Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Nemáme-li dělníky, pomozme si migranty

Východoevropským ekonomikám se nedostává dostatečného počtu dělníků. Hrozí jim úpadek. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Jak nepříznivému vývoji čelit?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

D. Block

Češi jsou línej póvl..nechtěj makat za 13 hrubýho 25 let po revoluci..

No uz je to 15 let po slibovaném dohnání životní urovně Německa a Rakouska. Pustte tam Kalouska, ten mel pred pár lety tak hezky našlápnuto.. :) Teď to dohnání avizuje na rok 2030. Volte TOP 09.

0/0
1.2.2017 11:54

Totální hloupost!

Nedává mi to vůbec žádný smysl?! P R O Č? Kdo to vlastně chce... tuto otázku si položme.. a proč!!! Aby kapitalisté měli ještě větší zisky, díky tomu, že můžou pořád - když bude dost lidí - v pohodě snižovat mzdy:-( a kapitalizovat zisky!!!

0/0
29.1.2017 20:12

I. Patta 677

Mladé dělníky nemáme díky ekonomům jako je např. V. Klaus

Ekonomové provedli tolik diletantských zásahů do daňové a sociální legislativy EU od konce padesátých let, že mají de facto na svědomí hromadné vymírání evropských národů a nepřímo i současnou muslimskou migraci! V 90. letech V. Klaus prosadil do naší legislativy daňové a sociální zákonodárství EU, tzv. "Evropský sociální model". Během tří let špatnou legislativou převzatou z EU snížili koeficient plodnosti z 1,7 na 1,2 dítěte na jednu ženu. Implementací předpisů EU ekonomové svými zásahy do zákonů daňového, sociálního pojištění, důchodového pojištění a zdravotního pojištění (např.: zákon č. 48/1997 Sb., § 1, odst.1/Tento zákon zapracovává příslušné předpisy Evropské unie), vyvolali skrytou válku proti rodinám s dětmi majority. Díky ekonomům v Česku chybí za posledních 20 let každé třetí dítě do vyrovnané populační bilance. Není divu, když např. ve státním rozpočtu na r. 2015 měl ministr financí ekonom A. Babiš tři položky v celkové výši 100 miliard korun likvidující porodnost u majori

0/0
29.1.2017 12:28

I. Patta 677

Re: Mladé dělníky nemáme díky ekonomům jako je např. V. Klaus

Není divu, když např. ve státním rozpočtu na r. 2015 měl ministr financí ekonom A. Babiš tři položky v celkové výši 100 miliard korun likvidující porodnost u majority! Více v auditu vyspělého sociálního státu: slideplayer.cz/slide/2825793/

0/0
29.1.2017 12:29

Je třeba co nejrychleji dosáhnout

prudkého snížení mezd za současného skokového zdražení všech tržních komodit cestou neřízené imigrace nových Evropanů z třetích zemí, jak se to děje v Evropě.

0/0
28.1.2017 17:57

Celý článek se dá lapidárně shrnout ¨,

0/0
28.1.2017 17:50

Zřejmě

by čs vláda na oplátku té zemi, která nám pošle dělníky,-- mohla zdarma poskytnout manažéry lidských zdrojů--marketingu--logistiky--bezpečnosti--komunikace--vývoje--pro vnitřní kontrolu--projektové-- dále sociology-- metereology--teátrology a všechny vedoucí neziskových organizací.--- Tento námi obdarovaný stát by jen vzkvétal!!

0/0
27.1.2017 22:50

A ví ta hlava Macháček

co s nimi, až nám tady zbydou. Už dnes dělají bordel v Plzni, Kvasinách....

0/0
27.1.2017 18:16

Re: A ví ta hlava Macháček

Ti co zbydou jsou tak zvani "Lagerhütter" (neprodejne zbozi ve skladu). Takze nasadit slevy, pri odberu vetsiho mnozstvi "za 2 dodame 5", podle potreby i pod nakupni cenu a zbytek ekologicky, bez znecisteni zivotniho prostredi, odstranit.

0/0
28.1.2017 13:28

Nesmysly pana Machacka na "objednavku".

Prace pri ktere je 5x denne motlitba, Ramadan, kdy se hladovi delnici nepredrou (oni se nepredrou ani tak) a jeste to pri prumernem IQ 85 nebude fungovat. Podivejte se na vysledky integrace a pracovniho nazaseni v zemich s vysokym "multikulturnim" podilem. Pan Machacek pise takove a podobne nesmysly uz celou dobu sve existence na Lidovkach. Take uz bude v ramci zmeny svetoveho politickeho smeru pomalu koncit.

