Diskuse k článku: ASI.JATKA: Proč se NEchcete kamarádit s Vietnamci

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 42
  • Poslední: 30.9.2017 0:41
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Solc 30.9.2017 0:41

Je to super Baba, pise krasne. Prinasi neco nove do zamindrakovane ceske kultury!

S. Cerman 28.9.2017 8:43

U nás vietnamka sedí za kasou jejich kvelbu s miminem v náručí a obsluhuje mě jednou rukou, dítě matlá ručičkama po zboží. Nebo vede rozhovor s jiným vietnamcem po mobilu a jednou rukou mě vrací peníze. Co si o takovém jednání milá asiatko myslíte? Neznají české názvy zboží které v koloniálu prodávají. Hlavně že prodávají , že?

J. Novak 27.9.2017 22:25

Hezké.

M. Koláček 21.9.2017 15:44

Několik asiatů žijících v asii si dovolím nazvat přátely. Vás paní blogerko nikoliv. není to o rase, či státní příslušnosti, ale tím, že čím vás více čtu, tím jste mi více nesympatická.

Kimči bych si klidně dal.

V. Student 12.9.2017 11:16

Protože o vašem boji s Číňany o prostor, kdy vám zůstaly většinou jen krámky se vším možným, zatímco oni mají restaurace, víme z doslechu a trochu se asijských mafiánských manýrů bojíme. Co my víme, kdo je vlastně větší mafián, jestli vy nebo Číňani?

Protože je čím dál víc Vietnamců na drogách a kšeftujou s nimi, a vy nevíte co s tím. Nepsala jste kdysi něco v tom smyslu?

Protože si žijete ve svém světě a nás do něj nezvete, a my nevíme, jestli nás do něj zvát nechcete nebo nevíte jak na to. Totéž platí i o nás, samozřejmě.

Ale nevadí mi, že jste tady. A rozhodně mi nebude vadit, když se začne naplňovat potenciál vzájemného obohacování se (nemyslím finančního, ale to jste se snad domyslela). Píšete hezky, možná to budete vy, kdo ty trubky nakonec opravdu prošťouchne! Přeji hodně štěstí, milá AsiJatko :-)

L. Křivan 7.9.2017 18:21

Protože do Československa byli posíláni zasloužilí komunisti Viet-congové, a ty mi nemáme rádi.

Já fandil vždy těm GI ́s. Už od dob, kdy jsme ve vlaku na Sázavu zpívali : "..kam se na nás bolševici, kam se na nás serrete, v boji s naší US-Army do prrdele půjdete.."

Já vím, že děti za rodiče nemohou, ani za dědečky,..

R. Morava 12.9.2017 15:57

Tak nevím, jak byli Vietnamci prověřováni, ale ty co jsem tehdy poznal byli slušní, neagresívní lidé, kteří pracovali a troche uměli Česky. Pozděj kšeftovali s hodinkama, což bylo komunisty zakázané, ale hodinky jsme rádi kupovali. Nakonec i u nás byla většina národa prověřena komunisty, pokud nebyli ve vězení. Tak jim nemáme co vyčítat.

K. Křivan 13.9.2017 16:30

Práci v socialistickém Československu dostávali přednostně zasloužilí Viet-Congové.

J. Novak 27.9.2017 22:26

Ti mladí Vietnamci v 80. letech byli Viet-Congové?

m. welser 7.9.2017 17:10

Ja si myslim, ze je to zcela naopak. Mladeznici se kamaradi bezne, protoze se znaji ze skoly. A my starsi se kamaradime bud jeste se spoluzaky, se sousedy, s kolegou v praci. Ale ja napr. vubec netusim, kde ti mili a usmevavi lide bydli. Potkavame je v jejich obchodech, ale to je cele. Jak se skamaradit? Az si pujdu nakoupit do vecerky, tak se usmeji a reknu: Dobry vecer, nesel byste pane "Than" nekdy na pivo?

J. Bašík 8.9.2017 11:19

No a kdybyste nasi sefovou z AsiJatek cetl pravidelne, tak vite ze vas pan Than (spise asi Trang) posle do pldele, protoze to maji s pitim trochu blbe geneticky ;)

J. Dřevojan 7.9.2017 13:49

A by bylo dobré probrat, proč oni se NEchtějí kamarádit s námi...

S. Cesky 7.9.2017 7:42

Až přestanete být sprostá milá slečno,tak Vás začnu opět číst.

Sprosťárny si nechte do postele a ne na veřejnosti !

J. Bašík 7.9.2017 10:25

Abyses nepo$ral, dědku.

V. Student 12.9.2017 11:34

Vy také patříte k těm, kteří si myslí, že v posteli se dějí sprosťárny? To pro vás mám dobrou zprávu! V Německu už likvidují sexistické texty typu "obdiv k ženě". A bude ještě líp - medicína bude umět stále lépe a dokonaleji počnout dítě bez aktivní účasti otce, takže sprosťárny jako soulož a trapárny jako kopulační pohyby už nebudou potřeba! Pokrok nezastavíme!

M. Koláček 21.9.2017 15:45

pozor, aby jste neporušil národnostní cítění jako svobodu.

