Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

DOLEŽAL: Prosba k ministru Hegerovi

V nejvyšším patře české politiky probíhá právě teď zuřivé přetlačování mezi podělanou vládou na straně jedné, a cynickými nemocničně lékařskými vyděrači, jejich mediální lobby a sociálně demokratickým backgroundem na straně druhé. V podstatě už jde jen o to, podělá-li se vláda tak, jak se podělala, nebo ještě o něco více.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P. Kalina

17. 2. 2011 15:16
Nelíbí se mi tón vašeho příspěvku, pane Doležale

Lékaři jsou profesní skupina, která prosazuje své zájmy a dle mého názoru činí tak přijatelným způsobem. Horší by bylo, kdyby začali stávkovat. To byste teprve vykřikoval. Ale oni nestávkují a po celou dobu své protestní akce plnili své povinnosti a ničí život ani zdraví neohrozili. Naše společnost si zvykla, že lidé vzdělaní a pro společnost potřební, nejsou za svou práci adekvátně ohodnoceni. Oproti tomu lidé kteří neumí nic a jako paraziti tuto společnost vysávají, aniž by ji cokoliv přinesli, berou za svoji tzv. práci nesrovnatelně vyšší platy. Mám na mysli politiky. A nejsou to jen oni - je to celá další síť dalších parazitů, kteří jsou na politickou moc napojeni. Ročně nás toto stojí desítky, možná stovky miliard korun. Kde jsou pak doktoři se svými ušmudlanými dvěma miliardami, které jsou navíc za odvedenou práci, nejsou to nějaké jejich "provize".

Vláda jim říká - počkejte na reformu. Mají čekat? A na co? Až si politici ještě víc nakradou a na reformu zase nebudou peníze ani vůle? Myslím, že jim vláda zase až tak moc neustoupila. Udělala , co bylo v dané situaci nevyhnutelné.

0 0
možnosti

J. Denemark

17. 2. 2011 23:07
Jeden z mála rozumných příspěvků...

...díky za něj!

0 0
možnosti

J. Rechnovský

17. 2. 2011 12:16
Waterloo

Možná je Heger slušný člověk. To by však měl být pro veřejnou funkci naprosto základní předpoklad. Ministr by však měl být také vizionář a dobrý manager. Tady je Heger naprosto mimo.

Doktoři by možná mohli dostat mnohem více než urvali. To by se ovšem musela provést radikální reforma zdravotnictví vč. řízené privatizace, která by zamezila zlodějnám, plýtvání a nesystémovosti. Jinými slovy prachy by se našly, ale rozhodně ne hned a hlavně ne zadarmo. Spousty darmožroutů by však přišly o koryta a s nimi i někteří nadbyteční doktoři.

Jenže právě tohle odboráři nechtějí připustit ani omylem. Velmi dobře vědí, že přes žvásty pro média jim současný stav zdravotnictví v podstatě vyhovuje. Chtějí pouze zlepšit své vlastní postavení ve stávajícím systému. PLně si uvědomují jaká rizika by jim přinesly podstatnější změny, proto proti nim budou bojovat všemi způsoby. Teď vědí, že mohou i celkem snadno vyhrát...

Takže. Hegr prohrál bez šance na odvetu. Ukázal, že na systémové změny nemá odvahu ani schopnosti. Navíc trpí Háchovým syndromem. Jedinou možností je vykopnout mopslíka Hegra dokud je čas a jmenovat na jeho místo nějakého vlčáka...

 

0 0
možnosti

Z. Pátek

17. 2. 2011 15:48
Dobře. Koho navrhujete?

Fajn, vlčáka. Kdo by se vám líbil? Co třeba takový Dryml nebo rovnou Rath? To bychom koukali. Panu Doležalovi tentokrát nějak nerozumím. Heger je snad první polistopadový ministr zdravotnictví, kterému jsem schopen věřit jeho úmysly a nemůžeme mu upřít erudici, slušnost a politickou zdatnost. Nevzpomínám si, že by se mu některý z jeho předchůdců v tomto podobal byť jen z půlky. Necháme ho odejít? Nebo ho dokonce o odchod poprosíme? To snad ne!

