žoldu novináři, že každému pro někoho nevhodnému prošťourají minulost včetně jakým způsobem vylezl z rodičky, tajné služby to dělají u všech i u těch momentálně patřící k přátelům. Věřte tomu, že působení Nagyové po boku Nečase bylo monitorováno obvzlášť pečlivě. Pak by se hypotéza pana Schneidera dala docela chápat, příklon k ruskému řešení dostavby JET byl asi poslední kamínek pro určité řídící instituce k posouzení schopnosti vlády držet se v určitých mantinelech. K tomu  nahrává i rychlé složení pozice Nečasem.

 Vidíme v současnosti něco podobného se Zemanem, taky se usoudilo že se nehodí do šablony a protože je jiná váha i morální, než Nečas, je vyvolávána masivní kampaň lehce ovlivnutelných kruhů na jeho

0/0
23.11.2014 12:03
Foto

K89a96r34e18l 47V11y14š27a61t18a

Re: Chceme-li s někým,

pokračování:  ........odstranění.

0/0
23.11.2014 12:04

J. Křivan

Zeman pozval Putna

První potvrdil účast ukrajinský prezident Porošenko. Banální příklad jak funguje u nás informační demokracie.

http://www.novinky.cz/domaci/354088-putin-na-hrade-nekdo-tu-vrti-psem-rika-kmonicek.html#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_content=freshnews&utm_term=kmoníček

Ředitel Hradu Kmoníček říká: Evropský židovský kongres nás oslovil, zda bychom se neujali role hostitele jejich setkání a konference zaměřené na problematiku holocaustu k 70. výročí osvobozeni Osvětimi.

Zde bych mohl končit, ale nedá mně to neupozornit na zajimavou skutečnost.

1. Evropský židovský kongres. Moše Kantor (Vjačeslav Vladimirovič Kantor) prezident kongresu je ruský miliardář, původně vědec v oblasti systémů řízení vesmírných létajících zařízení.

2. Evropský židovský parlament je další celoevropské sdružení, které pro změnu vede ukrajinský dněpropetrovský oligarcha a mafián Ihor Kolomojský, ten který vyzbrojuje soukromou armádu k boji na východě Ukrajiny.

Proč Osvětim v Čechách, toť další otázka.

0/0
23.11.2014 11:14

J. Křivan

Re: Zeman pozval Putina

Oprava

0/0
23.11.2014 11:14
Foto

V.Hricák

...a nebo

http://www.novarepublika.cz/2014/11/jsou-cervene-karty-pro-zemana.html

0/0
22.11.2014 6:05
Foto

V.Hricák

Také jeden názor na "nezávislost"

http://www.novarepublika.cz/2014/11/vime-kdo-organizoval-rozdavani.html

0/0
22.11.2014 5:59
Foto

M90i26l12a70n 28H41a73r19m34á34č77e18k 4848145637923

Názor z Polska

"Zeman a Klaus hledají fašisty v Kyjevě, aby je nemuseli vidět v Kremlu," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz významný polský novinář a překladatel Aleksandr Kaczorowski.

0/0
22.11.2014 3:51
Foto

Martintruhlik

Jaký stát takový prezident

Napřed jsem myslel, že volba prezidenta byl omyl. Později jsem zjistil, že prezident odpovídá názorům starší populace, která chodí disciplinovaně volit.

I pan Schneider je představitelem této starší generace, kterou pravděpodobně revoluce 1989 překvapila. Sám to vidím na starších členech své rodiny. Jejich názory jsou kdesi v dobách Varšavské smlouvy a iluzi dostatku pro všechny v socialisticky spravedlivé společnosti. Oni v té době vyrostli a byli spokojení. Miloš Zeman je pak osobnost, u které mohou doufat, že jim tu dobu alespoň na chvíli vrátí.

0/0
21.11.2014 12:22

Re: Jaký stát takový prezident

To je snad dobře, ne?

