Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Praha se prezentuje jako město kultury. Ale tak tomu zcela není

„Máme velkou nabídku průměrné produkce, ale jen pár špičkových akcí,“ upozorňuje v rozhovoru pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Z. Meisner

Paní Menclová upadá

Druhdy vtipná novinářka, dnes věšák na odpovědi slepice která budí dojem, že donedavna pletla korbáčiky na salaši, pak jí ostříhali nehty, umyli, dali kurz jak se stát weltmanem a poslali do Prahy.

Brr.

0/0
23.10.2017 7:08

C. Sangrail

Stručně

Jinými slovy a stručněji: "smart" city nezaměstnává DVA A PŮL ROKU nosiče zavazadel na zbrusu nové stanici metra, která byla od prvopočátku určena lidem cestujícím z a na letiště... To je nádherný symbol toho, čím je a zřejmě ještě dlouho bude Praha.

0/0
23.10.2017 1:52

C. Sangrail

"Velkorysost" lucemburských památkářů

Že by pražští památkáři měli být "velkorysejší"? Snad je nám všem jasné, co se za tím hezkým slůvkem skrývá: jít víc na ruku developerům, nebránit novostavbám v historickém jádru (a s nimi spojeným demolicím, viz stržený dům na Václaváku). Přitom Praha má památkáře buď až příliš velkorysé, nebo příliš bezzubé. Demolici na Václaváku nezabránili (nemohli, nejsou poslední instancí, mají jen poradní hlas, pravice měla na Ministerstvu kultury nastrčeného člověka, který snímal památkovou ochranu z budov, které se developerům nehodily), prejzové střechy na Malé Straně nevymáhají, nechutné reklamy na barokních domech nezakazují, nechutné reproduktory se řvoucím diskem v turistických lokalitách neomezují, křiklavé barvy fasád neregulují, nemluvě (a to už je trochu sci-fi) o záchraně historických podniků jako pivnice U Milosrdných atd. atd. V Lucemburku vedle (ne uvnitř, ale vedle) historického centra existuje moderní čtvrť, ale staré město je tón v tónu, vkusně pěstěné, kultivované. Krásou star

0/0
23.10.2017 1:40

C. Sangrail

Co jsem chtěl dodat

Chtěl jsem dodat: Krásou staré Prahy se neustále holedbáme, ale co se reality týče, skutek bohužel utek. Proplýtvalo se příliš mnoho času a peněz a výsledky jsou mizerné. Stejné množství času a peněz by v jiném (zahraničním) městě vedlo k značnému zvýšení životní úrovně. Věci se nepromýšlejí. Strašně se řeší mariánský sloup na Staroměstském náměstí, zatímco o pár desítek metrů dál ční žlutě natřené "protiteroristické" zátarasy a na druhém konci duní rytmy z "thajských masáží", takže do jakého prostředí ten sloup chcete postavit...? Nádraží Veleslavín: každý student gymnázia by byl schopen odhadnout, že na PŘESTUPNÍ stanici směrem na LETIŠTĚ, nota bene na stanici, která se dokonce i jmenuje "NÁDRAŽÍ", krom toho, že jím i je, budou zapotřebí eskalátory kvůli lidem se zavazadly - jen magistrát a dopravní podnik to jaksi nenapadlo...

0/0
23.10.2017 1:50

C. Sangrail

Povrchní rozhovor

Bohužel je to ten typ rozhovoru, kde redaktor nechá zpovídaného mluvit a nic nezpochybňuje. Parkoviště u tunelu Blanka? Stačí nám, že primátorka prostě konstatuje, že nebylo možné zkolaudovat atd., a dokonce jmenuje (plánované!) zprovoznění parkoviště jako jeden z pražských "úspěchů"? Promiňte, ale když zadám firmě zakázku "tunel + parkoviště" a firma mi po neskutečných peripetiích a průtazích dodá jen tunel a teprve po několika letech i parkoviště a já se s tím jako zadavatel prostě spokojím, tak je asi chyba i ve mně, což?

0/0
23.10.2017 1:34

V. Getz

No dílo zkázy

královny Smart City bude pokračovat....

0/0
22.10.2017 9:34