Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Nedělejme, co po nás chtějí teroristé

Pařížské události vyvolávají především otazníky, nikoli vykřičníky. I proto je dobré neunáhlit se v soudech, natož případných přijatých opatřeních. Islám totiž dezinterpretují pouze dvě skupiny lidí: islamisté a islamofobové, 1,5 miliardy muslimů na světě islám jako náboženství války nevykládá.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Pražák

18. 1. 2015 20:55
Nechť si autor před psaním příště přečte korán.

Islám není jen náboženství, ale i nenávistná ideologie, která dělá z jinak smýšlejících buď mrtvoly, nebo občany druhé kategorie. Viz např. Omarova smlouva, což je islámská právní norma, která upravuje vztahy s původním obyvatelstvem poté, co jejich zemi dobyli muslimové. Omarova smlouva přikazuje: Křesťané a židé nesmějí stavět žádné kostely, kláštery ani jiné církevní stavby, Církevní stavby křesťanů ani židů se nesmějí opravovat, ve dne ani v noci, ty z těch, které se budou rozpadat nebo jsou umístěny ve čtvrtích muslimů, Nebudeme poskytovat přístřeší špehům v kostelech nebo našich obydlích ani je skrývat před muslimy, Nebudeme učit Korán naše děti, Nebudeme praktikovat naše náboženství veřejně ani k němu nikoho konvertovat, Nebudeme nikomu našeho druhu bránit ke vstupu do islámu, pokud si to bude přát, Budeme prokazovat respekt muslimům a povstaneme z našich míst, pokud si budou přát sednout, Nebudeme se snažit připomínat muslimy napodobováním žádného z jejich oděvů, pokrývek hlavy

0 0
možnosti

J. Křivan

16. 1. 2015 17:29
pro autora, pokud to čte

Pokud Vás to zajímá v tomhle článku se o Vás docela otíráme. (Ne)jsem Charlie Hebdo

0 0
možnosti

J. Schneider

17. 1. 2015 0:11
Čtu

Srandičky. Na to si Vás užije. Ale je to bezvadný, lehoučký tón, a člověk si přitom sebekriticky uvědomí a připustí, že je mnohem větší tentononc, než když je mu nadáváno.... dobrá práce!

Každopádně díky za upozornění, protože už jednou se mi něco podobného stalo, že mne kdosi bez mého vědomí na cosi navrhoval, a já nic nevěděl, a jen jsem se divil, proč po mě tečou kýble exkrementů ...

0 0
možnosti

Tatana

16. 1. 2015 10:19
A co když je to jinak?

Před válkou a po válce od nás utíkala spousta lidí z různých důvodů. Někerým šlo o život, jiným o lepší ekonomické vyhlídky. V hostitelských zemích rychle splynuly s davem, jazyk se naučili, práci našli. Prostředí bylo podobné tomu, ze kterého vyšli. Např. v USA česká menšina byla hojně zastoupena mezi pracovníky VŠ.

Do stejných zemí utíkají muslimové, většinou potom, co vidí zničené domovy a nechávají za sebou své mrtvé. Do hostitelské země přijdou s holýma rukama, vidí zcela odlišné lidi a jejich pro přistěhovalce nedostižnou životní úroveň.

Pro mnoho našich dědů a pradědů bylo nemyslitelné, aby jejich manželky vstoupily do zaměstnaneckého poměru /i když doma pracovaly jako včelky/. Totéž se týká dnešních muslimek.

Islám "dává smysl života" neúspěšným, kteří se přesto chtějí zviditelnit. V Německu mají obrovské podhoubí v chlapcích, kteří se z nějakého důvodu nedostali ani do učení a jejich perspektivou je být celoživotně nezaměstnaný.

Dalšími sympatizanty jsou ti úspěšnější, kteří se

0 0
možnosti

Tatana

16. 1. 2015 10:21
Re: A co když je to jinak?

Dalšími sympatizanty jsou ti úspěšnější, kteří se s neúspěšnými solidarizují.

Evropa musí najít smysluplný styl života i pro neúspěšné - Hitler to vyřešil válkou a USA jdou v jeho stopách.