0/0
27.1.2017 17:58

S. Hammer

Zašel si někdo na stavbu to zkusit?

Debaty někoho, kdo na stavbě v životě nebyl a nedostal za to "plat" jsou jako k čemu? Ukáčka jsou lidé, kteří musejí být pracně zacvičováni do úplně všeho, trvá to rok i déle, než dělají slušnou práci a to zdaleka ne všichni. Nemají základní návyky od úklidu pracoviště po bezpečnost, o myšlení u práce už vůbec nemluvit. Čech tam nepůjde, protože platí zásada, že práci se ještě nikomu nepodařilo strhat, zato práce už strhala mnohé.

Nedodržuje se pracovní doba aneb dělají se dvanáctky a bez uzardění se platí desítky, 80,-kč na hodinu, není kam na toaletu, není kde se umýt, jí se jako prasata na hromadách cihel atd atd atd. Za ty prachy a za ty podmínky vám do těchto profesí jako nastoupí kdo? Kvalitní chlap? Řešíte tu výkon motoru, ale do auta vám prší střechou.

0/0
27.1.2017 15:50

Re: Zašel si někdo na stavbu to zkusit?

Zkuste tomu "kvalitnímu chlapovi" odejmout veškeré socanské dávky a uvidíte jak rychle půjde dělat i do takových podmínek. Pokud je ovšem opravdu "kvalitní" jak říkáte, zaměstnavatel mu rychle zvýší plat, aby o něj nepřišel. K nápravě takovýchto socanských poměrů stačí málo. Odstřihnout socany od moci a náprava proběhne velmi rychle sama. Až nebudou mít ti "kvalitní chlapové" dát co dětem jíst, a nedostanou žádné socanské dávky, rádi půjdou pracovat kamkoliv, kde jim to bude nabídnuto.. K tomu stačí opravdu málo. Vytlouct si z těch beraních hlav už konečně ten prožitý a stále fungující socialismus.

0/0
27.1.2017 16:42

J. Poděbradský

Re: Zašel si někdo na stavbu to zkusit?

Až nebudou mít ti "kvalitní chlapové" dát co dětem jíst, a nedostanou žádné socanské dávky, rádi půjdou...................ti dát přes hubu!!

0/0
27.1.2017 16:59

Re: Zašel si někdo na stavbu to zkusit?

Jen aby nemuseli pracovat, že?

0/0
27.1.2017 18:16

S. Hammer

Re: Zašel si někdo na stavbu to zkusit?

Tak bejkárny čítávám denně, ale tohle je teda i na mě moc. Kvalitní chlapi dělají dávno na živnost, v klidu a s jinšíma prachama než ti samí otrhanci jako zaměstnanci na té samé stavbě.

Zaměstnavatel nikdy nikomu nepřidá, bolševický VUMLista má v příručkách, že dělník se vykořisťuje, všem kvalitní lidi utíkají. Vy o praxi nemáte tucha, ale teorie vám teda jde. Všude v zaměstnání dělají netáhla a tažní za stejné prachy.

Vidím jak se scházíme jeden po druhém, co za něco stáli a aspoň se u toho snaží myslet, jako živnostníci na stavbách a jak se dělá takto naprosto pohodově... Pro mě je dvanáctka výdělek jako bejk, rovné tři tisíce denně, dělám dva týdny a zbytek na to kašlu, válím se doma kolem baráku....

Vy jste ale naprostý teoretik. My nikdy nebudeme trpět nouzí, my nemusíme dělat jako zaměstnanci, protože to byl systém: nemám ani volno ani peníze. Tady za polovinu pracovní doby mám dvakrát víc peněz a to si musím všecko platit sám od servisu auta až po vyšší sociální a zdrav

0/0
27.1.2017 17:01

Re: Zašel si někdo na stavbu to zkusit?

Před časem jsem zaměstnával 15-20 lidí a vím tedy o čem mluvím. Vy zřejmě narážíte na stále běžný a špatný Schwarz systém, kdy každý zedník na stavbě je OSVČ a každá pokladní v obchodě "živnostník". To ovšem není klasický zaměstnanec ani živnostník , pracovní poměr není zaměstnanecký. Takové lidi bych nikdy "nezaměstnal" Nejde totiž o nic jiného než o očurávání státu za účelem neplacení zdravotního a sociálního "pojištění", o neplacení DPH a pod. Je to zlodějna státem podporovaná a nebo aspoň připouštěná. Také proto jsme tam, kam nás přivedli svou politikou socani.

