Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Kvůli dešti nebudou víkendové slavnosti

Kvůli deštivému počasí ruší pořadatelé řadu severomoravských víkendových akcí. Včera omezení dopadla na Havířovské hornické slavnosti, tamní sobotní program a nedělní vystoupení skupin Peha a Kabát pořadatelé nezruší, pokud přestane pršet. Ve FrýdkuMístku se kvůli dešti o týden odkládá sobotní loučení s prázdninami.

Žirafy dostanou dort z větví a slámy

Několikakilogramový dort z větví ovocných stromů, slámy, nastrouhaného ovoce a mrkve dostanou v neděli žirafy ve zlínské zoologické zahradě. Velkolepá oslava se uskuteční u příležitosti desátých narozenin žiraf Rothschildových – samce Batara a samice Kamilu – a křtu posledního přírůstku, žirafí slečny Kley. Oslava odstartuje ve 13 hodin u pavilonu afrických kopytníků.

Sanitka havarovala, tři lidé jsou zranění

V Ostravě na Rudné ulici včera ráno havarovala sanitka, která převážela pacienty. Při nehodě utrpěli tři pasažéři sanitky lehké zranění, řidič vyvázl zdravý. Řidič zřejmě vjel do kaluže a vozidlo se stalo neovladatelným. U nehody zasahovali policisté, hasiči a musela přijet i záchranná služba.

V Babicích hořel sklad firmy Hamé

Škodu zhruba patnáct milionů korun způsobil včerejší ranní požár skladovacích prostor v objektu potravinářské firmy Hamé v Babicích na Uherskohradišťsku. Hasiči se v zakouřené hale přes zboží na paletách obtížně dostávali k ohnisku požáru. Dlouho zasahovali v dýchacích přístrojích, dohašovací a likvidační práce trvaly až do pozdních odpoledních hodin. Příčinou vzniku požáru byla zřejmě závada na elektroinstalaci.

Čelní střet aut nepřežil mladý muž

Při dopravní nehodě u Příbora na Novojičínsku včera po poledni zahynul pětadvacetiletý muž z FrýdkuMístku. Na mokré vozovce nezvládl rychlou jízdu škodovkou a srazil se s protijedoucím osobním vozidlem Hyundai. Druhý řidič i jeho spolujezdec byli se středně těžkým zraněním převezeni do nemocnice v Novém Jičíně.

Letecká show do Brna přivede 70 letadel

Na 70 letadel z 16 zemí budou moci o víkendu obdivovat milovníci aviatiky na letišti v Brně-Tuřanech, kde se uskuteční pátý ročník akce Czech International Air Fest (CIAF). Při této největší letecké show v Česku budou moci diváci obdivovat vojenské letouny nejen při akci ve vzduchu, ale stroje budou vystaveny také na letištní ploše. Letové ukázky začnou vždy v 11.00.

V památníku jsou k vidění rodokapsy

Sešitové dobrodružné romány neboli rodokapsy vystavuje Památník písemnictví na Moravě v benediktinském opatství v Rajhradě na Brněnsku. Romány do kapsy sice podle kurátorů nepatří k literárním vrcholům, ale představují zajímavý a dnes i sběratelsky ceněný žánr.

LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...