Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Číňané hromadně skupují kojeneckou stravu. Hrozí evropským dětem hlad?

Zapomeňte na kokain, alkohol a exotická zvířata, dnes se pašuje kojenecká výživa. Na čínských hranicích zabavují tuny „bílého zlata“.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Ale copak, v Číně nastal populační boom? Strana povolila 2 děti?
Kam ten čínský komunistický režim spěje... :D
0 0
možnosti

Křivan

25. 4. 2013 9:17
trochu sebeironie
Jednou nás umlátí plácačkami na mouchy.
0 0
možnosti

Recesecese

25. 4. 2013 8:52
To je tema!!!! Mnohem zajimavejsi nez USTR :)
  Vynatek z webu zemedelskyho svazu..."Mléčné kvóty v unii regulují produkci mléka. Panují obavy z toho, že jejich zrušení povede k přetlaku mléka na evropském trhu. V některých zemích, například v Německu, už prý chovatelé rozšiřují stáje. Obavy jsou vážné a podlozene".... Mame krizi, lidi nemaji praci, zemedelci jsou nastvani, ze trh s mlikem a EU regulacema je neuzivi, Cinani po mliku sileji, a my se hrabeme v USTRu !!!!
0 0
možnosti
Kvóty EU v akci
Každopádně se opět ukazují problémy s kvótami v EU. Naposledy v roce 2007. V Asii, především v Číně, stoupla poptávka po mléčných výrobcích. Začali masivně skupovat mléko ze západu, Němci chybějící surovinu vykupovali z Česka za vyšší ceny, takže domácí výrobci začali pociťovat dopady produkce omezené kvótami EU a cena másla se rapidně zvýšila.
0 0
možnosti

Cernys

25. 4. 2013 9:52
mléčné kvóty v EU
mléčné kvóty v EU už reálně neexistují, tržní poptávka je pod povoleným množstvím, a to poměrně výrazně (http://ec.europa.eu/agriculture/milk/quota-report/com-2012-741_en.pdf) ;
0 0
možnosti