0/0
28.1.2017 8:54

S. Hammer

Re: Zašel si někdo na stavbu to zkusit?

Nemluvím o zaměstnávání OSVČ ale klasika zaměstnanců. Prošel jsem v rámci zskávání nutné praxe dvěma zaměstnáníma v posledních devíti letech, v tom prvním jsem přišel když firma fungovala již deset let ale nikdo neviděl ani korunu přidané a opuštěl jsem ji po sedmi letech aniž mi korunu přidali. V tom druhém to bylo ještě horší, tam měl zase jeden představu, že mu údržba bude vydělávat horentní sumy, což samozřejmě nejde, protože údržba nemontuje materiál za statisíce... atd. Pokud jsem si vydělal nekonečnýma hodinama přes dvacítku mesíčně, vždycky mi to z nějakého důvodu strhnul, pokud jsem měl pod dvacet, nebyly problémy.

OSVČ je ideál sám na sebe, pokud je ovšem někdo hlupák a neumí si sehnat práci, pak bohužel, že ano...

Ale zaměstnavatelé, s kterýma jsem měl možnost se setkat, to byla jedna chátra VUML specialistů. Uplakánci jak nemají, když potřebovali to bylo řečí a pak na výplatě jaksi neee.

0/0
28.1.2017 14:16

J. Poděbradský

Demokracie?? Ani náhodou

Exekustánu chybí zaměstnanci montoven – stěžují si čeští otrokáři

0/0
27.1.2017 12:40

J. Poděbradský

banda kavárníků mudruje

kde vzít více otroků a tento poslanec to zcela jasně vysvětluje kde je problém: http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Fleischer-SPR-RSC-Exekustanu-chybi-zamestnanci-montoven-stezuji-si-cesti-otrokari-473057

0/0
27.1.2017 11:18
Foto

J71i95ř54í 68K79o81p62i39s 1806657153201

Re: banda kavárníků mudruje

Tohle se líbit nebude!

0/0
27.1.2017 16:02

Re: banda kavárníků mudruje

www.parlamentní listy. cz - socanská hlásná trouba.

0/0
27.1.2017 16:44

Tomáš Ježek to řekl

Tohle je situace, kdy cokoliv vláda udělá., udělá špatně. Navíc se to může rychle obrátit - co když se najednou začne propouštět, protože najednou nebude poptávka?

0/0
27.1.2017 10:36

Re: Tomáš Ježek to řekl

U nás se nic nestane. Socani si opět půjčí peníze v zahraničí, zvýší dluh státu a budou vyplácet lidem všelijaké dávky. Vždyť ony ty socanské politické strany z toho žijí! Nebude poptávka? Poptávka po kvalitně provedené práci je stálá. Když už ne mezi zaměstnavateli, tak určitě mezi občany a to poptávka po kvalitních službách. Řemeslníků mezi živnostníky je trvalý a zoufalý nedostatek. Živnostník si ovšem nemůže poroučet, musí pracovat. Nemá 8 hod. pracovní dobu, nemůže se občas "hodit marod", nemá 5 týdenní dovolenou a musí pracovat, když je potřeba. Za to všechno ovšem drzí socanští ministři (Mládek) nazývají živnostníky příživníky. Tam jsme to dopracovali!

0/0
27.1.2017 16:53

J. Křivan

Re: Tomáš Ježek to řekl

Za posledních 15 let jsem na seriozního řemeslníka - živnostníka narazil je výjimečně. Ani jeden když zjistil, že jsem jen občan mi nedal fakturu. Většinou se někde nechali zaměstnat, potom peníze šly z melouchů. To už vůbec nemluvím o kvalitě, ta jde trvale dolů, něco jako hrdost na dobře odvedenou práci je z říše pohádek. A bude hůř. Nakonec si všechno radši dělám sám a když něco neumím, tak si řemeslníka "půjčuji" od kamarádů, co vědí kdo co umí.

PS tohle ani ukačka nezachrání, tady souhlas s panem Hammerem. Použitelný jeden z deseti. Trošku jinak je to s Ukrajinkama, těch se řada Češek na jednoduchých pozicích přímo bojí.