0 0
možnosti

L. Florner

15. 1. 2015 15:18
Až na to že...

...extremistické menšiny vždy a všude vládly a vládnou skrze mlčící většinu. Postaví se umírněný muslim otevřeně proti svému extremistickému duchovnímu? Kolik umírněných, mlčících a mírumilovných muslimů otevřeně odsoudilo projev svého "duchovního" v Anglii? Nikdo. Možná se bojí fatvy. Možná sympatizují. Možná je jim to jedno. Možná je to celé nějaký zvrácený plán muslimské obce (zmíněno jako protiklad ujetých narážek na konci textu). Možná, možná, možná. Mlčící většina je k ničemu. Stejně jako byla k ničemu v dobách komunismu, kdy měla Komunistická strana v každých volbách 95% hlasů. Stejně jako byla mlčící většina k ničemu ve Stalinistickém Rusku, Hitlerově Německu, Pol Potově Kambodži. Důležité je najít v ní menšinu, která před projevy extremismu nebude koukat jinam a strkat hlavu do písku.

0 0
možnosti

J. Václav 261

15. 1. 2015 20:21
Srovnám to s komunizmem.

Kdo si troufnul vyřejně vystoupit a kritizovat komunistickou zvrácenost, a to hrozil jen kriminál, trest smrti jen v případě pokusu o nějaký ozbrojený útok. Slušní lidé jsou prostě moc slušní a dobro vyhrává nad zlem jen v pohádkách.

0 0
možnosti

15. 1. 2015 13:54
???

Pár tisíc extremistů a miliony,které k jejich konání mlčí.A kdo mlčí.....souhlasí. Alespoň nevím o žádných demonstracích našich muslimských "spoluobčanů". Divadelní vystoupení jejich představitelů v TV to se prostě nedá komentovat pokud nechcete být sprostý. Stačí se trochu dívat po světě a víte že současný islamizmus je zlo. A my /tedy naše vláda/ došla k závěru že si toto zlo přivede domů.........

0 0
možnosti

M. Sedmík

15. 1. 2015 13:51
Svoboda interpretace islámu

Autor má pravdu s různými interpretacemi islámu. Třeba u nás existuje blog Liberální muslimové, který odmítá např. trest smrti za cizoložství i odpadlictví a zdůvodňuje to:

http://liberalnimuslimove.blog.cz/0611/kamenovani

http://liberalnimuslimove.blog.cz/0606/islam-odpadlictvi-netresta-smrti

Je zde ale jeden háček. Autoři zůstávají v anonymitě, a zřejmě moc dobře vědí proč. V tom je klíčový rozdíl mezi různými proudy křesťanství s otevřenou diskuzí a u islámu, kde se umírnění bojí radikálů tak, že určité myšlenky neřeknou veřejně. Další příklad je popsán v blogu

http://lubomirstejskal.blog.idnes.cz/c/443824/Nejumirnenejsi-z-umirnenych-A-i-ten-me-vydesil.html

Dokud se neodhodlá jisté argumenty veřejně přednášet větší část muslimů včetně duchovních, nezbývá nám než zůstat s nimi upřímně poděšeni.

0 0
možnosti

J. Václav 261

15. 1. 2015 10:32
Každá víra by měl být vztah člověka

mezi realitou života a něčím mimozemským, nadpřirozeným, ovlivňujícím jen ducha člověka. Tento duch by měl člověku pomoci lépe snášet životní útrapy, bolesti, nemoci a zlepšovat jeho vztah k bližním a svému okolí. Pokud ovšem víra budí v duši člověka nenávist, zlobu a sklony k násilí je zavrženíhodná a nebezpečná. Kdyby měla sebelepší ideje musí být odsouzena a postavena mimo zákon. Každá mírumilovná občanská společnost by si toto měla ohlídat a včas zjednat nápravu. Islámské státy to nedělají a nedělají to ani státy křesťanské. Proto vzniknul terorizmus, protože k tomu má podmínky, občané se musí bránit sami a jsou bezmocní, proto se brání pouze nenávistí.

0 0
možnosti