Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Náš vzdělávací systém v mnohém připomíná školní dril 19. století

Český školský zákon dává prostor koexistenci a soutěži různých typů škol. Navzdory tomu vzdělávací systém nepřipravuje většinu mladých lidí, aby našli, rozvíjeli a uplatňovali svůj talent. Postoj společnosti k učitelům svědčí o přístupu k vlastní budoucnosti. Ten náš vypadá, jako by nám budoucnost byla lhostejná.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

P. Klíma

11. 11. 2018 19:36
Všechno cenné v životě je o úsilí. O práci.

Současný západní hédonismus a lenost přivedly Západ k degeneraci. A proto si Západ koupily a nenápadně podmanily pracovité východoasijské národy - Korea, Japonsko a Čína. O singapurském vzdělávacím a ekonomickém zázraku nemluvě.

V těchto zemích je vzdělávání především tvrdá práce. Poctivou práci nelze nijak a ničím nahradit.

A platy učitelů? Ty o výsledcích vzdělávání nerozhodují! Výdaje na vzdělávání a výsledky jednotlivých zemí v TIMSS a PISA jsou snadno porovnatelné. Komu se nechce zdlouhavě porovnávat, najde si výstupy například v excelentních studiích společnosti McKinsey.

Takže sluníčkářské bláboly pana Kisylky nebo třeba Šteffla jsou výzvou k sebevraždě.

0 0
možnosti
JK

J. Křivan

9. 11. 2018 13:42
Ach jo

Jeden známý profesor používal přirovnání "studium především vyžaduje olověnou p.....". Na tom se nic nemění.

0 0
možnosti
FK

9. 11. 2018 16:15
Re: Ach jo

a nám k tomu ještě dodávali ocelové nervy a železné zdraví. Dnes si studenti myslí, že studium by mělo být něco jako mejdan a pak nástupní plat 50 tis. ,- Kč měsíčně.

0 0
možnosti
FK

9. 11. 2018 12:40
Je zajímavé,

že nepedagog pan Kysilka chápe problémy lépe než profesionálové na ministerstvu školství. Osobnosti jsou ve školství potřeba jako sůl, o tom není pochyb. Jenže ti se tam hrnout nebudou, a není to jen otázka peněz. Je možné využít zkušených a starších odborníků z praxe, ale ti byli doslova vyhnáni ze škol učitelskou lobby. A pokud tam zůstali, pak jsou šikanováni zakomplexovanými a závistivými šedivými pedagogy (spíše ženského pohlaví). Vyčnívat se neodpouští a dozor na chodbách je důležitější než příprava na hodinu. Kdo utvářel náš vztah ke vzdělání? Jedině vynikající kantoři. Moje matikářka na střední škole ovlivnila můj vztah k matematice na celý život. Dlužno podotknout, že byla odbornou asistentkou na Matfyzu a když manžel, co by docent na zmíněné škole, musel v dobách normalizace odejít, šla s ním. Pro mě, díky Bohu. Takže, až bude vzdělání modla a v každém oboru bude na prvním místě houževnatost, pracovitost a pokora, pak lze postoupit dál a přemýšlet, jak lépe učit. Bohužel, při

0 0
možnosti
FK

9. 11. 2018 12:42
Re: Je zajímavé,

znávám, že řešení neznám.

0 0
možnosti