Jinak s vámi souhlasím

M. H 6.9.2017 21:58

Přidal bych ještě:

- neumíte moc plánovat dopředu

- posloucháte strašnou muziku

- rádi se chlubíte

- snažíte se nás natáhnout (především na domácí půdě ve Vietnamu)

Ale i tak se s váma kamarádí dobře ;).

Slečna docela sympatická, hlavně když se směje.

M. Frank 6.9.2017 22:24

Slečna je nejen sympatická, ale má oduševnělou tvář a tím je mimořádně krásná.

D. Grundel 7.9.2017 7:35

Takže jsou vlastně úplně stejní jako Češi, akorát v té hudbě mají o chlup lepší vkus.

K. Kovář 6.9.2017 21:42

Jo my vietnamci si musíme pomáhat řekl pražskej Pepik !

A. Alda 6.9.2017 14:05

S Vietnamci se chci kamarádit, jenomže ti v mém věku ještě neumí dobře česky. A já nejsem schopen naučit se vietnamsky.

Ale má vnoučata se už s Vietnamci kamarádí zcela bez problémů. Ani nevědí, že to jsou Vietnamci - jsou to prostě kámoši a kámošky.

L. Říha 6.9.2017 12:20

Vietnamci mi nevadí, naopak je zde rád vidím. Jsou obohacením v tom nefalšovaném slova smyslu. Ale nechci zde ani jednoho muslima, protože islám je zlé, brutální a středověké svinstvo.

J. Holič 6.9.2017 13:11

Obojí je nesmysl, který vyplývá ze základního nepochopení světa a lidí v něm. Sotva najdete jakoukoliv skupinu lidí, která by byla tvořená monolitem totožných osobností. Prostě lidi v žádné skupině na světě nejsou stejní, ať už se jedná o národ, rasu, nebo víru. Nikdy totiž stejní nebyli, nejsou a pár tisíc let asi ani nebudou. Vietnamci tu u nás na jedné straně dřou jak koně, aby mohli splatit své krámky, na druhé straně jsou tu taky tací, kteří vedou distribuci nelegálního zboží, od padělků po drogy. Jsou tu tací, kteří se na vás vždy usmějí, stejně jako ti, co umí být protivní, až to bolí. Totéž je to u Čechů, Němců atd. A samozřejmě i u muslimů. Jsou muslimové, kteří by neublížili mouše, ale také se k tomu náboženství hlásí úchylové jaké najdete v IS, nebo jiných teroristických skupinách. U křesťanů je to zrovna tak. Křesťanů, kteří jsou schopní vraždit je také v Evropě plno (vzpomeňte si na Norsko). Jeden člověk se nějak jednoznačně chová a za své činy zodpovídá. Víra, nebo národn

J. Holič 6.9.2017 13:13

Víra nebo národnost nezodpovídají za nic. Takovým kolektivním vnímáním reality často spláchnete i plno těch, které jste ve svém uvažování vůbec neměl na mysli.

J. Tachovský 6.9.2017 13:58

No co se da delat. Spolecnost (narod, nabozenske spolecenstvi) je statistickym souhrnem vlastnosti jednotlivcu. Vietnamci jsou vic chapani jako pracoviti, muslimove jako nabozensti fanatici.

A. Alda 6.9.2017 14:08

Hleďte pana Holiče, jak se vrací pro klíče. K jeho krámku už se trousí, zákazníci s plnovousy. Kde je Holič? Zavřeno má! Asi nechal klíče doma. Jehom Holič s klíčem dolít, odemkl krát, začal holit.

Ovšem nutno podotknout, že pan Kainar nepsal o muslimech, protože ti si své brady jen tak oholit nedají.

J. Dresler 6.9.2017 14:13

Chcete tedy tvrdit, že všechna etnika, rasy, národy, kultury .... všechno je to přes kopírák? To je přece absurdní. Lidé v rámci nějakého etnika jsou různí, ale to etnikum jako celek má specifické rysy, které ho odlišují, protože určité vlastnosti tam dominují více, než u jiných etnik.

J. Dresler 6.9.2017 14:20

Tato odlišnosti, spolu s klimatickými podmínkami a náhodami, jsou příčinou tak obrovských rozdílů ve stupních vývoje.

Je pokrytecké, jak pořád všude píšeme, že jsou Euroameričané, tedy běloši nenadřazení, stejní .... fakta mluví jasně. Neumím si představit, kde by svět ve vývoji civilizace byl bez těch bídných bělochů, kteří za vše mohou.

I. Spálený 12.9.2017 1:22

V Evropě se pravidelně střídají období rozumu s obdobími fanatismu a ničení. Od chvíle, kdy v Evropě vládne všeobecná demokracie, tak si lidé volí zcela průměrné vzdělané zástupce. Takové, kteří jsou chytřejší než oni, ale ne zase znepokojivě o moc. Tudíž tu teď máme paradoxně rozkvět vědy, jen když zoufalí fanatici potřebují něco opravdu převratně rozflákat. Pak dají prostor a peníze těm nejlepším vědcům a konstruktérům. Protože se to už v Evropě dlouho nestalo, tak se dnes většina objevů děje v USA. Které se s nějakým tím rozbombardováním nijak nepářou.

V. Student 12.9.2017 11:20

No, já myslím, že pár kvalitativních rozdílů mezi současným křesťanstvím a islámem by se najít dalo...