Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Žádná domnělá velká důchodová reforma není třeba

„Neustále se mluví o důchodovém účtu, ale žádný neexistuje, je jen virtuální, neboť je součástí státního rozpočtu. Vždy bude na rozhodnutí státu, jestli a kolik dá na důchody. Když se podíváte, kolik peněz chybí, začínali jsme asi na 50 miliardách, dnes je schodek asi 16 miliard,“ říká v rozhovoru ekonomický expert ČSSD Michal Pícl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

I. Patta 677

Není divu, že ČSSD jde do kytek.

Premiér B. Sobotka dává rozhodování o naší budoucnosti do rukou lidí bez vědomostí i zkušeností potřebných ke zvládnutí problémů a úkolů s tím spojených. Pan Michal Pícl je příkladem experta, jehož vědomosti o daních z mezd a státním důchodovém systému jsou zcela nedostatečné. Chce úpravu daně ze mzdy, přitom nemá ani ponětí o tom, že skutečné zdanění mezd je téměř třikrát vyšší než MF ČR přiznané. Do daní patří také odvody, ze kterých plátce nic nemá. Sociální pojištění (SP) je z 90 % daň, protože jen 10 % z platby SP je nemocenské pojištění (neplést se zdravotním pojištěním), a 90 % jde přímo na starobní důchody rodičů. V případě zdravotního pojištění (ZP), se jedná z 80 % o daň, protože jen 20 % je využito na úhradu zdravotní péče pro plátce ZP. To znamená, že ČSSD navrhované zvyšování daňové zátěže je založeno na nepravdivých údajích o daňovém zatížení obyvatelstva. Stejné ne-vědomosti předvádí expert ČSSD pan M. Pícl v sociálním systému, což je z hlediska sociální demokracie fatál

0/0
1.10.2017 9:02

I. Patta 677

Re: Není divu, že ČSSD jde do kytek II

Stejné ne-vědomosti předvádí expert ČSSD pan M. Pícl v sociálním systému, což je z hlediska sociální demokracie fatální. Mluví o tom, že není zapotřebí důchodová reforma, že stačí parametrické úpravy, např. zvyšování věku odchodu do důchodu. Těch jeho 67 miliard korun deficitu důchodového systému v r. 2030 se v letech 2038 - 2044 zvýší dvojnásobně, na 120 miliard korun bez započtení inflace (výpočet PES, tj. 2. Bezděkovy důchodové komise).

0/0
1.10.2017 9:03

politický žvanil a lhář

Ten člověk lže jak sociální demokrat. Oni žádné mzdy nezvýšili, ani schodek nesnížili. Až skončí toto období pohádkového růstu a např. nezaměstnanost klesne na 6-8% tak se uvidí co zařídili a kde budou brát peníze na důchody.

0/0
28.9.2017 18:41

Co mi to jen připomíná?

"Ekonomický expert" ČSSD (Vzdělání: Ing., Česká zemědělská univerzita v Praze, Provozně ekonomická fakulta, studijní program Hospodářská politika a správa)? Neříkalo se dříve podobným lidem "politruk"?

0/0
28.9.2017 8:45

Re: Co mi to jen připomíná?

Na to, aby byl v minulosti politrukem je příliš mladý, alespoň podle fotky. Takoví "experti mají dnes ovšem ve všem zelenou. Zejména u socanů. Ale i starší a staří cocanští "experti" plácají nesmysly a jeden z nich se dokonce zúčastnil zprznění ústavy. Zdeněk Jičínský, jen tak na okraj, mohl bych pokračovat.

0/0
28.9.2017 11:10

Jak to vidím já.

Typický socan. Rozdávat peníze a přitom neříkat, kde je brát. A ono je kde. Jen chtít. Důchodová reforma (změna k lepšímu) je nesmysl. Provést ji totiž nijak nelze. Systém, který vymyslel Otto von Bismarck by téměř dokonalý, ovšem pouze za podmínky, jaká platila v jeho době. V době, kdy rodina měla průměrně 4 - 6 dětí a věk dožití byl 56 let. To je základní podmínka funkčnosti tohoto důchodového systému. Poněvadž tuto dnes již nastolit nelze, nelze jakkoliv refrsmovat ani systém. Poněvadž je tento nefunkční, je třeba celý důchodový systém postupně opustit a nechat na svéprávných občanech, aby si peníze na stáří za jistých podmínek zajišťovali sami. Bylo tomu tak po několik desítek tisíc let a fungovalo to. O problému jsem zde psal podrobněji (s výpočty) již dříve a nechci se opakovat. Každopádně ovšem při zrušení plateb občanů státu na důchodový systém a navíc za podmínky, že zaměstnavatel za zaměstnance platí totéž co dosud (pouze ne státu, ale přímo zaměstnancům) je možno dosáhnout

0/0
28.9.2017 8:43

I. Patta 677

Re: Jak to vidím já.