0 0
možnosti

P. Čech

17. 2. 2011 9:16
Článek má něco do sebe

Osobně rovněž považuji pana MUDr Hegera za slušného člověka, stejně tak jako Beneše, Háchu a některé další jmenované. ne již tak za dobré zástupce občanů státu. Není pravdou, že politik musí vždy a za každou cenu dosáhnout nějaké dohody. Jsou chvíle, kdy, zvláště ve zmiňovaných případech, je nutno ukázat silnou ruku a nebát se. To se dokonce od zástupců občanů očekává. Očekávají to ve své většině občané, nikoliv však již politické strany a politici, jimž o občany nejde, jde jim jen o vlastní moc. Odvolávat se na národ není argument, je to pouze slabá berlička, zakrývající vlastní neschopnost v rozhodování, slabost. Nastane-li situace, kdy poznám, že již nejsem schopen nějakou situaci řešit a to z jakýchkoliv důvodů, odejdu. Nenabízím demisi, prostě ji podám. LOK vydíral všechny občany tohoto státu a potažmo vládu. To je neoddiskutovatelná skutečnost. Vyděračům se neustupuje, to je také známá pravda. Jakkoliv mohu s některými lékaři soucítit, neznamená to, že musím ustupovat sprostému vydírání. Co mohl MUDr Heger ztratit? Svůj odborný a lidský kredit jistě ne. Pouze post ministra zdravotnictví. Ostatně, nebylo by to nic nového. Podobných a mnohdy i mnohem horších situací než "krizový scénář" ve zdravotnictví zažili čeští občané již mnoho. Nikdy, a to zvláště ve vyjmenovaných případech, jim nebylo jejich představiteli jakkoliv umožněno projevit svou většinovou vůli. Ani Hácha, ani Beneš a nakonec ani MUDr Heger neměli mandát občanů ke krokům, které zvolili. Nemá jej nikdo v tomto státě, pouze občané sami. Nemá jej ani vláda, byť podle ústavy jmenovaná prezidentem, který také nebyl občany volen. K tomu je referendum, na jehož uspořádání byl skoro rok času. A tak je možno konstatovat jen jediné. Všichni zklamali, Hácha, Beneš, Dubček, Svoboda i MUDr Heger. Zklamali většinu občanů. Teď by měl MUDr Heger podat demisi. Kredit zástupce občanů totiž ztratil.

0 0
možnosti

P. Fiala

17. 2. 2011 8:42
Komu svěřovat moc pro řízení státu

Sociální spravedlnost musí garantovat DEMOKRACIE. Uvědomme si, že my voliči dáváme základní MOC do rukou politických stran a jejich lídři a nejvyšší vedení stran si rozhodnou, co budou dělat. Z naslibovaných věcí uskutečnili minimum. Odpověvědnost za to, co udělali či neudělali spolu s médií odsunou do zapomění, s mottem : Voliči i nevoliči i ostatní vše zaplatí.

Vnímejme, prosím, rozdíly mezi ČSSD s KSČM a středopravicovými stranami. Pro jasnější představu vnímejme chování, jednání, i konání volených zástupců: Pana Hegera, či pana Kubka oproti panu Engelovi či panu Rathovi a panu Paroubkovi (jenž dokonce nezákonně nařídil vybírat nemocniční poplatky od pacientů).

