Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

V Lipníku obnovili průvodcovskou službu

V Lipníku nad Bečvou jsou turistům od včerejška k dispozici průvodci. Denně kromě pondělí od 10 do 14 hodin provázejí zdarma po městské památkové rezervaci. Prohlídka památek trvá podle zájmu jednu až dvě hodiny. Průvodce se vyplatí například na židovském hřbitově nebo střešní zahradě, kde lidem poskytne odborný výklad. Podobné služby zatím města v okolí nenabízejí.

Na Baťově kanálu začala nová sezona

Na vodní cestě Baťův kanál včera začala slavnostním otevřením nového přístaviště v Otrokovicích nová plavební sezona. Celkové náklady na přístaviště dosáhly asi deseti milionů korun a práce zajistilo Ředitelství vodních cest. Otrokovická radnice přispěla milionem korun na vybudování parkoviště a příjezdové komunikace.

Ztrátovou ozdravovnu převezme magistrát

Prodělečný areál nového Ozdravného centra Ještěrka v ostravské městské části Bartovice, jehož součástí je bazén i lezecká stěna, se nakonec zřejmě stane majetkem města. Připustil to náměstek primátora Lukáš Ženatý. Nyní je areál se ztrátou zhruba půl milionu korun měsíčně ve vlastnictví obvodu, před časem zkrachoval jeho možný prodej bývalému majiteli OKD Viktoru Koláčkovi.

Lukrativní ostravská parcela mění majitele

Pozemky v proluce u kostela svatého Václava, který je nejstarší církevní památkou v Ostravě, zřejmě získá za 15 milionů korun společnost Soltex Corporation. O pozemky se ucházelo pět zájemců a zastupitelstvo odsouhlasilo, v jakém pořadí bude se zájemci o prodeji lukrativních pozemků jednat. Soltex na pozemcích plánuje byty, kanceláře a garáže.

Policisté stříleli po zlodějích bankomatu

Neznámí pachatelé ve středu časně ráno ukradli bankomat ze zdi pekárny v Přerově-Předmostí. Zařízení za pomoci ocelového lana a auta odtrhli ze zdi, zbořili přitom celou zeď pekárny. Zloděje poté pronásledovali v honičce několik kilometrů policisté, kteří přitom čtyřikrát vystřelili. V deset kilometrů vzdálených Nelešovicích bankomat pachatelům spadl z vozíku, zloději ale prchli.

Neznámé novorozeně pohřbili ve Spytihněvi

Zlínský farář Ivan Fišar ve středu na hřbitově ve Spytihněvi pohřbil na náklad tamního obecního úřadu neznámého novorozence nalezeného minulý pátek v Baťově kanále. Úmrtí chlapečka stále vyšetřuje policie jako vraždu.

Ostrava vykoupí pozemek u soudu

Ostrava půjčí městskému obvodu Poruba 48,5 milionu korun na nákup pozemků, které leží nedaleko ostravského okresního soudu. Lukrativní pozemky, které částečně vlastní obvod a částečně soukromí vlastníci, chce obvod scelit a nabídnout je investorovi. Primátor Ostravy Petr Kajnar uvedl, že scelené pozemky mají určitě větší cenu a obvod na jejich prodeji nemůže prodělat.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: