Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

V úpravně vody Želivka má většinu chemikálií zachytit aktivní uhlí

Výhody aktivního uhlí jsou známé dlouho a zkušenost s ní mají třeba úpravny v Plzni či Českých Budějovicích. Pražský projekt v úpravně vody Želivka, která napájí skoro celou Prahu, část středních Čech a velký kus jižních, je unikátní jednak rozsahem a jednak tím, že ukáže, jak si aktivní uhlí s čištěním poradí v místních podmínkách.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

26. 4. 2019 9:36

Bylo by mnohem lepší a výhodnější, aby si lide sami instalovali jen v kuchyni filtry s aktivnim uhlikem, ktere se uz desitky let vyrabeji. Nemusi se draze upravena voda pouzivat na splachovani a myti aut. Jedna se podle meho nazoru najit duvody, jak zdrazit vodu. Želivka je tak chranena nadrz,tudiz jsou v ni nektere latky jako drogy atd. v minimalnim mnozstvi. Pesticidy se dostavaji do bod s destem, ktery deset let chybi..Znovu opakuji, ze se jedna o to, jak vytahat z lidi penize.

0 0
možnosti

Z. Meisner

26. 4. 2019 8:14
Dneska rodičky zítra dojičky

pozoruhodné, jak dovedou někteří novináři splácat z útržků článek, aniž použili mozek.

I dozvěděli jsme se, že "sinice mají velké molekuly" nebo že v Lindýně vydrželo aktivní uhlí filtrovast 566 dní bez toho, abychom se dozvědli, jaká byla mocnost vrstvy, takže bezrozměrný údaj.

Co na tom je tragické, že Praha si m.j. zrušila poslední zbytky rozvodu technické vody, využití místní vody je miniámální takže zaléváme (v budoucnu aktivním uhlím čištěnou !) pitnou vodou parky, kropíme ulice...

0 0
možnosti