Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

PEŠEK: Jak je důležité míti atomovou bombu

Ono dilema se táhlo celou druhou polovinou 20. století. Přežilo studenou válku a aktuální je i dnes, když se boty ruských vojáků vydaly na špacír po (zatím) ukrajinském Krymu. Zvyšují jaderné zbraně riziko ničivého konfliktu, anebo jsou paradoxně spíš zárukou míru a bezpečnosti? Neboli, převedeno do krymských reálií, dovolilo by si Rusko další „bratrskou pomoc“, kdyby Ukrajina měla jaderné zbraně?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

5. 3. 2014 9:19
Byla myšlenka Topolánkovy vlády dobrá?

Totiž ta,vybudovat nové plynové a naftové potrubí z Azerbajdžánu přes Turecko!Nehrozilo by ohrožení dodávek strategických surovin Ruskem!Obchodování s takovými státy typu Ruska,to je jako svitit si sirkou do nádrže s benzinem.Padne-li Ukrajina zpět do ruského područí,je naděje,že do 20 let jsme okupováni znovu.Ukrajina,Pobaltí,kdo bude další?

0 0
možnosti
MK

5. 3. 2014 10:33
Re: Byla myšlenka Topolánkovy vlády dobrá?

pokud mluvíš o plynovodu nabucco, tak ten docela určitě nevymyslela topolánkova vláda. jenže zatím na to bohužel zřejmě chyběj peníze, respektive "politická vůle"...

0 0
možnosti
JC

5. 3. 2014 12:15
Svatá prostoto !

Podstata je v tom, že plynovod a ropovod Družba kontrolovaly Ukrajinské společnosti (které byly ovládané Ukrajinskou vládou - odtud pocházejí miliardy paní Tymošenkové a jejího manžela, který byl šéfem společnosti, za vlády Lukašenka a Tymošenkové). USA potřebují ovládat tento energetický zdroj Evropy a mimo jiné uplatnit na Evropském trhu svůj "břidlicový" plyn. Za "podporu" Ukrajiny snadno dostanou "zprivatizovaný" plynovod a ropovod. NABUCO by v podstatě nic neřešil. Podívejte se na mapu kudy vede a jaká by byla kontrola Britů a USA nad touto imaginární trasou. Ukrajinskou "revolucí" se kontrola nad zásobováním Evropy plynem a ropou dostává do rukou USA a Britů. Evropa bude muset být hodně poslušná.

0 0
možnosti