Diskuse k článku: Mladí lidé v Americe řeší, jak zaplatí velké dluhy ze studií, říká Češka

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 35
  • Poslední: 26.10.2018 15:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Jindra 25.9.2018 17:49

Rad bych se slečny Anny zeptal na ty rozdílné info o všech válkách. Je možný příspěvek sem na toto téma?

Diky.

J. Cervenka 10.9.2018 2:51

holka s optimismen. a nekeca. To je zvlastnost od Cecha v Americe. Bude delat dobre, bez pochyby. Je uz ted Americanka a treba to ani nevi..

J. Sovák 9.9.2018 21:54

Tato slečna nám chce říci že češi mají odejít studovat a pracovat do ameriky. Nějaký český stát jim může být ukradený. Ona vysoké školy na rozdíl od domácích spolužáků platí bez problémů. Jenom si říkám a co je nás po tom, je to její věc, my žíjeme tady a nemíníme to měnit a přenechat tento stát uečencůům z afriky co přijdou do této země místo nás.

L. Písařík 26.10.2018 15:34

Myslíte, že by ubylo studentů VŠ, kdyby si museli platit studium jako v USA ? Tady maji studium zadax a necítí se povinni státu za to něco vracet.

P. Sulc 8.9.2018 0:40

Na knedliky je Wondra nebo semolina, ci obe dohromady.A na videnske knedle staci zcela bezna hladka. Ostatne ty ceske z ni jdou delat take.

I. Jemelka 5.9.2018 20:04

zajimava divka, vsichni jeji kmaradi se staraji jak zaplati skolne a ona ne ?!?! a jak si usetri na dum a ona ne ?!?!?! ... a s tema knedlikama ? tady instruktaz jak si uedlat knedliky v USA https://www.youtube.com/watch?v=mu1FNQZRqVY

J. Novak 5.9.2018 4:34

Zajimavy pribeh... to se tak nekdo v 16 letech rozhodne, ze bude studovat a zit v USA... osobne nemam rad tajnustkarstvi... smrdi mi to.

J. Stoklasa 5.9.2018 2:37

Ať jdou k nám tady budou studovat zadarmo. A máme rekord ve VŠ 35 to nemá nikdo. U nás už jsou schopní brát na studia i decka z pomocné školy.. Komunisti byli darebaci oni chtěli na studia jen ty s vyznamenáním, ne kde jakého hnupa. :)

A. Alda 12.9.2018 10:56

U nás mohou studovat zadarmo jen když se naučí česky natolik, aby to vysokoškolské studium zvládli. Pokud chtějí studovat anglicky, musí platit školné.

Pro ně je čeština většinou nepřekonatelný problém. Kdyby ji zvládali, nebylo by to špatné, studovaly-li by u nás stovky Američanů. Na svá studia (úspěšná) vzpomíná každý rád a my bychom tak měli v USA hodně zastánců.

J. Kucera 4.9.2018 23:09

Překlad snowmobiling v článku - "jízda po sněhu ve speciálních vozidle". Je sice správný, ale většina lidí to zná pod označení sněžní skútr :) Doporučuji změnit.

T. Tati 4.9.2018 17:11

Když není k sehnání hrubá mouka, smíchej tu běžnou hladkou půl napůl s krupicí (farina nebo semolina). Vyzkoušeno, funguje.

D. Mateju 4.9.2018 12:29

Liberálové, tedy levicoví studenti, budou mít vždycky problém se zaplacením půjček na studium, protože jsou narozdíl od příznivců republikánů, tedy pravice, mnohem hloupější a tedy hůř zaměstnatelní. Nic jiného v tom nehledejte.

M. Pomichalek 4.9.2018 13:26

To je absolutni nesmysl (no ale co jineho by se od Mateju dalo cekat, ze?)

https://www.psychologytoday.com/ca/blog/the-scientific-fundamentalist/201003/why-liberals-are-more-intelligent-conservatives

D. Mateju 4.9.2018 13:50

Jj, průzkum, který vychází z naprosto nesmyslné premisy, že liberalismus je "the genuine concern for the welfare of genetically unrelated others and the willingness to contribute larger proportions of private resources for the welfare of such others", nemohl ani dopadnout jinak :-) Ostatně už v závěru článku si autor kálí do vlastního hnízda, neboť přiznává, že "conservatives have been shown to give more money to charities than liberals", čímž celý článek včetně jeho závěrů posílá někam do hlubokého amatérismu, neboť liberály definuje úplne jinak, než jak jsou standardně defiováni.

Přístě zkuste odkazovaný článek pochopit, než ho budete chtít použít jako důkaz vašeho tvrzení, nebo se stane opět to, že si tím podřežete vlastní větev :-)

M. Pomichalek 4.9.2018 15:55

Ale no tak. Jako obvykle jste nepochopil o cem clanek je. Ale to je jedno, pokuste se nejak dolozit vase tvrzeni ze liberalove jsou mene inteligentni.