Pane Čechu, souhlasím s Vaším návrhem zrušit státní důchodový systém a to říkám jako důchodce. Dokonce navrhuji okamžité zrušení výběru sociálního pojištění. Pak by se totiž ukázalo, kdo do zajištění svého stáří investoval a kdo nikoliv. Jedná se ovšem o sociálně drastické opatření, které si stát nemůže dovolit. Z hlediska proveditelnosti skutečné důchodové reformy (tou není Kalouskova důchodová reforma ve prospěch bank), nechal jste se obelhat zákonem č. 589/1992 Sb., o sociálním POJIŠTĚNÍ. Jak je to ve skutečnosti? Jediným vkladem na vlastní důchod do průběžně (!) financovaného státního důchodového systému jsou dobře vychované pracovité děti. Děti, které v dospělosti ze svého odvodu sociálního pojištění přímo financují starobní důchody svých rodičů...a bohužel také důchody bezdětných důchodců. Na jednoho bezdětného důchodce je odkloněno, od těch kteří vychovali tři a více dětí v rodině, v průměru 1 600 000 Kč. Díky tomu nemusíme vychovat děti. Díky tomu jsme jen v roce 2016 vymírali

0/0
1.10.2017 9:50

I. Patta 677

Re: Jak to vidím já.

Díky tomu jsme jen v roce 2016 vymírali závratným tempem 113 nenarozených dětí denně. Dětí nenarozených do vyrovnané populační bilance. Je to ekvivalent likvidace jedné základní školy se třemi třídami v každém ročníku každých šest kalendářních dnů.

0/0
1.10.2017 9:54

Re: Jak to vidím já.

Jdsem přesvědčen o tom, že současný průběžný důchodový systém reformovat nelze. Připouštím že je možno vymyslet důchodový systém jiný, ale silně pochybuji,, že se to podaří. Pokud totiž neopustíme socanský systém rozhazování peněz a nucení lidí býti nezodpovědnými sami k sobě, nikam nedojdeme. Navíc je snad každému jasné, že 1,6 dítěte nemůže nikdy vydělat na dva rodiče. Vlastně to možné je, ovšem za tak drastických opatření ( zásadní zvýšení plateb občanů do systému), že lidé budou živořit. Nejen ti, kteří do systému platí, ale i sami důchodci, kterým se bude důchod snižovat. Jak říkám, nejlepší by bylo postupně důchodový systém zrušit a nechat na občanech, ať se o své stáří postarají sami. Vydělali by na tom jak občané sami, tak i stát, který by nemusel platit armádu úředníků, kteří současný systém provozují.

0/0
1.10.2017 13:13

I. Patta 677

Re: Jak to vidím já.

Pane Čechu, zkuste napsat do vyhledavače dvě slova: Integrované reformy. Následně v nabídce vyhledejte domovskou webovou stránku sociální demokracie a klikněte. Dostanete se nejen k důchodové a sociální reformě, ale také k důvodové zprávě k reformám.

0/0
1.10.2017 13:34

Re: Jak to vidím já.

Vážený pane, nic z toho, co pochází z dílny sociální demokracie už nějaký čas nečtu. Je to asi chyba, ale podle mne ztrácet čas tím, že budu číst věci, které jsou z 90% špatné a nesmyslné je opravdu ztráta času. Neříkám, že všechno s čím přišla kdy sociální demokracie je špatné. 90% však špatného je. Jsem zastáncem úplného zrušení všelijakých pobídek, přídavků, dávek,dotací a podobných institutů, které ve svém důsledku pouze činí lidi nezodpovědnými. Jediné dávky, které považuji za smysluplné jsou ty, které jsou směřovány k nemocným a zdravotně handicapovaným lidem. Důchodový systém je jedním z těch, bez kterých se lidé s klidem obejdou, jen chtít. Po desetitisíce

0/0
1.10.2017 14:15

Re: Jak to vidím já.

let neexistoval žádný důchodový systém a lidé žili, rozmonožovali se a

byli spokojení i nespokojení jako dnes. Lidé byli zodpovědní i

nezodpovědní jako dnes, ovšem těch zodpovědných bylo podle mne více.