Kdo nešel volit, sám se vyloučil z rozhodování. Nikdo vám ve volbě prezidenta nezabraňoval. Klidně jste si mohli zvolit Pankáče Orlického - sice mi reklama na něj připadala tak blbá, že až urážející, ale měli jste možnost ho zvolit.

A věřte, že by nebyl po vlastech českých takový antiprezidentský kvikot - my starší umíme prohrávat.

0/0
21.11.2014 17:03

J. Křivan

Re: Jaký stát takový prezident

Pane Truhlík, jako představitel mladší víte která vojska osvobodila skoro všechny německé koncentrační tábory za 2WW?

0/0
21.11.2014 18:25

Re: Jaký stát takový prezident

Abych Vás vyvedl z omylu. Ano byl jsem také překvapen, že konečně i u nás došlo k odporu vůči režimu. Opožděně za Polskem, Maďarskem, DDR a i tehdejším SSSR. Jední z posledních až už to bylo jisté, že se režim podělá a spokojen jsem zdaleka nebyl. Proto je typické pro nás, že nyní se hledají noví gerojové a noví nepřátelé. Holt jsme národ švejků

0/0
21.11.2014 20:26
Foto

V.Hricák

Re: Jaký stát takový prezident

Začíná tragikomedie?

http://czech.ruvr.ru/2014_10_30/Madarsko-pohrozilo-Evropske-unii-demarsi-1905/

0/0
22.11.2014 6:09

Dvě věci pane Schneidere

1.) Píšete: "s tím, co stalo expremiéru Petru Nečasovi poté, co se in puncto dostavby Temelína z docela praktických důvodů vyjádřil příznivě pro ruské konsorcium. Schytal to tak, že to už nerozchodil" Máte tedy za to, že čachry s poslaneckými mandáty a zpravodajské intriky proti Nečasově manželce organizovaly tajemné protiruské síly, které pak následně Nečasovi přilehly noční košili...? Nebo šlo jenom o opilost mocí, pohrdání zákony i obyčejnou lidskou morálkou a naprostou ztrátu smyslu pro odpovědnost s Temelínem nijak nesouvisející? Nehledě k tomu, že se Nečas vůči své manželce a rodině zachoval jako naprostý lata?! On totiž každý, včetně amíků z Westinghouse dobře ví, že jediné skutečně běžící moderní jaderky za posledních cca 15 let postavil Rosatom a nic se s tím nedá dělat! A to bez ohledu na postoj k současným putinovským eskapádám.

2.) Malý svébytný stát: Takový svébytný stát se může navenek prezentovat jedině tehdy, když se dokáže alespoň v hlavních, nejzásadnějších věcech vn

0/0
21.11.2014 12:05

Re: Dvě věci pane Schneidere

Nevím proč se to nezobrazilo všechno:

...vnitřně sjednotit a prezentovat navenek jednotný svébytný názor. Jistě si vzpomenete, jak úpěnlivě před druhým kolem volby Zeman sliboval, jak bude sjednocovat to co sám na každém kroku pomáhal štěpit. A výsledek? V chorobní snaze vyniknout a zviditelnit se nad ostatní, rozbíjí vše kolem sebe na prvočísla i hlásáním evidentních nesmyslů.

0/0
21.11.2014 12:10

Re: Dvě věci pane Schneidere

protože systém je blbě nastaven a při psaní vám lže.

0/0
21.11.2014 17:04

Ano a zcela poprávu,

vždyť už praotec Čech i se svým slovanským kmenem, prchl až na Říp poté, co jeho domovinu - východoevropské stepi přepadl vikingský kmen Rusů, který tamní Slovany, kromě znásilnění všeho co mělo dirku, prodával jako otroky na byzantských trzích. A když se pak vikingští Rusové spářili s expandujícími Mongoly vznikl dnešní Rus - mix vikingsko-mongolských genů, tudíž tuplovaný agresor, pro nějž je uzurpování cizích území a plundrování tamních hospodářství základní životní potřebou. To proto, že na svém hospodařit neumí.

