Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Raději kvalitu. Čechům začíná záležet na tom, co pijí

Poprvé v historii v České republice převládl prodej jedenáctek a dvanáctek nad výčepními pivy. Dražší ležáky si lidé mohou dovolit díky lepší ekonomické situaci. ale i proto, že konzumenti stále víc preferují kvalitu, což souvisí i se změnou životního stylu. Lidé chodí do hospod méně než před lety, ale jsou stále vybíravější.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

R. Markvart

Jen jestli si zase nelžeme do kapsy

Asi jediné jednoznačné co z článku vyplývá je to, že Češi přestávají chodit do hospod. Jestli je to dobře nebo špatně? No já si nemyslím, že je dobře, když lidé tráví svůj čas jen sami se sebou, nebo v uzavřených komunitách, protože to vede ke kastaci společnosti, k odlidštění. K tomu že každý žije jen se svým problémem, ale nevnímá vůbec skutečnost, že problémy mají i jiní. Ve svém důsledku to pak podporuje egoismus a sobeckost.

Z článku je opakovaně zmiňován jen měnící se poměr ve spotřebě piv. Není tam vůbec zmínka o tom, jestli je ten úbytek slabších piv nahrazen pivy silnějšími, neb jak propagátoři trendu hrdě hlásí kvalitnějšími, nebo jestli to není jen rychlý úbytek jednoho při stagnaci druhého.

Co se pivovarů týče: pan ekonom by nám také mohl sdělit, jaké jsou výrobní náklady nízkostupňového piva a jaké jsou výrobní náklady ležáku. Ono je totiž dost možné, že pivovary a jim spříznění ekonomové nechválí příklon ke kvalitnějšímu pivu, ale zvyšující se podíl ziskovější výroby. Že vl

0/0
17.4.2018 16:07

R. Markvart

Re: Jen jestli si zase nelžeme do kapsy

.. vlastně pivovarům je srdečně jedno co lidé pijí, hlavně když to sype.

A těm klasickým pijákům, které pan Maier nemá zřejmě rád. Ti proseděli v té hospodě nikoliv jen večer, ale mnohdy už i celé odpoledne. Poklábosili s přáteli, zahráli si mariáš, zahráli si na kytary a večer se odporoučeli domů po svých. Takové trávení času se samozřejmě nemusí líbit všem, ale pro mnohé to svoje kouzlo mělo. No já jsem už kytaru v hospodě nezažil pěkných pár let, a že by někdo vytáhl v hospodě karty, tak to už vůbec ne.

0/0
17.4.2018 16:08
Foto

S52t74a92n49i14s37l16a10v 69T38o36m31á56š 1698433824562

Reklama

Proč se musí oznamovat, že se více a dobře pije, a silnější pivo? A hlavně mladí lidé?

0/0
16.4.2018 16:17