Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

RIP Libuše Šafránková

Osobitý epitaf nedávno zesnulé herečky Libuši Šafránkové autorů s uměleckým jménem RATAJ a MIO v Praze na Těšnově. foto: István Léko

Dílo v Praze na Těšnově bude během několika týdnů přemalované, takže pokud si někdo najde čas, může sem přijet, zapálit svíčku a chvíli zavzpomínat na andělskou herečku Libuši Šafránkovou. (RIP je zkratka latinských slov Requiescat in Pace i anglického výrazu Rest in Peace nebo italského Riposi in Pace, tedy „Odpočívej v pokoji!“.)
  17:28

Pouliční umělci mají ve zvyku ve veřejném prostoru na legálních zdech ztvárnit zemřelé osobnosti kulturního či politického života. Naposledy, letos 13. dubna, jsme v této rubrice zveřejnili povedený velkoplošný portrét zpěvačky Hany Hegerové, která odešla na věčnost 23. března 2021. V těchto dnech v Praze na Těšnově, pár metrů od sídla ministerstva zemědělství, autoři s uměleckým jménem RATAJ a MIO, vytvořili osobitý epitaf nedávno zesnulé herečky Libuši Šafránkové.

Snahu obou umělců, kteří se pravděpodobně snaží za každou cenu zviditelnit, je třeba ocenit, protože nikoho z uznávaných výtvarníků nenapadlo takový památník vytvořit

Slavná herečka by si možná zasloužila umělecky kvalitnější vzpomínku, ne amatérskou patlanici, pod kterou se podepsali dva lidé, kteří si o sobě zřejmě myslí, že patří mezi českou graffiti scénou uznávané writery. Snahu obou umělců, kteří se pravděpodobně snaží za každou cenu zviditelnit, je však třeba ocenit, protože nikoho z uznávaných výtvarníků nenapadlo takový památník vytvořit.

Dílo na Těšnově jistě bude během několika týdnů přemalované, takže pokud si někdo najde čas, může sem přijet, zapálit svíčku a chvíli zavzpomínat na andělskou Libuši. (RIP je zkratka latinských slov Requiescat in Pace, ale i anglického výrazu Rest in Peace či italského Riposi in Pace, což znamená „Odpočívej v pokoji!“.)

Autor:

Mohlo by vás zajímat