Což Rus dokázal i ve střední Evropě, kam ho západní hlupci v 45. pustili. Být dnes praotec Čech naživu, přetáhl by Zemana sukovicí za to, že zas do Čech volá Rusa. To nemluvě o K.H. Borovském, který po krátkodobém pobyt v Rusku, byť před tím rusofil, po zbytek života před Rusem varoval.

A znělo to Českem už při prezidentské volební kampani - Zeman je pro Česko zásadním bezpečnostním rizikem. Nu a máme to tady.

0/0
21.11.2014 5:50

Re: Ano a zcela poprávu,

Trochu tvrdá, nicméně vpodstatě pravdivá zkratka.

0/0
21.11.2014 10:02

J. Křivan

Re: Ano a zcela poprávu,

Pane Malečku, Praotec Čech je jen celkem hezká pohádka. V Rusku skutečně došlo k nedobrovolnému, ale i dobrovolnému genetickému promíchání jednotlivých kmenů, tak jako všude na světě, Evropu nevyjímaje. Občas i ke genocidě. Zamyslete se když známkujete takhle od boku Rusy, co si asi myslí americký Indián o vetřelcích z Evropy, není to zase tak dávno. Přivandrovalci dobrodruzi nyní ctnostné rodinné, v první etapě válečníci, piráti, ve druhé vyhoštění zločinci, ve třetí černoši jako otroci. Co je asi výsledný mix? Možná je třeba se objektivně podívat i do zrcadla, aby každý uviděl vlastní MIX. Kdo z nás si tu hraje na nadčlověka? Jinak je Vaš vyjádření jen prázdné plácnutí do vody.

0/0
21.11.2014 12:47

Re: Ano a zcela poprávu,

Pane Křivane, popravdě! Kolik toho znáte z nejrannější historie Kyjevské Rusi, Ukrajiny a Ruských knížectví? ... Jinak byste do toho nepletl indiány, bratrance některých původních severo evropských a severoasijských národů... a kdyby jenom do vody!

0/0
21.11.2014 15:49

J. Křivan

jsi li bez viny hoď kamenem

Pane Gabrieli po pravdě, když si někdo plete pojmy s dojmy, nezbývá než na to upozornit. Nevím jakým právem se Vy a pan Maleček pasujete do rasově nadřazené skupiny, které má právo těm jiným skupinám přisuzovat záporné charakterové vlastnosti a přitom se tvářit jako poslední spravedlivý. Z dějin si zkoušejte svá vnoučata.

Z českých dějin bych jen připomenul osud Slavníkovců (28. září 995) jako příklad mírumilovnosti zde usídlených kmenů. Z novějších dějin potom "drang nach Osten" jako typicky mírumilovný plán kmenů germánských.

Napřed si ukliďte před vlastním prahem, než začnete ostatní moralizovat.

Poučné je pokrytectví v případě okupantů asiatů - krymských Tatarů, které na jedné straně někteří litují jako oběť a z druhé strany právě oni patřili k těm krutým hordám jejichž výboje ohrožovali i naší existenci. A to jsem pominul jejich kolaboraci s nepřítelem v 2WW, za kterou i mírumilovná Francie bez slitování popravovala.

Z Vaší interpretace dějin tu trvale vyčuhuje účelovost jako

0/0
21.11.2014 16:51

J. Křivan

Re: jsi li bez viny hoď kamenem

Z Vaší interpretace dějin tu trvale vyčuhuje účelovost jako sláma z bot.

0/0
21.11.2014 16:54

Re: Ano a zcela poprávu,

Rozhodně víc než Maleček nebo vy...

0/0
21.11.2014 17:10
Foto

K90a78r35e94l 79P80l91í25h41a67l 2779695618361

Re: Ano a zcela poprávu,

P. Křivan, máte naprostou pravdu s tím zrcadlem. My Evropané jsme dělali tady úplná zvěrstva a ještě je dokázali exportovat skoro do celého světa. Měly bychom držet ústa, pokud moralizujeme nad činy USA či národů na východě. Konečně, nejsou snad Amíci našimi potomky?! To by si měli někteří zapřisáhlí bojovníci proti ďáblům z Wall Streetu uvědomit jako první.

