Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Studie o náladě občanů EU: Češi jsou euroskeptičtí pesimisté

Tři pětiny Čechů vidí v EU spíše rizika. To je jeden ze závěrů studie „EU před zatěžkávací zkouškou – co očekávají a čeho se obávají občané?“ berlínské poradenské společnosti Policy Matters pro Nadaci Friedricha Eberta.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

4. 4. 2016 16:24
A není to spíše historiská zkušenost?

Vždyť po nás šlapaly armády ze západu na východ a zpět a ze severu na jih a zpět. A všechny chtěli jíst. Takže tady toho moc nezůstalo. Jen nějaké geny, které zanechali vojáci cestou.

0 0
možnosti

4. 4. 2016 10:22
Není to náhodou jinak?

Může tomu tak být, stejně jako že tomu může být úplně jinak. Zásadním problémem podle mne je socialistický způsob řízení v EU, jakož i fakt, že EU je tvořena státy, řízenými na národním a národnostním principu. Zcaela zásadní chybou je řízení tohoto molochu pomocí všelijakých možných dotací a pobídek. Pokud nebudou všechny státy unii tvořící řízeny přísně na principu občanském, kdy nějaká národnost je zcela nedůležitá, nikdy to ničemu lepšímu nepovede. Je podle mne velice zajímavé, že systém řízení, vymyšlený a zavedený ve Švýcarsku před více než 200 lety, systém dodnes efektivně fungující, zůstává stále mimo zorné pole jiných evropských politiků.

0 0
možnosti
Češi se nedokážou zbavit Klause

Peníze až na prvním místě, Ekonomika musí předbíhat právo. Krást se může. Každý byl zásluhou Klause po roce 1989 podveden a okraden, takže opatrnost je na místě.

0 0
možnosti

"západo-východní rozdělení EU", dalším aspektem nesouladu je rozdíl ekonomické úrovně mezi tzv. východem a západem. Jestliže bude za stejnou práci až 4násobný rozdíl v mzdovém ohodnocení, pak je východ degradován na regulérní ekonomickou kolonii západu a to nepočítám kvalitu, paradoxně dražšího, zboží určeného pro východní trh. Je tak celkem logické, že Německo krizi ustálo bez problému. Otázkou pak je, zda jsme skutečně "čistí" příjemci financí ze západu! Pak tu máme naprostou neschopnost europolitiků, odpovědně řešit záležitosti, které ohrožují samotnou podstatu evropského společenství a tím pádem i bezpečnost jednotlivých států EU, což je limitní fundament tohoto spolku. Nepočítám v to drzost politiků, že ve světle výše uvedeného, mají ještě odvahu blábolit cosi o solidaritě východu se západem, při řešení problémů, které západ aktivně spoluvytvořil. Kdyby východ nešlápl na záchrannou brzdu, tak už tady běháme s průzory v šátku.

0 0
možnosti

J. Pražák

3. 4. 2016 10:49
Odtržené od reality

"...Handl: Problémem může být, že lidé z postkomunistických zemí, zjednodušeně řečeno, nevzali Evropu za svou."

To by lidé měli tleskat korupci, plýtvání penězi daňových poplatníků na "dotace", které končí v kapsách spřízněných s úředníky, nad byrokracií, zákazy a nařízeními řešícími nesmysly, jako banány, krabičky cigaret, žárovky,porušováním vlastních zákonů, ... , nad zradou Eurovdců, která přináší teroristické útoky, islamizaci, zadlužování států, .....?

Už aby byla EU mrtvá a nahrazena pouze maximálně ESVO.

0 0
možnosti
Re: Odtržené od reality

Integrace poněkud předběhla svou dobu. Po mejdanu přijde kocovina.

0 0
možnosti

J. Poděbradský

2. 4. 2016 13:08
Eurokorupce

Existuje jeden druh podplácení, který nejenže není trestně stíhán, ale je dokonce vychvalován a do nebes vynášen – a přitom je to korupce dovedená do dokonalosti. Jsou to takzvané evropské dotace. Vezměme to popořadě: Občan zaplatí daně, část z nich odejde do Bruselu, tam se tyto peníze „přerozdělí“ a náš občan si o ně může zpětně požádat – ovšem s tím, že je použije na přesně stanovený účel. Místo tříkolky, kterou by koupil ze své výplaty pro syna, bude mít za humny akvapark, na který přispěl, aniž to mohl nějak ovlivnit.

A tak máme na kdejaké pitomosti u cesty modrou ceduličku s nápisem, že na její vytvoření bylo použito dotací Evropské unie, a politikové se při uvádění té pitomosti do provozu radostně usmívají a fotografují. A lidé jim nadšeně mávají, neboť jim nedochází, že Evropská unie ani ti politici na tom nemají sebemenší zásluhu. Peníze museli vydělat svou prací lidé u nás nebo v jiných zemích, žádný politik ani bruselský úředník je nevyčaroval.

0 0
možnosti

3. 4. 2016 15:09
Re: Eurokorupce

Ve svem rozhorceni uplne opomijite fakt, ze EU nam nenaridila postavit za dotace aquapark, silnici, ktera nikam nevede nebo vyzkumny ustav, ve kterem uz nezbylo na kvalitni personal. Klidne muzme dotace utracet za dalnice nebo cisticky vody. O tom, ze se za EU dotace stavi soukrome hotely a farmy, o tom, rozhodujeme sami - prostrednictvim svych volenych zastupcu.

0 0
možnosti