Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Úkolem demokratického politika není plavat na vodě populismu

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je přesvědčen, že integrace lidí prchajících před válečnými konflikty je v Česku možná. V rozhovoru pak přístup svého kabinetu k migrační krizi označuje za pragmatický.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

16. 2. 2016 12:57
K tomu

se dá říci jen tolik, že zhruba každý měsíc, si můžeme přečíst názor veřejnosti na vpád vetřelců. Cca 97% obyvatel si nepřeje jejich vpád do ČR. Pak nějaké hov-do přijde, tváří se jako by byl Pánbůch a věděl všechno lépe. Nás nezajímá názor hlupáka, myslícího si o sobě že je geniální stratég. Ani nikomu není nic do toho, proč je tady nechceme. Někdo, si prostě uzurpuje moc, která mu nepřísluší. Nevím, že by se něco takového objevilo ve volebním programu komančů z čssd a že by toto svinstvo měkdo schválil. sobotko, odejděte včas.........

0 0
možnosti

8. 2. 2016 18:22
Zase hloupě žvaní a neví o čem.

Vezmeme-li si definici pojmu "populismus" ze slovníku cizích slov, potom na vodě populismu plavou všechny politické strany a hnutí a všichni politici vč. Bohuslava Sobotky. Bez jediné výjimky. Z toho ovšem logicky vyplývá, že u nás není demokratického politika.Tedy populismus je styl politiky, který usiluje o získání široké základny voličů údajnou ochranou zájmů prostých lidí proti různým ohrožením a prosazováním témat, vzbuzujících emocionální reakce veřejnosti. Přesně to je styl politiky naprosto všech politických stran a projevuje se zejména při jejich "volné soutěži" podle čl. 5 ústavy. Mluví-li pan Sobotka o populismu u jiných, měl by si uvědomit, že i ČSSD a on sám je populistou.

0 0
možnosti

7. 2. 2016 19:47
Neschopný Sobotka

Od Sobotky, zapleteného do korupční aféry OKD a jiných takových kaus, je to neslýchaná drzost že se odvolává na Masaryka a používá toho k útokům na prezidenta Zemana. Vždyť právě prezident Zeman podobně jako Masaryk se nebojí říkat pravdu, i když tím vyvolá nenávistnou kampaň gaunerů z české televize i neschopných politiků typu Sobotka. V příštích volbách je tento Sobotka bez jakéhokoliv charismatu nevolitelný.

0 0
možnosti

8. 2. 2016 18:26
Re: Neschopný Sobotka

Přesně tak. Pan Sobotka je klasickým příkladem naprosto neschopného, pokryteckého politika, který kromě politicky korektních lží a polopravd nic neříká. Opravdu by mne zajímalo, co konkrétně četl od TGM, když si jej bere do své nevymáchané úst.

0 0
možnosti

Goeg

7. 2. 2016 16:53
Konec diskuse

Jeste mozna pred rokem ale spise pred dvema byvala na Ceske pozici slusna diskuse. Jiz tomu tak neni od te doby, co se do ni zapojili hulvati a sprostaci z Lidovek. Naprosta vetsina lidi, kteri chteli slusne diskutovat pochopitelne prestala a diskuse tak skoncila. To co tady dnes zustalo se neda diskusi nazvat. Administratori serveru Ceske pozice jsou na vine tim, ze to nechali takto daleko dojit a temto nevybiravym hulvatum umoznili zcela volne pole pusobnosti. Je to skoda a nemusi to tak byt. Staci si napriklad precist diskusi na the New York Times.

0 0
možnosti

7. 2. 2016 10:07
!!!

Ten fašoun by měl konečně už zalézt a neoravovat slušným lidem život. Provokuje, provokuje ale myslím, že se dočká.......

0 0
možnosti

K. Kovář

6. 2. 2016 16:12
Presstituti a Sobotka!

To že jsou ČSSD odkecaná partaj je samozřejmostí, víc rozumu než Sobotka má africké prase bradavičnaté jenže je hezčí !!!

0 0
možnosti

6. 2. 2016 15:19
Samé kecy a žvásty!

U pana Sobotky zcela obvyklé. Víte, co je hlavním úkolem opravdu demokratického politika? Ctít názor většiny občanů a tento názor nekompromisně prosazovat. To je přesně to, co panu Sobotkovi, a téměř všem našim politikům chybí. Prosazují názory všelijakých možných menšin. To ovšem neznamená skutečnou demokracii, ale "demokracii " znásilněnou, Její paskvil. K pláči je poslouchat politika žvanit o demokracii, když z projevu přímo čiší neznalost. Zde pan Sobotka pouze prokazuje skutečnost, že vůbec netuší, co ta demokracie je a co znamená.

0 0
možnosti

J. Poděbradský

6. 2. 2016 10:11
demokratický politik?

Jsme přímými účastníky a svědky, do jak vysokých pozic dokáže stupidní stádo opicolidí vyzdvihnout manipulativní deprivanty typu George Busche jr., ale i Václava Klause, Miroslava Kalouska, Bohuslava Sobotku, Hashima Thaćiho, či Tony Blaira. Seznam vlivných deprivantů je nekonečný a jedná se téměř bez výjimky o všechny vrcholné politiky. A tuto podivnou anomálii nazýváme demokracií. Početné hloupé stádo se nechá bez odporu ovládat několika stupidními paranoidními deprivanty, nazývat to demokracií a dobrovolně se nechat hnát do katastrofy. Kam se podělo kritické myšlení, racionalita, statečnost, empatie, odpovědnost? Za svoji stádní stupiditu draze zaplatíme.

0 0
možnosti

6. 2. 2016 13:03
Re: demokratický politik?

Ona stádní stupidita byla nám tvrdě vtloukána do hlav od Února ́48 do listopadu ́89. To jistě nepopřete. Téměř tři generace byly totalitnímu stádovitému režimu vystaveny. Proto se nedivím, že takové myšlení u našinců z hlav za těch 25 let hned nevymizelo. Jen dodám krátce, že právě vedení socdem partaje dokazuje, že dovede plavat na vodě populismu. Paroubek byl dříve krásnou ukázkou.

0 0
možnosti