Diskuse k článku: Viktoriiny vodopády - dokonalé místo pro aktivní dovolenou

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 20.1.2014 3:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Bilek 20.1.2014 3:13

www.alexandrbilek.cz

Pokračování:)))

Během expedic ALL AFRICA 2011,2012,2013 jsme navštívili 25 zemí Afriky, ujeli vlastním autem 80.000 km, navštívili stovky míst více či méně turistických ale toto místo patří opravdu mezi naše TOPKY!!! Pokud by

chtěl pán, který reagoval jak reagoval, vzít na naši příští expedici ALL AFRICA 2014, ať se ozve a domluvíme se. Vezmu ho zdarma (zaplatí si jen letenku). hromovka@gmail.com Alexandr Bílek

A. Bilek 20.1.2014 3:12

www.alexandrbilek.cz

Když dovolíte, rád bych se zastal autora článku. A aby měl můj názor nějakou váhu, musím uvést, že jsem zakladatel klubu pro nezávislé cestovatele www.unescoclub.cz . Takže nezastávám se propagátora CK, ale říkám svůj názor založený na osobní zkušenosti.

Místo, o kterém je řeč je sice turistické ale v tomto případě nám to nepřišlo jako vada. Je logické, že sem lidi táhne toto neuvěřitelně nádherné místo. Žádné davy zde nejsou, v chudém městě jsou převážně hostely pro baťůžkáře. Jedná se o přirozenou turistickou lokalitu a místním to samozřejmě vyhovuje. Potřebují příjem a protože mám procestováno 88 zemí, musím říci, že se chovají přiměřeně, nejsou zkažení, nevypadá to, že chtějí turisty sedřít z kůže jako na mnohých jiných místech.

M. Stiburek 17.1.2014 15:38

Zkrátka to tam úplně ZDEVASTOVAT

Nastavět tam mosty, hotely, skákat tam bunji jumping, létat ve vrtulníku. Ještě by to chtělo vodopády nasvítit, Přidat nějaké velké poutače na vaši CK a na večer připravit nějaký pěkný program s cvičenými zvířaty.

J. Papež 17.1.2014 16:31

Re: Zkrátka to tam úplně ZDEVASTOVAT

Hezký den, pane Stiburku. Pokud byste se někdy k Viktoriiným vodopádům dostal, zjistil byste, že tady nic není podobného tomu, o čem píšete. Most tu je, protože se holt nějak musíte čas od času dostat přes řeku a právě v tomto místě je to nejužší. Na velmi úzkém mostě, postaveném s velkým citem ke krajině vede jak silnice, tak železnice a je to hodně široko daleko jediný most přes Zambezi. A vše ostatní je provozováno s citem k přírodě. Bez turistů by tu byl hladomor, jako v mnoha jiných místech Zimbabwe. Tady to není jako u Niagarských vodopádů. I o tom je ten článek.

M. Stiburek 17.1.2014 17:59

Re: Zkrátka to tam úplně ZDEVASTOVAT

Pěkný deštivý den pane Papeži. Ano, znám to místo jen z dokumentů a fotografií, a je to PŘESNĚ TAK, JAK BY TO BÝT NEMĚLO. U vodopádů vznikla vesnice či poloměsto Victoria Falls s pěknými domečky s plechovou střechou a všudypřítomnými nápisy Coca Cola. Most nacpali co nejblíže vodopádům, aby na ně byl pěkný výhled! Pokud bylo nutně potřeba postavit most, pár kilometrů proti proudu Zambezi by se našla celé řada vhodných míst. Ale kdo by na to dal peníze, když tam není žádný výhled na vodopády? Proto tam žádný most nestojí, a kdo chce přes řeku musí cca 80km proti proudu, kde jezdí trajekt. I tady by se dal postavit most "za pár korun" proti tomu co stojí na skalách u Victoriiných vodopádů. Ale NENÍ TO TURISTICKY ZAJÍMAVÉ. Jak říkám, chybí vodopády jen pěkně nasvítit, a je patrně jen otázka času, kdy k tomu dojde. Disneyland.

J. Novák 17.1.2014 20:38

Re: Zkrátka to tam úplně ZDEVASTOVAT

Dojeďte se tam podívat a zjistit, jak moc jste mimo.

Najdete na Lidovky.cz