Zásadní nezodpovědnost lidí k sobě samým přinesla až existence

socialistického myšlení a uvažování, k čemuž vede ideologie

socialistických a komunistických politických stran. ČSSD je jednou z

nich. Jsem zastáncem tvrzení, že sociální výdobytky si může dovolit jen

bohatý a efektivně fungující stát. Být socialisticky

0/0
1.10.2017 14:19

Re: Jak to vidím já.

rozhazovačným za

cenu zahraničního zadlužení umí každý hlupák, zastánce socialistické

politické strany, která je ev. u moci, obzvláště.Smutné je, že u nás jsou

všechny politické strany socialistického typu a to i ODS, TOP 09,

KDUČSL, které o sobě drze prohlašují, že jsou pravicové. Všechny

rozhazují peníze neuvěřitelným způsobem a zadlužují stát. V souvislosti s

volnou soutěží politických stran (čl. 5 ústavy) slibují lidem horem

dolem peníze formou všelijakých přídavků, dávek a pod., ale vydělat je

nedokážou.

0/0
1.10.2017 14:19

Re: Jak to vidím já.

Zásadně jde ovšem o to, že za toto asi ani politické strany nemohou. Může za to celkový politický systém, v\ycházející z volné soutěže politických stran v jejich boji o moc mezi sebou a následně nad občany. Tento systém, který nedovoluje občanům, aby se přímo podíleli na řízení státu nemá s proklamovanou parlamentní demokracií téměř nic společného. Pouze holou existenci parlamentu. A o tom to všechno je.

0/0
1.10.2017 14:23

I. Patta 677

Re: Jak to vidím já.

Pane Čechu, rozzlobil jste se na sociální demokraty právem. Kdyby to, co je na jejich webových stránkách pod názvem "Integrované reformy" uskutečnili v době, kdy vládl ve Strakovce i v Lidovém domě Paroubek, byli jsme dávno za vodou všichni, včetně EU. Žádných migrantů odkudkoliv by nebylo zapotřebí. Problém dostatku dětí v domácí populaci by byl vyřešen. Je to spolek strejců bez invence. Nechávají si politickými oponenty vyčítat, že zrušili bankovní důchodovou reformu, tzv. II. důchodový pilíř, přitom na jejich stránkách je již 10 let nejen důchodová, ale také sociální reforma ve prospěch pracujících rodičů s dětmi. Neumístil jsem ji tam já. Udělal to správce odborných komisí ČSSD Zdeněk Rybář.

0/0
1.10.2017 15:00
Foto

S42t43a23n41i13s38l43a11v 93T39o23m36á74š 1868183434722

Sociální pojištění jsou hotové peníze

Sociální pojištění jsou hotové peníze, které jsou státu okamžitě k dispozici. Výplata důchodů se pak řídí konstelací hvězd, kdo se narodil na špatné planetě živoří.

0/0
27.9.2017 19:49

Re: Sociální pojištění jsou hotové peníze

Nejlépe se ovšem mají bývalí pohlaváři KSČ, protože měli nejvyšší platy.

0/0
28.9.2017 11:11

No to snad neni ani mozny

Ten pan je opravdu ekonomicky expert CSSD ? Nenajala si ho nahodou konkurence, aby CSSD uplne znemoznil ? Vzdyt to jsou uplny nesmysly, co tu povida. Vzdyt on o tom nic nevi.

0/0
27.9.2017 17:54

Re: No to snad neni ani mozny

To ovšem socany nezajímá. Hlavně že je mladý a perspektivní.

0/0
28.9.2017 11:12

excelentní sociální inženýr

Tento týpek, který nikdy nevydělal ani korunu, jen tyje ze státu, radí vládě, no chraň nás pánbůh před takovými experty.

0/0
27.9.2017 13:31