Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

V Severní Koreji došlo k zemětřesení, čínští geologové hovoří o následcích exploze

V Severní Koreji bylo dnes zaznamenáno zemětřesení o síle 3,4 stupně, které mělo ohnisko na zemském povrchu nepříliš daleko od místa, kde KLDR provádí jaderné testy. Informovaly o tom úřady sousedních zemí. Čínská geologická služba uvedla, že se zřejmě jedná o důsledky exploze, ale jihokorejská meteorologická agentura v prvotních odhadech otřesy označila za zřejmý důsledek tektonické činnosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RL

R. Leibišová

23. 9. 2017 13:32

Obrovské fronty čekající na autobus, vojáci tlačící porouchaný autobus, černý prodej na ulici, děti dřící na poli. Tak tyhle obrazy všedního života v Severní Koreji si severokorejský diktátor Kim Čong-Un nepřeje, abyste vůbec viděli. Přitom zachycují jen špičku mrazivě temného ledovce.

V Severní Koreji můžete fotit jen s povolením průvodců, v jejichž doprovodu se můžete ve vyhrazených částech země pohybovat. Pokud náhodou zachytíte něco, co odporuje zdání šťastné země, komunistického ráje na zemi, pak vám hrozí, že vám pohraničí stráž tyto snímky zničí. Nebo vám rovnou sebere fotoaparát. Jenže všechno se uhlídat nedá, zvláště v době pokročilých technologií. Jedním z těch, komu se podařilo paměťovou kartu s nežádoucími záběry úspěšně propašovat za hranice země, je i francouzský fotograf Eric Lafforgue.

0 0
možnosti
RL

R. Leibišová

23. 9. 2017 13:33

Jeho fotky zachycují všední život Severokorejců, nic drastického, žádné koncentráky, vězení či popravy, umírání hladem. Jde tak vlastně jen o špičku ledovce, protože metropole Pchongjang a její okolí jsou výkladní skříní sevekorejského režimu. „Tady je dovoleno žít jen elitě. Takže tu nevidíte opravdovou chudobu, ale jakmile se dostanete na venkov, je to naprosto jiný příběh,“ podotkl Lafforgue. Nicméně i v samotném Pchongjangu narazíte na stopy chudoby a zaostalosti – časté výpadky elektrického proudu a rozpadající se interiéry navenek udržovaných obytných domů mluví za vše.

Výmluvná je i reakce Severní Koreje na zveřejnění fotografií – Eric Lafforgue má zákaz vstupu do země. „Chtěl jsem jen ukázat život obyčejných lidí, tak jak bych to dělal v kterékoli jiné zemi na světě,“ poznamenal k tomu fotograf. Chudoba je podle něj všude, nalézt se dá i ve Francii. Málokde však narazíte na takové restrikce a hysterickou snahu ji zakrýt.

Tak taková je KLDR, poslední skanzen zrůdnosti komunofaši

0 0
možnosti
RL

R. Leibišová

23. 9. 2017 13:33

smu.

0 0
možnosti
MV

23. 9. 2017 14:36

Umístění raketových odpališť je samozřejmě v centru zájmu některých fotografujících"turistů". Takže v KLDR musí být omezeno fotografování, pokud se chtějí uchránit od invaze amerického vojenského režimu. Jiank - jak správně řekl ten Francouz - chudá místa lze natočit všude, i ve Francii.

0 0
možnosti
JK

23. 9. 2017 15:29

á lejno ruské waňa kolaborant podvodník wannek.

0 0
možnosti
VK

23. 9. 2017 15:42

Vanku, proč se nepřihlásíš v Bohnicích na psychiatrii?? Možná že by ti jěšte pomohli!!

Nebo jsi už "BEYOND REPARE!"

0 0
možnosti