Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

SCHNEIDER: Mimochodná debata o migraci

Zprostředkovanou debatu mezi českým premiérem Andrejem Babišem a italským premiérem Giuseppem Contim moderátorka České televize nezvládla. Nepochopila, že oba pánové sice mluvili na totéž téma, ale o různých jeho fázích. Moderátorka je nedovedla odlišit a debatu zpřehlednit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Schneider

Těžko uvěřitelná varianta

To, co jste napsal, je sice velmi zajímavé, ale založené na předpokladu, že jde o dlouhodobé řešení z hlavy nějakého technokrata, který řeší natalitu, nikoliv chybějící pracovní sílu. Já si naopak myslím, že jde o to druhé, přičemž toto "řešení" absolutně nebere ohled na sociální dopady. Pozvání migrantů v tomto množství a rychlosti je paradoxně tak absurdním řešením, že to snad může dokonce i být pravděpodobné.

S tou hedonistickou orientací společnosti máte naprostou pravdu. Taková společnost nemá perspektivu.

0/0
12.8.2018 10:55

I. Patta 677

Re: Základ problému neuvedl ani autor II

Jen za loňský rok chybělo Němcům 580 000 novorozenců do vyrovnané populační bilance 80 milionového národa. Takže Německo potřebuje další migranty. Že je možné změnou daňové a sociální politiky do pěti let zvýšit koeficient plodnosti žen v Německu na 2,1 dítěte, to ekonomy ani nenapadne. Proč? Protože dítě jako takové nemají ve svém portfoliu. To jejich obsahuje jen finance a pracovní sílu. Proto ekonom nemůže řídit stát jako firmu.

0/0
12.8.2018 8:35

I. Patta 677

Základ problému neuvedl ani autor

Současné problémy tzv. sociálně vyspělých zemích odstartoval - hádejte kdo? NĚMECKÝ KANCLÉŘ KONRAD ADENAUER! Rok 1957 byl rokem volebním a děti nebyly na rozdíl od seniorů voliči. Proto Konrad Adenauer odsouhlasil pouze systém „dynamického důchodu přizpůsobeného ekonomické produktivitě“. Stalo se to především na úkor matek, které vykazovaly jen nízké příjmy z výdělečné činnosti, protože „kdo chová prasata, je produktivním členem společnosti, kdo vychovává děti je členem neproduktivním“ (německý národohospodář Friedrich List). Výsledek je nabíledni. Není potřeba vychovat děti, protože bezdětnému důchodci bohatě přispějí na stáří ze svého odvodu sociálního "pojištění" cizí děti. V Německu je díky tomu populární slogan "Dva platy, žádné děti". Nejsou vlastní děti a s odstupem 25 let nejsou pracovníci do výroby. Výsledek: v letech 1980 až 1996 do země přišlo zhruba 16 milionů mladých migrantů (soudce Jürgen Borchert). Jen za loňský rok chybělo Němcům 580 000 novorozenců do vyrovnané popula

0/0
12.8.2018 8:29
Foto

Cermans

Dík pane Schneidře

Skvělý článek. Pane Schneidře kdo podle Vás převychová pani Písařovicovou od neslušnosti?

0/0
5.8.2018 23:09
Foto

Tono

Skvělý článek, dík

0/0
4.8.2018 19:05