Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Praze by prospěla studentská nebo akademická čtvrť

Dle profesora psychiatrie Jiřího Rabocha by pro studentskou čtvrť byl nejvhodnější Albertov. „Kdyby zde studenti měli například kluby či sportoviště, dalo by to čtvrti, ale i celému městu, krásný kolorit,“ konstatuje v rozhovoru, šestnáctém pokračování 20dílného seriálu LN a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí o budoucnosti Prahy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Petr Svoboda

28. 1. 2018 22:41
pozde

... to se bohuzel prosvihnulo v devadesatkach, kdy ty cinzaky mezi Albertovem a Vytoni byly k mani za hubicku .

0 0
možnosti

V. Getz

28. 1. 2018 14:42
No nevím

Studentské čtvrtě tu existují,např. Strahov,stejně tak funguje místo okolo Technické knihovny.a Suchdol. Pan profesor by měl více poznávat Prahu,než si o ní povídat s Američanem,co je tady na otočku. Potřeba nové stavby zakaždou cenu, teď bychom potrebovali spš uznaz historicky pražské mosty např. Libeňský,perlu brutalismu Transgass aj.

0 0
možnosti
Foto

Panbuch

28. 1. 2018 13:21
předmětem diskuse

by mělo být posouzení toho, zda se podobné ambice, v případě jejich realizace, nakonec negativně neobrátí proti "městu" jako takovému, životu ve městě, mezi-generační a mezi-sociální komunikací lidí ve městě žijících- mimo jiné. A nevyjímaje problém vylidňovaní určitých částí města. A další otázkou je, do jaké míry je promyšlena kompatibilita s další obdobnou ambicí - tedy ambicí vybudovat úřednické centrum (obdobně jako ve Francii světově známá - úřednická- čtvrť La Défense), která je dle mého soudu mnohem přijatelnější a z hlediska potřeb a služeb státu občanovi i mnohem ospravedlnitelnější...

0 0
možnosti