0 0
možnosti

P. Čech

17. 2. 2011 10:10
Re: Komu svěřovat moc pro řízení státu

Pane Fialo, prosím, sdělte mi, asi nevědomému, kolik voličů zvolilo pány  Hegera, Kubka, Engela, nebo i Nečase, Kalouska, Johna. Sdělte mi, prosím, kolik voličů zvolilo koalici ODS, VV a TOP 09. Prosím, jednotlivě. Ano, demokracie může garantovat sociální spravedlnost. Proč politické strany uskutečňují minimum z naslibovaných věcí? Protože legálně neodpovídají voličům za nic. Prosím, neargumentujte nějakou politickou odpovědností, která ve skutečnosti žádnou odpovědností není. Rozdíly mezi politickými stranami jsou jen a pouze v proklamovaném ideologickém zaměření. Žádný jiný rozdíl mezi nimi není a nikdy nebude. Všechny se shodují v jediném. V boji a následném udržení moci nad občany. Koalici, jejíž program je vzdálen programům jednotlivých stran, nevolil žádný volič.Kde je legálnost a legitimita, kde je většinový mandát, jaká je většinová vůle občanů tohoto státu. Kde je demokracie?

0 0
možnosti

J. Šrámek

17. 2. 2011 7:56
Doležal si opět zakecal.

Nazvat vládu ,,podělanou!?Když jen resort zdravotnicví si lépe přepočítá peníze?Vláda nepřidala našim ,,cvachům" ani korunu.Počítejme a srovnávejme částky.Průměrný plat je 24000kč,jeho 1,5-3 násobek je 150%-300% navíc,tj.60000-72000kč!Odbory ovšem tvrdí,že plat začínajícího lékaře je 17000kč,dostane navíc 5000kč a už to je 1,5 násobek průměru?(plus 150%) Nějak ty počty nesedí.Jen novináři píší a vůbec je nezajímá smysl toho,co článek obsahuje.Nebo kopírují způsoby ČSSD před volbami,kdy slíbí něco a potom dělají jakoby nic.(návrat odchodu do důchodu zpět na 60 rok,10000 příplatek důchodcům atd.)Jen kecálkové v novinách dělají,jakoby to bylo opravdové.Je hloupé si něco pamatovat a ještě horší je to připomínat!Takže,jak je to myšleno s těmi násobky platů?

0 0
možnosti

T. Elbert

17. 2. 2011 11:30
Pan Doležal rád fundovaně kecá...

o věcech, o kterých nemá modrou páru. Stačilo si přečíst první odstavec a bylo jasné, že nemá cenu číst dál. Je opravdu únavné se zahloubat do problematiky zdravotnictví a psát o tom s přehledem. To je prostě pod prahem vnímání českých novinářů. Ještě jedna malá poznámka: údernost páně Doležalova stylu nějak velmi prudce stoupá s jeho věkem. Je ho do Lidovek škoda, byl by svého času ozdobou Rudého Práva.

0 0
možnosti

J. Denemark

17. 2. 2011 7:27
Páně Doležal opět nepřekvapil...

...jen rozesmál, berouce si do úst sousloví "mravní identita"...on, coby obhájce všeho modrého.))

0 0
možnosti

Z. Pátek

17. 2. 2011 15:34
Pište správně česky!

Pane Denemarku, když si nejste u přechodníku jistý správným tvarem, nepoužívejte ho. Přechodníky jsou v textu efektní, musejí se ale ovládat, jinak je to trapas. "Doležal, berouce" správně není. Já vás to ale učit nebudu. :-)

0 0
možnosti

K. Holub

16. 2. 2011 20:58
podělaný ministerský „přeceda”

KDYSI A KDESI SE PSALO: STYDÍM SE ZA SVÉHO PREMIERA ... ČAS OPONOU TRHNUL A EJHLE ... TŘIKRÁT JSEM NABÍZEL DEMISI ... A NIKDO SE NEHRNUL ... PŘI SEBEMENŠÍM PROJEVU NESOUHLASU A PRŮSERU NÁŠ PAN PREMIER NABÍZÍ DEMISI ... SNAD SE MI TEN NEČAS JEN ZDÁ ...

0 0
možnosti

J. Vašáková

16. 2. 2011 14:34
Ministr

Souhlasím s Vámi. MOc dobře napsáno. Pane Hegera je mi moc líto a obdivuji jeho trpělivost a odpovědnost.

0 0
možnosti