D. Mateju 5.9.2018 6:57

Celozivotni zkusenost narozdil od clanku postavenem na uplne nesmyslne premise (a tedy s nesmyslnym zaverem) nelze. Liberal totiz veri v takove nesmysly, jako ze prerozdelovanim vznika bohatstvi, ze multikulturni spolecnost funguje lepe nez spolecnost homogenni, ze pozitivni diskriminace pomaha, ze stat ma provadet socialni inzenyrstvi, a tak dale. Navic podle vaseho nepochopeni odkazovaneho clanku to vypada, ze jste take liberal, cimz me tvrzeni uz jen potvrzujete ;-) Howgh.

M. Pomichalek 5.9.2018 12:35

Takze nic...

C. Sangrail 6.9.2018 14:58

Přerozdělováním vzniká blahobyt, ne "bohatství". Blahobytná společnost samozřejmě funguje lépe než společnost, v níž je bohatství soustředěno do rukou několika málo lidí (každá rozvojová země má své boháče). Rozmanitá společnost (říkám "rozmanitá", protože "multikulturní" mi zavání dogmatismem) funguje lépe než společnost homogenní: stačila si vytvořit obranné mechanismy proti negativním jevům, zatímco homogenní spol. se snadno vychýlí z rovnováhy (jako třeba ČR dnes). A jestli říkáte zavedení 8hodinové pracovní doby "sociální inženýrství", pak je mi vás líto.

D. Mateju 6.9.2018 15:01

Mě je líto vás i každého dalšího nesvéprávného občana, kterému musí stát svými zákony určovat, co a jak má dělat, včetně jeho pracovní doby.

V. Braun 13.9.2018 22:52

Koukám, že pan Matějů evidentně nepochopil definici liberála.

V. Braun 13.9.2018 22:58

Obecně liberál je z definice pro větší rovnost a svobodu před zákonem než konzervativec. Že to pan Matějů nechápe mne poněkud překvapuje.

A. Novák 16.9.2018 20:07

Liberální demokracie není lepší než demokracie.

J. Jurax 7.9.2018 22:04

Přerozdělováním nevzniká blahobyt pro všechny. Vzniká chudoba pro všechny. Protože za nějakou dobu přestává být co přerozdělovat, jelikož ti, jimž je bráno - někomu se brát musí, aby se jiným mohlo dát, že - ztratí motivaci to vše táhnout. Nebo se začnou bouřit nebo budou odcházet jinam.

J. Jurax 7.9.2018 22:28

A ještě bych dodal, že by to chtělo definovat, co je to ten blahobyt, jehož má být pro všechny oním přerozdělováním dosaženo.

A pochopitelně jde o míru přerozdělování. Jenže po mém soudu v naší euroatlantické civilizaci společensky únosná míra přerozdělování rozhodně těm, jimž je přerozdělováno, nedodá blahobyt. Viz též výše otázka definice onoho blahobytu.

A rozmanitá společnost - existuje kritická míra rozmanitosti, po jejímž překročení rozmanitost společnost destabilizuje a má potenciál ji zničit. A řekl bych, že některé rozmanitosti jsou vyloženě toxické.

Homogenní společnost je stabilnější, její vychýlení z rovnováhy je obtížnější - nemá v sobě tu potenciálně destabilizující rozmanitost, má v sobě méně pnutí.

Ale zase - chtělo by to definovat tu homogennost. Viděl bych víc aspektů společnosti, jež mohou být homogenní či nehomogenní.

J. Sovák 9.9.2018 22:20

Ve škole Vás naučili pěkné nesmysly, které však v normálním životě nenajdete. Stejně jako u nás nenajdete pravicové a nebo levicové strany, které by někdo volil pro jejich program a nebo z přesvědčení, ale jenom maximálně z nouze. Všechny strany se již předvedly a rozkradly společně tento stát aslibovali hory doly, ale když se dostaly k moci tak jenom hrabaly k sobě. V zahraničí je to ale úplně stejné a tak Vám žádné školní poučky nepomohou, učili jste se je úplně zbytečně. Zmizela dělnická třída, i její protipól a peníze je to jediné co tady vládne. Tento systém znali již staří čechové před námi "Dej krávě do držky a ona Ti dá do dížky". Snad to pochopíte i když jste se to neučili.

J. Jurax 10.9.2018 23:55

Ehm ... mám dojem, že tento příspěvek jste špatně umístil. Nezdá se mi být případný jako reakce na můj text.

J. Kryst 13.9.2018 18:18

Levicoví studenti studují librální pavědy. Kdyby nebyli levicoví, studovali ty lidstvu užitečné věci, jako např. technické obory a s uplatněním ve skutečném životě by neměli problém

O. Prokop 4.9.2018 9:28

pokračování: ... a aby zaplatili dluhy z vysoké, tak musí tomu odpovídat i vysoká cena práce, takže nebudou např. lékaři dělat na 10 USD na hodinu jako u nás, ale za 200. Ale většina Čechů se v důchodu do ČR vrací, hlavně z důvodu levnému kvalitnímu zdravotnictví...

I. Vermis 4.9.2018 10:25

Řekl bych, že hlavně kvůli nízkým životním nákladům (oproti USA)...

J. Zima 4.9.2018 11:22

To je jen částečně pravda a hodně záleží na tom, kde v USA žijete. Opravu drahé je v USA zdravotnictví, pojištění, právníci a nemovitosti/nájmy v atraktivních lokalitách. Drtivá většina běžného zboží včetně aut a benzínu je v USA levnější než v ČR.

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...