Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Ostrava se chce zbavit části firem

Ostravská radnice uvažuje o tom, že přenechá provoz městských společností soukromým firmám. První akciovou společností, která se změny dočká ještě letos, bude Vítkovice Aréna. Město chce najít provozovatele také pro všechna parkovací místa v Ostravě. Podle primátora Petra Kajnara by tak ušetřilo desítky milionů korun. Záměr radních ještě musejí schválit zastupitelé.

Zlínská filmová škola natáčí v ulicích

Studenti Vyšší odborné školy filmové ve Zlíně dokončují snímek s názvem Proměny. Poslední záběry budou dotáčet v sobotu od 23.00 do 4.00 na zlínském náměstí Míru. Projekt studenta druhého ročníku Tomáše Řehořka se poprvé divákům představí v předpremiéře začátkem června na přehlídce Zlínský pes 2008. Celý štáb filmu je sestaven ze studentů, zahrají si v něm ale především známé osobnosti z regionálních divadel.

Žena pobodala manžela, muž zemřel

Jedenašedesátiletá žena z Ostravy podle policie zabila ve čtvrtek večer kuchyňským nožem svého manžela. Žena byla opilá, se svým mužem se pohádala a bodla ho úmyslně do hrudníku. Policisté pachatelku zadrželi. Případ nadále vyšetřují jako vraždu.

Kraj přispěl i na rekonstrukci bazénu

Zastupitelé Olomouckého kraje rozdělili 77 milionů korun mezi významné projekty, soukromé školy, kulturní instituce i sportovce. Do kapitoly významných projketů zařadili politici například vznik hudební konzervatoře v Olomouci či rekonstrukci plaveckého bazénu v Zábřehu.

Při požáru hasiče ohrožovaly i výbuchy

Hasiči se v noci na včerejšek potýkali s rozsáhlým požárem rekreační chaty ve Vlčkové na Zlínsku. Plameny objekt zcela zničily, způsobená škoda činí asi 400 tisíc korun. Hasiči museli být při zásahu maximálně opatrní, z objektu se totiž ozývaly výbuchy. Vyšetřovatel stanovil jako příčinu vzniku požáru zkrat na elektrickém vedení k osvětlení v podkroví chaty.

Nemocnice kvůli chřipkám opět zavřela

Až do odvolání je pro návštěvy uzavřena novojičínská nemocnice. Důvodem je zvýšený výskyt chřipkových onemocnění, která navíc často komplikují průjmy. Letos to je podruhé, co je nemocnice v Novém Jičíně pro návštěvy uzavřena, poprvé opatření platilo od 15. ledna do 11. února. V rámci celého Moravskoslezského kraje ale hygienici naopak zaznamenali výrazný pokles chřipky.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?
20 z vás otestovalo produkty ECO by Naty. Jak testování dopadlo?

ECO by Naty je značka založena na jednoduchém, avšak silném závazku – poskytovat inovativní a ekologicky šetrné produkty, které chrání nejen zdraví...