0/0
21.11.2014 22:49

J. Křivan

Babo raď

Pane Urbanče, moralizování je na nic, tenhle stát musí hledat své místo pod sluncem, s vědomím svých limitů a to se neděje. My si totiž neumíme stanovit ani ty limity a pak se tu přeme o marginálie, vytváříme ikony, kterým přisuzujeme skoro nadpřirozené vlastnosti a tím to začíná i končí. Na hledání limitů naší společnost bohužel nevidím žádnou rozumnou platformu a tak se plácáme mezi Zemanem, Klausem, Havlem a Schwarzenbergem. Další doplnit podle znalostí např. Halík, Putna, Semelová, Grebeníček.

Ještě štěstí, že máme v genech praktickou schopnost technického umu. ten drží tenhle národ nad vodou.

0/0
22.11.2014 10:20

Pendrek, pane Malečku.

Praotec Čech uprchl ze své domoviny, protože zavraždil sobě rovného ("mužebojstva se dopušči") a tak byl I se svými lidmi vypovězen.

Tedy pokud vůbec existoval, jako že nejspíš neexistoval. Slovani přišli do Cech někdy v 5.-6. století - akde byli tou dobou vikingové...

Učit se, učit se, učit se!, doporučil by vám Lenin, pane Malečku. A to zcela poprávu!

0/0
21.11.2014 17:08
Foto

M78i82l37a72n 48H45a98r36m60á39č62e96k 4328285587813

Strelkov se rozhovořil............

Pozoruhodný rozhovor s velitelem komanda, jehož 52 mužů uměle vytvořilo konflikt a rozpoutalo válku na východě Ukrajiny:

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/strelkov-valku-na-ukrajine-jsem-rozpoutal-ja/1149566

0/0
20.11.2014 23:31

Re: Strelkov se rozhovořil............

Zajimave. Nicmene, i kdyz to v zasade potvrzuje to, co si clovek o deni na Ukrajine mysli nebo co tusi, je treba byt opatrny. Jde o vyber, kdovi, jak je to prelozeno a i kdyby tohle vse bylo v poradku, nikde neni receno, ze si ten clovek nevymysli at uz proto, ze to dela dobre jeho egu nebo proto, ze to je soucast nejake zpravodajske hry.

0/0
21.11.2014 12:11

J. Křivan

Re: Strelkov se rozhovořil............

Strelkov skončil protože v jeden okamžik mluvil rychleji, než myslel a to, když se chlubil cizím peřím, tj sestřelením letadla ve výšce 10 km. Tak se stal nepohodlný. Z druhé strany historie vítězů mu ještě v budoucnosti nějakou významnou roli přidělí. Padouch nebo hrdina všichni jedna rodina. K Ukrajině někdy jindy.

0/0
21.11.2014 18:19
Foto

V.Hricák

Re: Strelkov se rozhovořil............

Nezdá se vám to trochu moc okaté?Na jedné straně je Putin označován za diktátora a manipulátora,omezující svobodné vyjadřování,a na druhé si nechá nakálet do vlastního hnízda od člověka,který mu "vyrobil" vcelku dost velký mezinárodní problém?Osobně v tom vidím dost velký rozpor.Buď to s tím Putinovským diktátorstvím nebude tak horké,nebo onen Strelkov lže,až se mu práší od huby.

0/0
22.11.2014 6:25

J. Křivan

Re: Strelkov se rozhovořil............

Strelkov je velmi komplikovaná osoba, již jenom tím, že od samého začátku nikdy neskrýval svojí osobnost na rozdíl od mnoha dalších. Povahou drsný válečník, ale z druhé strany i autor knížek pro děti. V poslední době se cítí podveden, z druhé strany nevím co čekal. Jako znalec především historie válečnictví přeci musel vědět jak události probíhají. Jiný je pohled plukovníků, generálů a vrcholových představitelů státu.

0/0
22.11.2014 10:33