0/0
28.1.2017 21:14

J. Nový

To byly časy

"jakož i dlouhodobá silná imigrace, což vše udělalo z USA první světovou velmoc."

.

Jó to byly tenkrát časy. Do USA jste se mohli na pozvání jejich prezidenta dostavit nelegálně a ani jste s s sebou nemuseli nic mít. Po příjezdu vád ošatili, ubytovali, připojili tenkrát ještě pevnou linku a dali pěkné sociální dávky. Poté vám zdarma umožnili zvyšovat jazykové znalosti a snažili se vám najít práci. Ale pokud se vám dělat nechtělo, vyžili jste dobře z těch sociálních dávek. Pokud jste se omylem dopustili porušení amerických zákonů nebyli jste trestáni nebo jen velice mírně s ohledem na vaše jiné zvyky, či náboženství.

Američané ve snaze zvýšit počet emigrantů dokonce vysílali lodě své pobřežní stráže k břehům Afriky a jakmile uviděli někoho ve vodě, hned ho naložili a odvezli zdarma do USA. Tato tradice jim vydržela až do současnosti, kdy vozí do USA i třeba Kubánce, kteří si namočí kotníky do vody. Ovšem někteří hrdí Kubánci touto charitou pohrdají a jejich čest jim přikazuje, aby se do U

0/0
27.1.2017 10:15

Nemáme dělníky?

To je ovšem proto, že tito se přejmenovali na všelijaké "operátory výroby" a pod. A co těch cca půl milionu t.zv. nezaměstnaných? Mezi nimi nejsou nějací dělníci? Ale jsou a není jich málo. Ti jsou ale vychováváni socany k lenosti a raději berou všelijaké státní podpory a dávky než aby šli pracovat. V tom nám ovšem žádní nezákonní migranti nepomohou, spíše problém ještě zhorší. Je však nutno tento problém pravdivě pojmenovat a konečně již přinejmenším definovat jednoznačně a nezpochybnitelně, kdo je to ten "nezaměstnaný" a sdělit lidem, že vydělávat si prací lze i jinak než v zaměstnaneckém poměru. A z toho důvodu přestat plýtvat penězi ze státního rozpočtu k financování lenochů, práce se štítících.

0/0
27.1.2017 8:52
Foto

Goeg 8250477589389

Opet kecy tzv. analytiku

"Zaměstnanci pracující například pro Seat by měli být snadno zařaditelní do provozů Škodovky. Vzhledem k poklesu životní úrovně ve středomořských ekonomikách by zdejší platové podmínky nemusely být na překážku." Kdyby si pan "analytic" dal praci a zjistil prumernou uroven platu v ceskem a spanelskem prumyslu, tak by mu bylo okamzite jasne, jake placa hlouposti. V roce 2015 byl spanelsky hodinovy plat v prumyslu ($23.65) pres jeho vyrazny pokles stale vice nez dvojnasobny nez v Cesku ($10.29). Pro pana "analytika" to nepredstavuje nutne prekazku, ale kdo se bude stehovat treba s rodinou do tramtarie, aby dostal mensi nez polovicni plat? To je jednoduse placani na zaklade neznalosti a nepochopeni situace.

0/0
26.1.2017 20:38

Re: Opet kecy tzv. analytiku

Kdo se takto bude stěhovat? Každý, kdo si chce vydělávat prací v zaměstnaneckém poměru. Pokud mu stát přestane vyplácet všelijaké socanské dávky za to že nic nedělá, nic jiného mu nezbude. Stěhování se za prací( v zaměstnaneckém poměru) je v celém světě naprosto obvyklé. Ne tak u nás. Zde máme pořád ještě ten reálný socialismus, pouze stříknutý prvky anarchie.

0/0
27.1.2017 8:57

J. Poděbradský

Re: Opet kecy tzv. analytiku

stěhovat se za žebrácké mzdy???????????????????

0/0
27.1.2017 11:50

Re: Opet kecy tzv. analytiku

Co je to "žebrácká" mzda? Snad ne menší než průměrná! Co mají potom říkat důcodci, kteří žijí o 1000 Kč pod oficielní hranicí bídy. Takových lidí není málo, pár jich znám. To je ostuda státu. Pokud vím, tak zahraniční firmy u nás shánějí kvalifikované dělníky za nemalé mzdy. A kvalifikovaných dělníků jsou plné Pracovní úřady. Jsou t.zv. nezaměstnaní.

0/0
27.1.2017 16:35