Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Právnická fakulta má dočasnou děkanku

Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci povede vítězka děkanských voleb Milana Hrušáková zatím dočasně. Rozhodl o tom rektor univerzity Lubomír Dvořák. Rektor hodlá vyčkat na stanovisko ministerstva školství ve sporu s Ivem Benedou. Ten vyhrál volby již v červnu, rektor jej však jmenovat odmítl.

Olomouc ocení významné osobnosti

Radnice v Olomouci letos udělí pojedenácté významným osobnostem ceny města. Své návrhy mohou pracovníkům magistrátu zasílat i občané, a to až do konce února. Město předává ocenění lidem, kteří se zasloužili o rozvoj a propagaci Olomouce. Zastupitelé udělují ceny města například v kategoriích hudba, přírodní vědy či užité umění nebo literární činnost.

Lupič s větví v ruce ohrožoval obsluhu

S větví v ruce přepadl v noci na středu čtyřicetiletý muž pracovníky čerpací stanice v Prostějově. Obsluhu donutil k vydání peněz a poté uprchl. Policisté jej však zhruba za dvacet minut dopadli a obvinili z loupeže. Muž při loupežném přepadení získal 6300 korun. Je stíhán na svobodě, hrozí mu několikaleté vězení.

Turisté dostali nový internetový portál

Zlínský kraj včera spustil nový internetový portál zaměřený na cestovní ruch. Stránky www.vychodnimorava.cz nabízí návštěvníkům komplexní přehled nejen o turisticky atraktivních místech, ale také například o cyklostezkách a cyklotrasách, možnosti ubytování i přehled akcí konaných v regionu. Náklady na projekt dosáhly téměř šesti milionů korun.

Charita předá dárky ukrajinským dětem

Pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc předají o víkendu na Ukrajině zhruba 130 dětem z dětských domovů a sociálně slabých rodin vánoční dárky. Balíčky, ve kterých děti najdou školní potřeby, drogerii, ale i sladkosti, charita koupila z části výtěžku loňské Tříkrálové sbírky. Pořízení dárků přišlo asi na 40 tisíc korun.

V Havířově otevřeli urgentní příjem

Havířovská nemocnice může přijímat pacienty v ohrožení života na samostatném urgentním příjmu. Na zcela novém oddělení lékaři jejich stav stabilizují, až poté je přemístí například na nově centralizovanou jednotku intenzivní péče. Nové podoby se dočkalo také porodnické oddělení, kde by měly maminky rodit už od února. Celková rekonstrukce si vyžádala 570 milionů korun.

Policii povede dosavadní náměstek

Severomoravskou policii povede nový ředitel. Dosavadní šéf policejní správy Radim Pražák odchází do důchodu. Místo, kde seděl téměř deset let, příští týden zaujme Pražákův dosavadní náměstek Jaroslav Skříčil. Ten loni v květnu ve funkci náměstka vystřídal Jiřího Pščolku, jenž odcházel do důchodu.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?
20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?

ECO by Naty je značka založena na jednoduchém, avšak silném závazku – poskytovat inovativní a ekologicky šetrné produkty, které chrání nejen zdraví...